Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Ağır Bağımlı Birisinin Günlüğü

karaadamxmen

Yeni Üye
Selam arkadaşlar ;

Nofap ile 2 yıl önce tanıştım. Şu anda 26 yaşındayım, 11 yaşımdan beri neredeyse her gün pmo yaptım. Öyle haftada 5-6 kez değil. Çoğu zaman günde 5 yapıyordum. Yıllarca bu şekilde devam ettim.

Yaklaşık 1 yıl önce nofapi araştırırken bu forumu buldum. Sürekli okudum, araştırdım. Çok fazla p*rno izlediğimi biliyordum ama bu kadar zararlı olduğunu bilmiyordum. Daha öncesinde özgüvensizlik ve utangaçlık sebebiyle psikoloğa başvurmuştum. 15 civarı seans sonrası neredeyse hiçbir değişim olmadığını görünce psikoloğa her şeyin düzeldiğini söyledim ve seanslara gitmeyi bıraktım. Sebebin psikolojik olduğunu düşünüyordum ama içten içe utangaç olmadığımı, özgüvenimin çokta kötü olmadığını düşünüyordum. Nofaple tanıştıktan sonra sorunun aslında p*rnonun beynimi paramparça etmesi olduğunu öğrendim. Çünkü benim olayım basit bir bağımlılık değilmiş dediğim gibi çoğu zaman günde 5 kez pmo yapıyordum.

Sizin tetikleyici dediğiniz şeyler kadın görmek gibi şeyler. Bende durum çok daha vahim. Bir şey okurken ‘genişletmek, emmek’ gibi şeyleri okuduğumda bile tüm odağım dağılıyor ve beynim p*rno izle diye bağırmaya başlıyor.

İşte böyle birisinin günlüğünü okuyorsunuz. Daha önce denemelerim oldu ama en fazla 8 gün dayanabildim. Ama o 8. gün enerji patlamaları yaşıyordum. Çok mutlu hissediyordum. Ama gün sonunda kendime hakim olamadım ve beynimin beni kandırmasına izin verdim. Kandırılma sebebim ise 3-5 bikinili karı kız görmemdi.

Şu anda bir otelde ‘night editor’ olarak çalışıyorum. Yani nofap yapabilmem için en uygun zaman çünkü gece çalışıyorum ve pek boş vaktim kalmıyor. Etrafım tetikleyici kaynıyor ama dediğim gibi tetiklenmem için kelimeler bile yetiyor. Benim için ekstra zorlu bir süreç ama hayatımın 14 yılını p*rno izleyerek mahvettim. Artık kontrolü ele almam gerekiyor.

01.09.2023
GÜN 1:
Okula başlamama 2 ay kaldı ve 2 ay daha çalışmaya devam edeceğim. O yüzden ilk hedef önümüzdeki 2 ayı sorunsuz atlatabilmek.

Kaldırılanlar;​

* İnstagram kaldırıldı.
* Twitter kaldırıldı.(Sadece spor haberleri için günde 10 dakika giriyorum)
* Gece shiftinde otelde yenen şekerler, içilen kolalar kesildi.
* Youtube shorts izlenmiyor.(youtube devam gereksiz kanallar engellendi)
* Depresif müzikler kaldırıldı.
(Şimdilik bu kadar ilerde sürecimi olumsuz etkileyen şeyler farkedersem onlarıda kaldırırım)

Yenilikler;​

* Zaman olmadığı için spora yazılmadım fakat evime bazı spor aletleri aldım. Bench sehpası, barfiks çubuğu, dumbell setleri. Bir uzman yardımıyla spor ve diyet programı hazırlandı.(01.09.2023 akşamı başlayacak)
* PBKY kitabı alındı. En geç 2 hafta içerisinde bitirilecek. Sonrası için kitap araştırmalarım sürüyor.
* Kendimce uyku düzeni hazırladım. Sabah eve geldiğimde en geç 10:30 gibi uyumuş olacağım ve en geç 18:30 gibi uyanmış olacağım. Ekstrem bir durumla karşılaşılmazsa bu şekilde devam edecek.
* Uyandıktan sonra 1-2 saat bilgisayara bakacağım ardından spora başlayacağım. Zaten saat 22:00 da iş için hazırlanmaya başlamam gerekiyor.

İlk hafta için her şey planlandı. Diğer haftalık iznime kadar bu şekilde devam edeceğim. Duruma göre değişiklikler olabilir. Benim için 1. hafta barajını geçebilmek önemli. Burada günlük tutarsam daha iyi olur diye düşünüyorum.

BAŞLIYORUZ…​

karaadamxmen

Yeni Üye
Gün 1 Özet;
Sıkıntısız bir gün, tüm plana uyuldu. En ufak istek bile yok. Sanırım buraya yazmaya başladığım için ekstra iyi hissediyorum.
Uyuma saati : 10:30 civarı
Uyanma saati : 17:20 civarı

Planlanandan daha az uyudum ama uykum yok gibi. Az uyumak iyidir.
2 bardak kola içtim sıcaktan bunalmıştım.
Her şey yolunda..

Gün 2 :​

Diğer yapılacak şeyler dışında kendime 100 sayfalık çengel bulmaca aldım. İş saatlerimde boş zamanım oldukça bulmaca çözmeyi planlıyorum. Şu anda iş yerindeyim ve yoğunluk yok çözmeye başlayabilirim.
Rahatsız eden veya sıkıntı olduğunu düşündüğüm bir durum olmadı. 2. günde de aynı plana devam edeceğim.
Herkese iyi günler <3

karaadamxmen

Yeni Üye
Gün 2 Özet ;

Sıkıntısız bir gün. Tüm plana uyuldu. 1 sayfa bulmaca çözdüm %70i falan bitti. Kola, şeker minimum derecede tüketildi.
Uyuma saati: 10:30 civarı
Uyanma saati: 18:40 civarı

Bi tık fazla uyumuşum ama sorun yok.

Gün 3:

Dün oyun kütüphanemi karıştırırken daha önceden satın aldığım cinsel içerikli oyunları farkettim. Gün 2 itibari ile hepsi kaldırıldı. Aynı programa devam yapılacak şeyler belli. Süreci tehlikeye atacak şeyleri farkedersem hiç affetmem noktalarım.

Herkese iyi günler <3

karaadamxmen

Yeni Üye
Selam arkadaşlar

Süreci sıfırlıyorum. P*rno izlemedim ama otelde bir ilişkim oldu. O yüzden baştan başlamak en doğrusu olur diye düşünüyorum. Değişen bir şey yok plan aynı kaldırılan şeyler yapılan şeyler aynı. Bundan sonra otelde minimum seviyede iletişim kurarak bu tür tehlikeleri 2 aylığına atlatmak istiyorum.

Gün 1 ;

Bundan sonra sabah saat 8 gibi günü değerlendireceğim. Dediğim gibi değişen bir şey yok saatler vb her şey aynı.

Herkese iyi günler <3

karaadamxmen

Yeni Üye
Selam arkadaşlar

Gün 1 Özet:

Tüm plana uyuldu hiçbir sıkıntı yok. Bi uygulama keşfettim yıllık 40 lira vererek satın alabiliyorsunuz. İstediğiniz her kelimeyi ve siteyi yasaklayabiliyorsunuz.

Gün 2 :

Plan belli yapılacaklar belli. Önümüzdeki 1 ay için karşı cinsle pek yakın olmak istemiyorum. Sadece işime ve sporuma odaklanarak devem edeceğim. PBKY kitabını bitirdikten sonra irade geliştirme ile ilgili kitaplar okumayı planlıyorum. O tarz kitaplar için araştırmalara başladım. Bulmaca çözmenizi tavsiye ederim arkadaşlar hem ucuz hem odağınızı değiştmek için iyi bir yöntem.

Herkese iyi günler <3

karaadamxmen

Yeni Üye
Gün 2 :

Sıkıntısız yoğun bir gün. Plan kusursuz şekilde işliyor. Ara sıra aklıma izlediğim p*rno sahneleri geliyor ama şimdilik sıkıntı yok gibi.

Gün 3 :

Bu akşam denize yüzmeye gitmeyi planlıyorum. Ordanda eve 30 dakika yürüyüş planlıyorum.

Herkese iyi günler <3

karaadamxmen

Yeni Üye
Gün 3 özet:

Yorgunluktan mı bilmiyorum ama hiçbir şekilde pmo istemiyorum. Normalde kendimi parçalıyor olmam lazımdı şu anda ama hiçbir sıkıntı yok. Umarım böyle devam eder. Plan kusursuz şekilde uygulandı. Denize yüzmeye gittim 1 saat kadar.

Gün 4:

Değişen bir şey yok plan aynı şekilde devam ediyor. Şekerden ve tetikleyicilerden mümkün olduğunca uzak durmaya devam edeceğim.

Sevgiler.

Son Samuray

Mars Yolcusu
Başladığın tarihi bir yere yaz ve gün sayma başarılar.

karaadamxmen

Yeni Üye
Bugün birkaç resme baktım ama ne orgazm oldum ne tahrik. Hatta nerdeyse sertleşme bile yaşamadım. O yüzden süreci sıfırlamak istemiyorum ve sıfırlamayacağım. Resimlere bakma sebebim aptal twitter ve onlyfansçılar.

karaadamxmen

Yeni Üye
Selam arkadaşlar

Nedense içim rahat etmedi ve süreci sıfırladım. Relapse sebebini araştırdım ve kalıcı çözümler getirdim. Twitterı eskiden haber için takip ederim diye açık bırakıyordum ama ordan sıkıntı yaşadım ve komple engelledim. Twitter artık haber için değil bildiğiniz p*rno sitesinden farksız. Artık ne telefona yüklerim ne bilgisayara. Daha öncesinde googledan fotoğraflara bakıyordum, onuda komple engelleme yolunu buldum ve cinsellikle ilgili her şeyi engelledim. Hatta artık googledan gizli sekme bile açamıyorum. Daha iyisi nasıl düzelteceğimi bilmiyorum bundan sonra her zaman engelli olacak. Bundan sonra haftada bir dopamin detoksu yapacağım günde 4-5 saat kadar. Kafaya koydum bu illetten kurtulacağım artık.

Sevgiler.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6