Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

60. Günde tekrar başladım

Kilgharrah

Yeni Üye
Uzun bir süredir bu serüvenin içerisindeyim. Başarısızlıklarla dolu olduğunu söylemem de yanlış olmaz zaten ama gerçekten hiçbir şey yolunda gitmiyor. Derslerim , insan ilişkilerim vs. Kendime zaman ayırmak zaten imkansız gibi. Yaşım 21 ve gerçekten o kadar kötü hissediyorum ki. Bu sabah 60. günümdü ve süreci bozdum. Krize filan girmedim aslında . Tamamen kendi isteğimleydi. Ne yapmam gerek gerçekten bilmiyorum ve kafayı yememe çok az kaldı.

MR.NO FAP

Deneyimli Üye
Kendini geliştirmek mecburiyetindesin ( Ne kadar istemesen de) En basitinden mesela şınav çek kendine bir program yap otur masanın başına ders calis wp den arkadasinla mesajlaş bir şeyin ucundan başla yoksa nofapin etkisini tam göremezsin

Bagımsız

Yeni Fapstronot
Sen harika gidiyorsun bak 60.güne gelmişşin herkes buraya kadar gelemiyor.
Bak bu zor bir şey kendini yıpratma sen insansın melek degil hatalar elbet yapabilirsin bizi insan en önemlisi müslüman yapan şey hatalardan dan geri dönme çabamızdır.Sen çabalamaya devam et .
->kitap oku
->İbadetlerini aksatma

--------------------------------------------

Kendine iyi bak iyi şanlar bence sen daha başarılı olucaksın pes etme .

B

Blue_Ocean

Misafir
Benim de 23. günümdü ve dün sıfırlandı. Seni çok iyi anlıyorum. Ama şuna inanıyorum sürecimizin bozulmasının bir sebebi vardı. Kendimi sorguladım. Pmo'yu bırakmak gerçekten çok iyi hissettiriyor. Kadınların bakışı, odaklanma becerilerimin artması, sorumluluk almak istemem ve bu hayat böyle geçmez diye sorgulamaya başlamak bunlardan sadece bazıları. Sen 60. güne kadar eminim senin hayatında benimkilerden daha fazla şey olmuştur. Ama süreçte 20. günlerde çok erkeksiydim ya aynada kendime bakıp vay be dediğim zamanlar oluyordu. :D Fakat bozulduktan sonra şunları farkettim: Ya eyvallah geldim 23. güne ama somut olarak neleri başardım? Tamam eskisinden daha enerjiktim istemsiz bir şeyler yapmaya başlamıştım ama bir dopamin çekilmesinden dolayı pek bir şey yapmamıştım. Bu sürecimde Pmo'yu ve sürecimi aklımdan çıkaracağım ve gelişime odaklanacağım. Madem Pmo gibi kolay ve aşırı haz veren bir şeyi bırakıyorum, o zaman gelişimi istemek gayet makuldür. Bu pazarlıktan ben karlı çıkacağım ve karşılığı Pmo'yu bırakmak ise kabuldur. Kriz durumda ne yapacağım diye sorduğumda kendime ilişkiler demek istiyorum. Bu kriz anında beni kurtaracaktır. Dışarıya çıkıp bir kasiyere bir markete selam vermek teşekkür etmek, bir arkadaşını arayıp konuşmak sohbet etmek ya da dışarıda buluşmak bunlar beni krizden kurtaracak olan şeyler. Bu seferki stratejim böyle olacak. Ayrıca tembelliği de bırakmak için bir yöntem geliştirdim. Tembellik yerine başarı koymak bence gayet makul bir alışveriş. Tembellik krizinde enerjimi yükseltmek için spor ve meditasyon yapmayı planlıyorum. Bu sayede dopamin çekilmesindeki halsizlik ve yurgunluk durumlarından daha çabuk kurtulabilirim. Umarım bu stratejiler sanada fayda sağlar.

mertustun7

Ay Yolcusu
Maalesef yılbaşı günü 60.günde bende bozdum o da benim rekorumdu o kadar kötü bir duydu ki anlayabiliyorum seni dostum.Yapıcak bir şey yok tekrar ayağa kalkmalıyız. Ben hayatımda o 60. günlük süreç kadar hiç iyi hissetmemiştim.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6