Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Soru Cevap 36. Gün / Anlayamadığım Bazı Kısımlar

kurtuluşasd

Yeni Üye
Şu zamana kadar yapmış olduğum en yüksek güne geldim ve hala devam ediyor . Foruma girip bazı süreç ile ilgili başarılı olan hikayeleri okuduğumda çoğu insan bu günlerde kasıklarında ağrıların olduğunu ve rüyalanma geçirdiklerini ifade ediyor . Ben de ise bu durumlar daha gerçekleşmedi ve süreç çok basit geçiyor . Bu arada 22 yaşındayım. Bu zamana kadar bırakmak istedim ama rekorun 27 gündü . Bu sefer hiç inanmadığım bir şekilde tekrardan başladım . Fakat sürecin 1. Haftasından sonra birinden hoşlanmaya başladım . Konuşmaya başladık ve süreçte ilginç bir şekilde 2 . Haftasını geride bırakmıştım . Fırsat bu fırsat deyip kızı da bahane edip biraz sağlam durmam gerektiğini hissettim . Şimdi de 36. Gündeyim ve şükürler olsun devam ediyor. Fakat kızla 2 gün önce ayrıldık . Şimdi asıl sorun kasıklarımın neden ağrımadığı ve rüyalanma geçirmemem. Bu normal mi yoksa bir sorun mu var ?

Ciks

Mezun
Belirli günde belirli fiziksel, mental veya ruhsal etkenler aynı olacak diye bir kaide yok. Hayat çok karmaşık bir formül. Ne hissettiğinin veya vücudunda ne meydana geldiğinin Nofap dışında bir çok etkeni var. Nofap sürecindeki olumsuz durumları kafaya takmadan akışına bırak.

Belirli günlerde değil ama belirli aralıklarda benzer şeyler olablilir. Ama olacak diye bir şey yok. Ben şahsen kendimi ezberledim. Ortalama hangi günlerde üzülmek, umutsuzluğa kapılmak, öfkelenmek, odaklanmanın artışı, sosyal anksiyetenin kaybolması vs vs. göreceğimi biliyorum...

Fiziksel olarak testis ağrısı arada olabilir. Bu muhtemelen cinsel duygularını harekete geçirmenin sonucu olarak ortaya çıkıyordur. Pmo'nun dışında cinsel görsellere bakmayı, cinsel düşüncelere dalmayı, yatakta veya ayakta cinsel organına zevk verici temaslardan uzak dur.

Rüyalanmayı da kafana takma. Ben ilk yıllar çok kafayı takıyordum. Ama şu fikir yapısında ol "Rüyalanmamam benim için daha iyi. Çünkü olumlu etkiler açısından beni bir miktar geriye götürebilir. Ama rüyalanırsam da yapacak bir şey yok. Belki de bu benim için bir ödül" 120. günlere gelip de hala rüyalanmayan arkadaşlarımız var.

Bu arada Nofap süreci boyunca eğer tez zamanda evlilik gibi bir planın yoksa kızlarla bir ilişkiye başlama.

Son düzenleme:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6