Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

432.Günden Selamlar

GoldenLight

Karanlık ışığa hizmet eder.
Benimde Iniş çıkışlarım oldu özellikle ilk 300 gün çok kafaya taktım neverfap hatta ilk 200 gün flatline daha sonra 2 3 Ay depresyon dönemlerim oldu çok karışıktı lakin ben çok dikkat etmedim depresyona girdiğimi depresyondan çıktıktan sonra anladım düşün :)
Kendini hangi gün aralığından sonra iyi hissetmeye başladın ?

Rodion Romanoviç

Raskolnikov
Çevirmen Üye
Web Sitesi
1000kitap.com
Sormak istediğiniz bir soru varsa cevaplayabilirim..
Bir sorum yok ama tecrübeli birisininiz hocam. Değerli fikirlerinizi forum içinde yazı yazarak paylaşmanızı rica edeceğim (ille de PMO hakkında olması gerekmez , kişisel gelişim anlamında da iyisiniz, onda da yazabilirsiniz). NeverFap felsefesini hayatına tam olarak uydurmuş birisi olarak bu yazılar kıymetli olur.

Patron.

Mars Yolcusu
Özel bir soru olacak özür dilerim.

Ereksiyon problemin var mıydı süreçten önce?
Varsa kaç ay sonra çözüldü (yani normal haline döndü) ereksiyonun?

Sakıncası olacaksa özelden de cevaplayabilirsin.
Ereksiyon problemim yoktu ama erken boşalma denecek bir durumum vardı oda tam değildi yani pek bir sorunum yoktu ama şuan eski halimden daha iyiyim diyebilirim

Wiccan666

Merkür Yolcusu
Özel degilse nedeni nedir hocam uzun bir süre m
Asosyalim,sosyal fobim var,özgüvenim '0' ve kamburum zaten,tipim ortalamanın çok altında,ağzım laf yapmaz yani soğuk birisiyimdir,girişken değilim,üniversiteye de gitmedim ve nice sebepler...... hatta bir keresinde sınıfta kızın birisi bana yürüyen ceset gibisin ne bu halin demişti

s11.gif

Targetlock

Deneyimli Üye
Asosyalim,sosyal fobim var,özgüvenim '0' ve kamburum zaten,tipim ortalamanın çok altında,ağzım laf yapmaz yani soğuk birisiyimdir,girişken değilim,üniversiteye de gitmedim ve nice sebepler...... hatta bir keresinde sınıfta kızın birisi bana yürüyen ceset gibisin ne bu halin demişti

s11.gif
Kanka spora başlarsan sosyal fobi kamburluk gider. Sosyal fobi gitmeden önce iletisim kurmak istersin ve bunun yollarına bakarsın. Ağzın zaten doğunca da laf yapmıyordu bak demek ki maruziyetle öğreniliyor. Üniversiteye gitmemeyi dert etme. Sosyal medya diye bir olay var artık. Mesleki bakış değişiyor. Şöyle ki değer görmeyen diye kodlanan x mesleğini icra ederken youtube kanalı açınca aslında sosyla medyanın ivmesini kullanmış oluyorsun. Tiktokta takla atan iq 2 kitle var biliyorum ve iğrenç ancak orada da kaliteli kısa işler çıkarırsan kitle geliyor çok hızlı.
Tiktokun saçma videolarıyla dalga geçen siyahi arkadaşımız en iyi örneği.
Girişkenlik de doğuştan gelen olaylar değil.
Tüm saydıkların aslında domino taşı gibi iki üç ana sebepten kaynaklanıyor. Bu nedenle çözüm çok hızlı bir şekilde katlanarak sana gelir.
1400 gün ciddi bir şekilde bunu başardıysan -ki 1400 gün neye emek verirsen gelişir- her şeyi başarırsın.
Etrafının seni tanımlamak için kullandığı cümleleri hemen kabul etme. Eylemlerinle bu değişir

Targetlock

Deneyimli Üye
Hocam 4 yıldır calisthenics yapıyorum ve ileri seviyeye yakınım diyebilirim ama spor salonuna hiç gitmedim hayatım boyunca ve gitmeye de korkuyorum dediğim gibi sosyal fobimin yanında aşşağılık kompleksi de var sebebi de tipsizlik + esmerim de zaten bu yüzden özgüvenim '0' ve özellikle güzel kızlardan korkuyorum abi,ya beni terslerse falan diye çünkü lisede çok yaşadım bu olayı.Mesela yakışıklı elemanlara pussy verecek kadar iyi davranırlardı bana ise hamam böceği gibi bakarlardı.Neyse bunca sebepten dolayı kendimi hep evde geliştirdim.

Lisede ki ben mesaj atınca bana dönen yoksa beni tınlamayan 2-3 arkadaşımın dışında kimsem yok ve dün bir arkadaşa mesaj attım ve dışarı dolaşmaya çıktık ve dedi ki spora yazılalım ben de dedim gidelim bakalım bir görelim spor salonunu ve sonra gittik salona,içeri girince sanki mağaradan çıkmış gibi hissettim çünkü yıllardır evde kapalıyım sosyallik adına hiçbir şey yok sadece ormana giderim kafa dinlemeye o kadar o da sosyallik değil ki
s17.gif
Neyse sonra salonda bizi yetkili bir kız karşıladı ama hayatımda çıplaklıktan uzak durduğum için kızı gördüğümde çok etkiledi ve kız aşırı güzeldi bildiğin kafamı döndürdü benim ve o anda ağzım kilitlendi resmen ne diyeceğimi bilemedim öküzün trene baktığı gibi bakmaya başladım,saçma sapan konuşmaya başladım ve kendimi aşırı gergin hissettim ayaklarım uyuştu,yüzüm kızardı o anda neyse sonra gezdirdi işte salonu tabi ben aşırı gerginim,elim ayağım titriyor çünkü ilk defa böyle bir şey ile karşılaşmıştım. Bu da böyle bir hikayemdi dediğim gibi sosyal fobi peşimi bırakmıyor ve kurtulmak için ekstra bir enerji harcamıyorum.
.
Kamburluğuma gelirsek spor yaptığım halde kamburum çünkü geçmiş yıllarım sürekli bilgisayar başında oyun oynayarak geçti ve sonuç olarak ta kemikler yamuk kaynadı ve yıkık birisi olduğum için omuzlarım sürekli düşüyor.
Etrafımdaki çoğu kişi neden üniversiteye gitmedin diyor bende gerçekleri anlatamıyorum genellikle saçmalıyorum bir şeyler çünkü insanlara belli etmiyorum sosyal fobimi.Mühendislik kazansam bile gitmeye korkuyorum o kadar ağır bir vakayım. Babam ticaret yapıyor büyük ihtimal ona yardım
edeceğim.

19 yaşıma geldim zorunluluk olmadıkça kızlarla hiç konuşmadım ve nasıl konuşulur hiç bilmiyorum.Sosyal ortamlarda hiç bulunmadım anasınıfından bu zamana kadar sürekli sosyal anksiyete yaşadım. Sokaktan geçen sevgilileri görünce moralim bozuluyor çünkü iç sesim bana sürekli : "senin koluna giren bir kız asla olmayacak" Sevgiliyi geçtim, benimle normal sıradan arkadaş olmak isteyen bir kız bile olmayacak hiçbir zaman. Aslında bu gerçeğin (hiçbir zaman bir sevgilimin olmayacağı gerçeği) bilincinde olmak hem iyi hem kötü. İyi tarafı, boş hayallere kapılmıyorsun. Kötü tarafı, iç sesin seni yiyip bitiriyor. Hyatımın sonuna kadar yalnız kalacağım diye çok üzülüyorum.Ben gençliğimi hiç yaşayamadım. Çabalamak içinde gücüm yok ve takıntılarımdan kurtulamıyorum.
Kanka mobilite egzersizlerine de önem ver. Ayrıca kendine karşı saçma cümleler kuruyorsun. Abartı cümleler. Pozitif telkinle işe başlayıp profesyonel yardım almanı tavsiye ederim. Çabalamak için güce ihtiyacın da yok. Minik bir karar değişikliği ile başlayacaksın.

Menesus

Yeni Fapstronot
flatline dönemlerini nasıl geçiriyorsun?

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6