Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Aile Evinden Ayrılmak Mantıklı Mı?

ganbol

Venüs Yolcusu
Merhaba 21 yaşındayım ailemle sürekli kavga ediyorum, istanbulda üniversite gidiyorum, 2000TL gelirim var aile evinden ayrılmak mantıklı olurmu, eksisi ve artısına bakacak olursak. Bildiğiniz bir çözüm yolu var mı? Şimdi ailenle geçinmeye bak demeyin iş orayı çoktan geçti yazın ayrılamyı düşünüyorum. Sizin fikirleriniz nedir merak ediyorum kardeşim abim olarak beni aydınlatın lütfen.

Richard Winters

🔱
Meydan Okuma Rozeti
20 yaşından sonra ayrı eve çıkmak gerekiyor zaten sorumluluk alıp kendi başımıza yaşamayı öğrenmek gerekiyor yemeği , temizliği,elektrik,su,doğalgaz gibi ihtiyaçlar hazır gelmiyor önümüze bunları kendimiz karşılamak zorunda kalıyoruz sorumluluk alıyoruz aile baskısından kurtulmuş olmak kişiye devasa özgüven getiriyor. Ama çıkmadan önce bütün ihtiyaçlarını karşılayabilir misin onu bir düşün 2000 tl gelirin istanbul gibi bi yerde yeticeğini düşünmüyorum part time çalışman lazım eğer bunları karşılayamıcaksan üniversiteyi bitirip iş hayatına atılasıya kadar bekle derim

M

Misafir

Misafir
Merhaba 21 yaşındayım ailemle sürekli kavga ediyorum, istanbulda üniversite gidiyorum, 2000TL gelirim var aile evinden ayrılmak mantıklı olurmu, eksisi ve artısına bakacak olursak. Bildiğiniz bir çözüm yolu var mı? Şimdi ailenle geçinmeye bak demeyin iş orayı çoktan geçti yazın ayrılamyı düşünüyorum. Sizin fikirleriniz nedir merak ediyorum kardeşim abim olarak beni aydınlatın lütfen.
Seni çok iyi anlayabiliyorum ben de 18 yaşındayım üniversiteden sonra tek başıma yaşamayı planlıyorum. Çoğu kişi bu durumda ailenin öneminden falan bahsederek vaaz veriyor ancak herkes iyi bir ailede doğmuyor. Ailenden ayrılmaya kesin karar verdiysen en çok ihtiyacın olacak şey para olacaktır. Dürüst olmak gerekirse İstanbul gibi bir şehirde 2000 TL ile geçinmen imkansız. Zaten bu gelirinin tamamı kiraya gider. Bu durumda kendine ek gelir kapısı oluşturman lazım.

Kısacası paraya ihtiyacın var ama çok paraya.

Erogluzim

Mars Yolcusu
Seni çok iyi anlayabiliyorum ben de 18 yaşındayım üniversiteden sonra tek başıma yaşamayı planlıyorum. Çoğu kişi bu durumda ailenin öneminden falan bahsederek vaaz veriyor ancak herkes iyi bir ailede doğmuyor. Ailenden ayrılmaya kesin karar verdiysen en çok ihtiyacın olacak şey para olacaktır. Dürüst olmak gerekirse İstanbul gibi bir şehirde 2000 TL ile geçinmen imkansız. Zaten bu gelirinin tamamı kiraya gider. Bu durumda kendine ek gelir kapısı oluşturman lazım.

Kısacası paraya ihtiyacın var ama çok paraya.
Arkadaşın söylediği gibi 2 bin liralık gelirle İstanbul dışın da ev bulabilirsin.
Bu demek değil ki vazgeç ek iş imkanı yaratabilirsen senin için faydalı olabilir.
Ayrı eve çık ama faydası olacaksa gelişeceksen

izleyici1

Yoda
1000 lira yemek desen 1000 lira ortak arkadaş kira desen
geriye bişey kalmıyor
tabiki ailenin yanında kal
ailenle tartışma gerek kalmadıkça konuşma

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Yaşadığın şehirde üniversiteye başlamışsın bile artık bu saatten sonra bu kararı alman yanlış olur kanaatindeyim. Eve çıkman mantıksız olur yani.
Aile yardımı almadan şu dönemlerde okumak çok zor. Aynı çatı altında hiç kalamıyoruz diyorsan, düşün kararını ver.

BloodRien

Yoda
Bence, ayrılmalısın yaşından dolayı.
Richardın dediği gibi “sorumluluklar al”.
Yalnız maddi olarakta bir özgürlüğe kavuşman gerekiyor, kendi fikrimce 2000tl az şu zamanda.

M

Misafir

Misafir
1000 lira yemek desen 1000 lira ortak arkadaş kira desen
geriye bişey kalmıyor
tabiki ailenin yanında kal
ailenle tartışma gerek kalmadıkça konuşma
Ailenle tartışma gibi şeyler senin elinde olan bir şey değil. Kendi ailemden biliyorum. Her fırsatta beni aşağılamak için fırsat kolluyorlar ve hayatı dar ediyorlar. Öyle bir duruma geliyorsunki intihar edip kurtulayım diyorsun. Sonra bunu yapmaya korkuyorsun. Konuyu yazan arkadaşa söylüyorum ailenle durumun gerçekten berbatsa ne yap ne et bir şekilde ayrıl. Yoksa dediğim düşüncelere girmemen imkansız.

SDG

Yoda
Ailenden ayrılmak sana hayat adına çok şey katar, lakin aylık 2.000 TL ile eşyalı ev tutup faturalarını, yol ve üni masraflarını beraber karşılaman çok zor görünüyor, aldığın miktarı arttırabiliyorsan ailenden ayrılman faydalı olur. Hem özgür olursun hem kafan rahat olur hem de bir ev geçindirme tecrübesi yaşarsın.

izleyici1

Yoda
Ailenle tartışma gibi şeyler senin elinde olan bir şey değil. Kendi ailemden biliyorum. Her fırsatta beni aşağılamak için fırsat kolluyorlar ve hayatı dar ediyorlar. Öyle bir duruma geliyorsunki intihar edip kurtulayım diyorsun. Sonra bunu yapmaya korkuyorsun. Konuyu yazan arkadaşa söylüyorum ailenle durumun gerçekten berbatsa ne yap ne et bir şekilde ayrıl. Yoksa dediğim düşüncelere girmemen imkansız.
Hocam aileyle tartışma arkadaşlarla kavga etme insanlara sinirlenme ona buna küfür etme isteği dine imana isyan etme işsizlik bunalım intihar isteği hepsi pmo kaynaklıdır mutsuzluğumuzun dışarıda aramamızdır

Targetlock

Deneyimli Üye

İstanbulda 2k ile çok zor.
Evden gitmen tabi daha iyi olacaktır. Sorumluluk almak zorunda kalıyor ve gelişiyorsun. Fakat sen sorumluluk alacağım diye geçinemeyebilirsin. Ekonomik durumlar buna engel.

Şimdilik ailenle geçinmeye bak demeyeceğim. Bana göre hiçbir bahaneye sığınmaksızın ailenle olan ilişkini toparlamayı öğren.
Ailenle ilişkin bozuk ve sen eve çıkmak istiyoesun.
Tabi ki ailenin sınırlayıcı yönleri çok fazla oluyor. Erken gitmek lazım. Gelişimini engelliyor bu durum. Seni sorumluluklarından uzaklaştırıp konfora gömüyor.
Ancak sen en temel düzeyde takılıyorsun. İlk önce ailenle gercekten sorunları ortadan kaldır.
Bir öfke ile yapma bunu. Yapılması gereken bu olduğu için yap.
Her halukarda bir başka yere gidebilirsin. Bu konuda özgürsün. Ama sosyal ilişkilerinde de bu kadar basic düzeyde kalamazsın.
Kendine objektif bakamyı öğrenirsin en başta. Muhakkak senden kaynaklanana hatalar ve o hataların çözümü vardır. Bunu halletmeden nereye gidersen git iş görmez.

Bir diğer tavsiyem gelirini artırabilirsen hoş olur. Bunu da kendini heder ederek yapmaman lazım.
Yatırım ve finansal okuryazarlık ile ilgilenirsen daha hızlı ilerlersin.
Elbette sabırla bekleyeceksin. Elinde para birikene ve onu yatırımda kullanana kadar beklemen lazım bana göre.
Mantıklı riskler alarak hareket etmek lazım.

Eksisi de artısı da fazla. Bir eve cıkıp kendi yaşam alanını kurmak gerekli ama hangi koşullarda ?
İçinde bulunduğun koşullarda zihin yapın artıları dahi değerlendiremeyecegini söylüyor.

Otur sabırla işle kendini. Kelebeğin kozası misali geliştir.
Kendine objektif bak. Yıktıklarını onar.
Verimli ol. Verimli oldukça bu süreç seni daha iyiye götürür.
Verim de kas gibidir. Bir de bakmışsın eski halinden 20 30 kat daha verimlisin. Bunlar hep zihinsel durumlar.
Önünde 2+2 varken gidip analitik bakmaya çalışmak komik olur. Teşekkürler.

Trap55

Ay Yolcusu
Kardeş 2000 tl ye anca kira verirsin

ganbol

Venüs Yolcusu
İstanbulda 2k ile çok zor.
Evden gitmen tabi daha iyi olacaktır. Sorumluluk almak zorunda kalıyor ve gelişiyorsun. Fakat sen sorumluluk alacağım diye geçinemeyebilirsin. Ekonomik durumlar buna engel.

Şimdilik ailenle geçinmeye bak demeyeceğim. Bana göre hiçbir bahaneye sığınmaksızın ailenle olan ilişkini toparlamayı öğren.
Ailenle ilişkin bozuk ve sen eve çıkmak istiyoesun.
Tabi ki ailenin sınırlayıcı yönleri çok fazla oluyor. Erken gitmek lazım. Gelişimini engelliyor bu durum. Seni sorumluluklarından uzaklaştırıp konfora gömüyor.
Ancak sen en temel düzeyde takılıyorsun. İlk önce ailenle gercekten sorunları ortadan kaldır.
Bir öfke ile yapma bunu. Yapılması gereken bu olduğu için yap.
Her halukarda bir başka yere gidebilirsin. Bu konuda özgürsün. Ama sosyal ilişkilerinde de bu kadar basic düzeyde kalamazsın.
Kendine objektif bakamyı öğrenirsin en başta. Muhakkak senden kaynaklanana hatalar ve o hataların çözümü vardır. Bunu halletmeden nereye gidersen git iş görmez.

Bir diğer tavsiyem gelirini artırabilirsen hoş olur. Bunu da kendini heder ederek yapmaman lazım.
Yatırım ve finansal okuryazarlık ile ilgilenirsen daha hızlı ilerlersin.
Elbette sabırla bekleyeceksin. Elinde para birikene ve onu yatırımda kullanana kadar beklemen lazım bana göre.
Mantıklı riskler alarak hareket etmek lazım.

Eksisi de artısı da fazla. Bir eve cıkıp kendi yaşam alanını kurmak gerekli ama hangi koşullarda ?
İçinde bulunduğun koşullarda zihin yapın artıları dahi değerlendiremeyecegini söylüyor.

Otur sabırla işle kendini. Kelebeğin kozası misali geliştir.
Kendine objektif bak. Yıktıklarını onar.
Verimli ol. Verimli oldukça bu süreç seni daha iyiye götürür.
Verim de kas gibidir. Bir de bakmışsın eski halinden 20 30 kat daha verimlisin. Bunlar hep zihinsel durumlar.
Önünde 2+2 varken gidip analitik bakmaya çalışmak komik olur. Teşekkürler.
cevap için çok teşekkürler

Wise

Ancient Wise
Yirminden sonra ailenle yaşamak işkence biliyorum. 2k ile istanbulda yaşaman zor. Part time çalışman veya burs falan alman lazım.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6