Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Adım atma korkusu

NeXLife

Yeni Fapstronot
İyi akşamlar, ben de sizler gibi pmo ile darmaduman olmuş bir arkadaşınızım. Yaşım 26 ve nereden bakarsanız 12 13 yıldır bu bataklığa batmış durumdayım. Eski ile şimdi arasında çok fark var. Nasıl biri olduğumu hatırlıyorum halen.

Konuşmak istediğim şeye gelirsek,
gözümde büyütüyorum çoğu şeyi. Ve bu zamana kadar büyüttüğüm çoğu şeyi bir şekilde elde ettim ve meğer o kadar abartacak hiçbir şey yokmuş bunu anladım.
Tek bir konu hariç-> karşı cinsle iletişim ve ilişki. Bu halen gözümde büyüttüğüm, bazen çok takıntı yaptığım(relapse olunca, nofapın farklı günlerinde, çevremde sevgili yapanları, nişan, düğün yapanları gördüğüm zamanlarda artıyor takıntı) bir konu. Kurtulmayı aşırı istiyorum ama gitmiyor benden. Benim için takıntı kız değil neden başaramıyor olduğum. Evet buna doğru ismi koymayı başardım artık. Kendime bakma gayreti içerisindeyim, çalışıyorum iyi bir işte ama gelin görün kızlara adım atma isteğim olmuyor. Beni kesenler oluyor ilk adımı atamıyorum. Normal sohbet etme vb şeylerde çekinmem. Kızları mükemmel, kutsal, kusursuz gibi gördüğüm için tökezliyorum ve kasılmama sebep oluyor bu da itici gösteriyor olabilir. Sabırsız biri olduğum için nofap yapınca daha 5 10 gün geçince özellikle 5 ten sonra çok ağır basıyor. 15 ten sonra sanki epey azalıyor gibi. Relapse olunca yine başa dönüyor her şey. Yol gösterin bana beyler.

gozkalemi

Yeni Fapstronot
Kendi cevabını kendin vermişsin, yapman gereken belli.

GAZAP

Deneyimli Üye
hataların göz önünde.
Ya bunları düzeltirsin ve haytın geri kalanın ı istediğin şekilde yaşarsın, yada hiçbir şey yapmayıp bataklıkta boğulur sun.
Seçim senin.
Başarılar...

isxo

Jüpiter Yolcusu
Dostum aynı şeyler bende de vardı. Şuan 60.gundeyim. Artık herkesle herseyi rahatça konuşabilecek düzeye geldim. Bilmiyorum ben mi değiştim yoksa nofap'in mi faydası. Ama bildiğim birsey varsa oda kadınlarda insan ve hic kimse kusursuz değil. Bundan 50 yıl sonra keşke dememek için cevabı ne olursa olsun git konuş kimle istersen.

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Bilmiyorum arkadaşlar, bunun neyle alakalı olduğunu anlamış değilim. Adım atmıyorsun diyeceksiniz çevremde adım atmadan da başaran var. Tip, para, iyi fizik felan ile alakalı değil gibi. Benden kilolu adamların kolunda da kız gördüm İnek diye tabir edilen akşama kadar ders çalışan adamın da. Demek ki ben sağ ele mahkum devam edeceğim. Yapacak bir şeyim yok, bunda başarılı olamayacağımı anladım nofap da dahil. Çünkü anlamsız bir çarkın içinde dönüp duruyorum. Nofap yap, beklentin yükseliyor, umduğun olmuyor çöküş başlıyor. Hani bazı tavsiyeler vardır şöyle tipin olsun, vücudun şöyle kaslı olsun, bir de 90 gün nofap yap, cebinde şu kadar paran olsun başarırsın hikayesi. Nofap dışında diğerleri bende kar etmedi. Spor da yaptım aylarca, param da oldu yeri geldi, Nofap arada bir 15 civarına ulaştım ama değişen hiçbir şey olmadı. Sosyal ol diyeceksiniz, üniversite zamanı arkadaşlar vardı takıldığımız olurdu. Bazı fırsatlar olduysa da ben kaçırdım. Nasıl açıklanır bu. Pmo nun ne kadar berbat duruma soktuğunu çok iyi biliyorum ve anlıyorum. Ama değişse bir şeyler, aklımdan çıksa şu düşünceler başka ne isterim ki. Odağımı kendime döndürsem sanki o zaman değişir bazı şeyler

NeXLife 15 ne ki dostum ? Etkileri öyle bir anda olmuyor maalesef. Ayrıca taklit edilemeyen tek şey cesarettir. Ülkemizde çoğu zaman bir erkek olarak ilk adımı atmak zorundasın. Adım beklemek acizlik oluyor ve ihtimali az. Özelden sana bir instagram sayfası önereceğim, müsait olunca mutlaka oradaki postları oku.

Son düzenleme:

Savascı

Deneyimli Üye
Dostum hata yapmaktan korkma,tam tersine hata yapmalısın ve reddedilceğini bilsen ve gidip denemelisin. Tecrübe denen şeyin tadına ancak böyle varırsın.Eğer red yeme ıstırabından kaçarsan bu sefer pişmanlık ıstırabına yakalanacaksın.Istırap döngüsü hiçbir zaman bitmeyecek.Bunu kırmanın yolu sadece denemek dostum,red yiyeceğini bilsen bile denemek.Dostum sadece deneyip red yemek bile karşı cinse algılarını değiştirecek,yaşanmış bir olaydır :).

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6