Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Açlık İle Cinsel Dürtü Arasında Korelasyon Var Mıdır ?

• Konuyu başlatan Derinsu
  • Başlangıç tarihi
D

Derinsu

Misafir
Umarım doğru yerde soruyorum daha uygun bir yer bulamadım...çok yemek , yemek ve ya yemeği sevmek cinsellikle bağlantılı mıdır , yemeği çok seven kişilerde istek daha fazla olabilir mi ?

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Zannetmiyorum. Sadece şunu diyebilirim.
Çok yemek yemek nefsi azdırır, rehavet indirir ve bu da eğer pmo bağımlısıysan, boş vaktinde seni mast. yapmaya itebilir.

BeyazBuyu

Yoda
Meydan Okuma Rozeti
Yabancı kaynaklar, pmo’dan uzak durulduğu sürece aralıklı oruç tutmayı tavsiye ediyorlar. Mideyi gereğinden fazla doldurmak sindirim sistemine ciddi yük bindiriyor. Su orucu değil, ancak aralıklı orucu deneyin derim.

D

Derinsu

Misafir
Zannetmiyorum. Sadece şunu diyebilirim.
Çok yemek yemek nefsi azdırır, rehavet indirir ve bu da eğer pmo bağımlısıysan, boş vaktinde seni mast. yapmaya itebilir.
Açıkcası ben şöyle bir şey düşündüm ; kişi oruçlu olduğu vakit tabiri caizse ona zevk veren duygulardan uzak durmaya gayret ediyor. Adı üstünde kendini her anlamda tutuyor. Ve orucu açarken yine aşırı yemek doğru bulunmuyor. Acaba aşırı yemek birnevi cinsel doygunluğa ulaştırıyor olabilir mi . Evet açlık var ; ama haddinden fazla yiyorsun. Bununla bağlantılı olarak reklam sektörüne bakınca fark ederseniz yemek reklamlarında ki görseller , kullanılan açılar vb hep cinsel çağrışıma yönelik şeyler oluyor. Açıklayabildim mi bilemiyorum fakat ben olduğuna inanıyorum ancak bir veri sunamıyorum.

D

Derinsu

Misafir
Yabancı kaynaklar, pmo’dan uzak durulduğu sürece aralıklı oruç tutmayı tavsiye ediyorlar. Mideyi gereğinden fazla doldurmak sindirim sistemine ciddi yük bindiriyor. Su orucu değil, ancak aralıklı orucu deneyin derim.

Bu zaten hazreti muhammedin hadislerinden biri . Bildiğim ancak içeriğini şimdi daha iyi kavradığım bir bilgi oldu. Teşekkürler.

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Açıkcası ben şöyle bir şey düşündüm ; kişi oruçlu olduğu vakit tabiri caizse ona zevk veren duygulardan uzak durmaya gayret ediyor. Adı üstünde kendini her anlamda tutuyor. Ve orucu açarken yine aşırı yemek doğru bulunmuyor. Acaba aşırı yemek birnevi cinsel doygunluğa ulaştırıyor olabilir mi . Evet açlık var ; ama haddinden fazla yiyorsun. Bununla bağlantılı olarak reklam sektörüne bakınca fark ederseniz yemek reklamlarında ki görseller , kullanılan açılar vb hep cinsel çağrışıma yönelik şeyler oluyor. Açıklayabildim mi bilemiyorum fakat ben olduğuna inanıyorum ancak bir veri sunamıyorum.
Oruç nefis mücadelesi zaten. Kesinlikle.
Ben mantıklı bulmuyorum dediğim gibi.
Reklamlar genelde cinsel çağrışım yaratıyor çünkü beyin en çok cinsellikle uyarılıyor, en çok o şekilde izleniyor. Birçok sektör gibi onlarda bundan yararlanıyorlar.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6