Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

60. Gün

required

Yeni Üye
Neverfap olayını önceden biliyordum ama yapmayı hiç düşünmemiştim. Bu olaya farkında olmadan girdim. Üniversite ara tatile girince kendimi eve kapattım her zaman olduğu gibi. Hayatım hep depresifti, hayattan zevk almıyordum. Sosyal fobim aşırı yüksekti. Dışarıda bir yerlerde yemek yerken bile herkes beni izliyormuş hissine kapılırdım. Sosyal aktivitelerden kaçınırdım ve sürekli fap,film-dizi,sağlıksız yiyecekler ile geçerdi zamanım. Bir kız ile göze göze gelmekten çekinirdim. Fazla arkadaşım yoktu ve yeni birileri ile tanışmaktan pek hoşnut değildim. Ve en kritik şey ise milletin dediklerini çok takardım. Ne kadar küçük ve önemsiz olsa da kafama yer eder 3-5 gün ne demek istediğini düşünür kendimi yer bitirirdim. Daha milyon tane şey var ama aklıma gelmiyor şuan.

Dediğim gibi ara tatilde yine aynı düzen devam ederken okuldan bir kızdan hoşlanmaya başladım. O kadar çok onu düşünüyordum ki yemek yemeyi bile unuttuğum zamanlar oldu. Okulların açılmasını iple çekiyordum. Sosyal medyadan hikayelerine cevap vermeye başladım ve o şekilde konuşmaya başladık. Burada anlatmak istediğim bir kız ile konuşmaya başlamam değil, fap yapmayı unutmuş olmam. Ciddi ciddi bu kızdan hoşlanmaya başladığımdan beri fap yapmadığımı fark ettım (2 hafta kadar) Neverfap'in yoksunluk belirtilerini o kıza olan aşkıma yormuştum o zaman, ama fap yapmadığım içinmiş. O sıralar aşırı dipteydim, anksiyetem azmış durumda idi. Yaklaşık 4. haftalara geldim. Kızla flörtleşiyoruz işte internetten yazışmaya devam(hala fap yok ve farkında değilim). Bu kızla olmadı ve tabi ki ben Neverfap'in kötü etkilerini yaşadığımın farkında değilim, üstüne bir de bu durum girince bayağı bataklıktaydım. Aradan biraz daha zaman geçti ve ben daha önce hiç olmadığım bir insanmış gibi hissetmeye başladım.

Bu etkileri kendim gözlemliyordum ama aynı zamanda ailem ve arkadaşlarım bu hallerimi bana anlattı. Aşırı enerjik bir insan olmuştum. Hayattan zevk alıyordum. Eskiden sabahları kalkmakta zorlanırken artık sabahları alarmdan önce zınk diye uyanmaya başlamıştım(tam bu aralar yaklaşık 5. hafta, Nofap diye bir olay olduğu yeniden aklıma geldi ve hemen araştırmaya başladım).

Neverfap yaparken bir şeyler ile uğraşmak gerekiyor. Ben 1.5 aydır vücut geliştirme ile uğraşıyorum ve istikrarlı bir şekilde devam ettiriyorum. Herkese tavsiye ediyorum. Özellikle Neverfap sürecine çok yardımcı oluyor mental açıdan. Vücut geliştirme zaten başlı başına büyük bir olay, demek istediğim özgüven, sağlık, irade ve daha bir sürü şey katıyor size.

Tüm etkilerini sırasıyla yazmak istiyorum:

1) Sosyal fobide süper ötesi bir gelişme yaşadım. Ortamlarda çok rahat konuşuyorum ve yeni arkadaşlar ediniyorum.
2) Saygınlık, arkadaş ortamında eskiden ben konuşunca pek kimse dinlemezdi ama artık ben konuşmaya başlayınca herkes pür dikkat beni dinliyor.
3) Sesim çok maskülen hale geldi. Kalınlaştı.
4) Rahatlık, artık bir şey yaparken millet ne der diye düşünmüyorum çünkü umrumda değil. Bilerek moralimi bozmaya çalışan kişiler artık hiç etkilemiyor gülüp geçiyorum.
5) Karşı cins, eskiden kafamı kaldırıp etrafa bakmazdım. Şimdi fark ettim ki etrafımda bana ilgi duyan bir sürü kız varmış. Aynı kız ile birden fazla kez 3-5 saniyelik bakışmalar yaşıyorum ve bu kızların sayısı cidden çok. Kızlara artık obje olarak bakmıyorum. Kısacası mıknatıs haline geldim kızları kendime çekiyorum ve bu olay her yerde başıma geliyor.
6) Anlama kapasitem arttı. Derslerde daha başarılı hale geldim.
7) Konsantrasyonum arttı
8) Aranan adam olma, her ortamda eksikliğiniz fark ediliyor.

Eksileri :

1) yok
2) yok
.
.
.
.

şuan 60. gündeyim ve bugün edging yaparken yanlışlıkla ejaküle oldum. Bu olduğunda hiç zevk almadım. Pişmanlık oldu tabi ki. Ama bu olaydan öğrendiğim en önemli ders cidden fap'in gereksiz olduğu ve hayat boyu yapılmaması gerekildiği yönünde.

Son düzenleme:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6