Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

30 Günlük Monk Mode

King Elessar

Mars Yolcusu
HEDEFLERİM
-Çalışma rutinimi devam ettirmek.
-Haftada en az 4 gün spor.
-3 kitap (yaklaşık 1000 sayfa) okumak.
-Uyku düzenimi bozmamak.
-Yatağa uyumak dışında girmemek, yatakta telefon kullanmamak.
-Yatmadan yaklaşık 1.30-2 saat önce herhangi bir ekrana maruz kalmamak (bilgisayar, telefon, televizyon...).
-Her gün en az 15-20 dakika meditasyon yapmak.
-Şekeri minimum düzeyde tüketmek.

En verimli çalışmalarım hep monk modeda olmuştur. Son zamanlarda irademe yenik düşüyorum, bunun acısını çıkaracağım. Özellikle alışkanlık edinmek açısından meditasyon yapmaya ayrıyeten özen göstereceğim.
Haftalık buraya yaptıklarımı yazacağım.

King Elessar

Mars Yolcusu
HAFTALIK RAPOR
1.GÜN

Çalışma✅
100 sayfa kitap okuma✅
15 dakika meditasyon✅
Spor✅

2.GÜN
Çalışma ✅
25 sayfa kitap okuma✅
15 dakika meditasyon✅
Spor ✅

3.GÜN
Çalışma✅
70 sayfa kitap okuma✅
15 dakika meditasyon✅

4.GÜN
Çalışma✅
Kitap okumadım.
15 dakika meditasyon✅
Spor✅

5.GÜN
Çalışma✅
25 sayfa kitap okuma✅
15 dakika meditasyon✅
Spor✅

6.GÜN
Çalışma✅
Kitap okumadım.
15 dakika meditasyon✅
Spor✅

7.GÜN
Çalışma✅
40 sayfa kitap okuma✅
15 dakika meditasyon✅

Genelde haftamı 5 gün spor 2 gün dinlenme olarak ayarlıyorum. Bazı günler gerek fiziksel gerek zihinsel olarak çok yorulduğum için kitap okumaya vakit ayıramadım. Ders çalışma süremden kısıp daha çok kitap okuma yersiz olur. Şu an süreç güzel gidiyor, 14-15.günlerde belki 1 günümü kendime ayırabilirim.

King Elessar

Mars Yolcusu
HAFTALIK RAPOR
Meditasyonu ve sporumu aksatmadım. Çalışmalarım çok iyi gidiyor, aldığım verim artmış gibi hissediyorum.
1 günümü kendime vakit ayıracağım, bunu sosyal medyada geçirerek değil daha çok sevdiğim şeyleri yaparak geçireceğim. 2 hafta her gün aksatmadan uzun süreler çalışınca bünyeye dinlenme şart oldu.
Son 2 gündür beslenmem biraz kötüleşti. Daha temiz beslenmem gerekiyor onun haricinde süreç on numara gidiyor.

Son düzenleme:

King Elessar

Mars Yolcusu
Süreci 3.haftanın sonunda bitirmeye karar verdim. Hem kendimi çok yormamak hem de kendime daha çok vakit ayırabilmek için.
3 haftalık sürecimin özeti:
-4 saat de çalıştığım oldu 12 saat de. Toplamın ortalaması 8.5-9 saat.
-Haftalık 5 gün spor 2 gün dinlenme, toplam 15 gün spor.
-Uyku düzenim bozuldu...
-Uyumadan yaklaşık 1.30-2 saat önce herhangi bir ekrana bakmamayı yaklaşık 10 gün sürdürebildim. Özellikle uyku düzenimin bozulması çok büyük etken.
-Meditasyonu hiç aksatmadım. Faydasını henüz tam gördüm diyemem, devam ettirdikçe daha çok göreceğime eminim.
-Şeker tüketimim minimum düzeydeydi. Doğum günümde ve sonrasındaki birkaç günde bozdum sadece.
-Toplam 3 kitap okudum, yenisine başladım. Toplam 1200 sayfa.

Son düzenleme:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6