Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

78 Günlük Süreci̇n Relapse Notları

The King

Deneyimli Üye
Selamlar. Uzun dönemler sonra bu kadar hard ve sağlam geldiğim bir süreci maalesef boş bulunarak bir anda gece uykusuzluğu neticesinde görüntüsüz olarak dün bozdum.

Planlarım tam olarak yolundaydı. 100.günden sonra buradan ayrılıp hayatımdan nofap yapıyorum kavramını atarak yoluma bakacaktım. Maalesef plansız bir şeyle karşılaştık.

Burada dikkat edilecek nokta: CHASER EFFECT olacak haliyle.

Peki ben süreç boyunca ne yaptım?
- Ağırlık idmanları
- Dönem dönem diyetler
- 1 aylık ramazan orucu
- Aktif ve hareketli bir yaşam biçimi
- Sosyal çevreye katkı sunacak insanlar edinme
- Uzun yıllardır almayı istediğim boks derslerine bir kararla başladım
- Kafamın uymadığı ve huzursuz olduğum ortamlarda durmama iradesi
- Kolaylıkla hoşa gitmeyen durumları reddedebilme

Süreç boyunca SPOR ÖZELİNDE ne tür avantajlar kazandım?
- Muazzam bir kas büyümesi. Sürekli pumplı gibiydim.
- Omuzlarım felaket büyüdü. Kollarımda çatlaklar oluştu ki biceps ve omuz kaslarım en zor gelişen bölgemdi eskiden.
- Sırtım level atladı. Ağırlıklar aldı başını gitti.
- Korkunç bir güç artışı yaşadım. Dur durak bilmeden basıyordum ağırlıkları.
- Çok hızlı recovery oluyordum. Dün sırt antrenmanı yapmıştım. Süreç ise gecesinde bozuldu. 3 aydır ilk defa bu kadar yoğun sırt ve boyun ağrısı yaşıyorum. Normalde kas ağrılarım olmazdı. (Bu arada kas ağrılarının olmaması gelişmediğinizi göstermez)

Süreç gündelik yaşamıma ne gibi avantajlar kattı?
- Ramazan ayı boyunca da hiçbir zaman rutinleri aksatmadım. O süreçte eskiden gelen disiplinimle beraber harika bir temizlenme dönemi yaşadım denebilir.
- Yüz ve saçlarda canlılık. Ciltte parlaklık.
- Akıcı ve rahat konuşabilme.
- Ortam ve çevre kontrolünü elinde tutabilme durumu.
- Girilen mekan ve yerlerde kızların bakışlarına maruz kalma.
- Anksiyetemde gözle görülür bir azalma oldu.
- Depresyon hissi neredeyse son 1-1.5 aydır hayatımda yok.

Relapse sonrası düşüncelerim, genel olarak keşke böyle bir şey yaşanmasaydı. Ben 200-300 günleri kafaya takmıştım. 100'den sonra bambaşka bir sisteme geçerek hayatımı değiştireceğim adımların en sağlamlarını atacaktım. En radikal kararları alarak efsanevi bir benliğe ulaşma planım vardı. Şimdi yıllarca burada süreç yapıp bozanların düştüğü kuyuyu eleştirirken bu kuyuya elbette düşmem doğru olmayacak. Gene kararlarımı yürüteceğim. Gene sürecime devam edeceğim ama kendine ihanet etmeyi kabullenemiyor insan. Bu kadar mükemmelliğe yaklaşmışken neden?

1-2 hafta içerisinde gene fiziksel güç ve sertlik gelecektir. Ancak mental sistemimi ne zaman yükleyebilirim bilmiyorum. Tam da flatline evresine giriş yapmıştım. İyileşme ve zihinsel durumları düzeltme evresiydi. Gene de bize kayıp söz konusu değil. 78 gün dile kolay :) Elbette ki bir relapsenin -ki görüntüsüz olması büyük avantajdı- geriye atacağını çok düşünmüyorum. Acilen zihnimi bu cinsellik dürtülerinden uzak tutmalıyım. Bu anlar çok kritik.

Yola devam edeceğiz. Bu ömürlük bir yolculuk.

GoldenLight

Karanlık ışığa hizmet eder.
Bu süreçte kendine bir temel inşa ettin. O temellerden birisi sadece hasar gördü, diğer temellerin seni ayakta tutacaktır. Rutinlerini asla aksatma, süreç etki ediyordu çok güzel ama senin kendine kattığın seni geliştiren alışkanlıklar süreçten daha çok fayda vermiş. Kısa süreli bir enerji düşmesi olur, tekrardan toparlaman an meselesi. Hatta bana kalırsa 10 gün geriye alıp süreçi lapse olmuş gibide devam edebilirsin.

estmod

Yeni Fapstronot
Bende 116.günde bozmuştum bı anlık boşlama resman hayatımi kaydırdı 2 hafta majör depresyon geçirdim eksiğim sadece 100 güne ulaşmakti ama bu çok büyük bir yanlıs oldu sanki bu 100 gün sonra yapacakmış gibi bir his geldi bu sefer hedefim sonsuza kadar yapmamak
Ben 200-300 günleri kafaya takmıştım
O yüzden tavsiyem seninde hedefinin sonsuza kadar olması gün belirlemek seni o günden sonra yapacakmış gibi bir his uyandırıyor

Fellow

Ay Yolcusu
Tekrar başla dostum. Bence iyi gidiyorsun. Hemen yaklaşmakta olan meydan okumaya katil bence. Birlikte yol alalım. Yine de tebrik ederim.

venividivici

Yeni Üye
Maalesef ki bende tam olarak 140. günümde bir boşluğa düşmem neticesinde görüntüsüz relapse oldum, arkasından çok şiddetli fap istekleri geldi, 3 gün çok sıkıntı yaşadım tek tesellim sıktım dişimi chaser effecte düşmedim, merak ediyorum arkadaşlar bu olumsuz durum beni ne kadar geri atmış olabilir ?

estmod

Yeni Fapstronot
Maalesef ki bende tam olarak 140. günümde bir boşluğa düşmem neticesinde görüntüsüz relapse oldum, arkasından çok şiddetli fap istekleri geldi, 3 gün çok sıkıntı yaşadım tek tesellim sıktım dişimi chaser effecte düşmedim, merak ediyorum arkadaşlar bu olumsuz durum beni ne kadar geri atmış olabilir ?
Bende 116da bozdum şöyle söylim bende irade kısmımda gerilediğimi farkettim matematik çözerken eski performansımı kaybettim diğerlerinde bişey olmadi

skywalker

Venüs Yolcusu
Seni geriye atan birsey yok kafana takma bu kadar sadece ayağın kaydı ama yola devam etmek zorundasın 140 gün gerçekten uzun bir süre bu kadar ilerleme bir relapse ile gitmez fakat chasera düşmemeye dikkat et

B

Brock

Misafir
Uzun süreç bozanları eleştirmeni üstüme alınmadım değil :) kafamdaki spor rutinini bir türlü yakalayamadm bende bu konuda güzel gelişmişsiniz tebrik ederim. Uykusuzluk durumlarının dikat edilmesi gereken zamanlar olduğunu bende gozlemledim kendimde ; heralde bu zamanlarda en iyi karar uyumak. Hem uyumak çok iyi değilmi hocam bi kalkiyorsun zihin sıfırlanmış yeni doğmuş gibisin

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6