Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Alınganlık

Loner

Yalnız Adam
İyi geceler herkese, yıllardır alınganlıktan mustaripim, erkeğe yakışan bir şey değil alınganlık, şu aralar pek dışa vurmasam da son zamanlarda yine alınganlığımda artış var. Alınganlığı nasıl azaltabilirim, önerilerinize açığım.

Daria

Mezun
Kişilik özelliği olabilir alınganlık, bazıları alıngandır insanların hani. Ama son zamanlarda artmasının pandemi nedeniyle sosyal ilişkilerimizin azalması nedeniyle olduğunu düşünüyorum. Eskiye döndüğümüzde azalacaktır bu özelliğin, bunlar dışında alınganlık yaptığın konuyu karşındakine "sen bunu mu demek istedin, ne demek istiyorsun?" tarzı bir soruyu biraz da sert tonlamayla sorabilirsin, alınganlık göstermek yerine karşındakini açıklama yapmaya mecbur bırak gerekirse özür dilesin senden

Roverandom

Yeni Fapstronot
Söylediğin gibi alınganlık erkeğe yakışmaz. Kadına da yakışmaz. Çocukça bir şey alınganlık. Ben de kendimde gözlemleyip zaman zaman rahatsızlık duyarım ancak pek dışarı yansıtmam. Alınganlığa en iyi gelen şey, kanımca gevşemek, rahatlamaktır (sakın pmo gevşemesi olarak algılamayasın). Bahsettiğim rahatlık, daha çok rahat bir insan olma anlamında. Karşılaştığın şeylere karşı rahat olmak, zaman zaman espriye vurup alaya almak zaman zaman hiç umursamamak vb. Sana söylenenleri veya davranışları fazla ciddiye alma. İnsanlar çok da anlamlı, tutarlı varlıklar değil. Kendinle hatalarınla barışık ol. Emin ol daha sağlıklı ve mutlu yaşayacaksın. Saygılar.

Gelişimsabırister

Uranüs Yolcusu
Alınganlık yaptığın konuda ya haklısındır ya haksızsındır. Bunu objektif değerlendiremeyebilirsin. Ortada kızdığın küstüğün darıldığın bir şey var. Bu seni üzüyor direk ifade et. Üzülüyorum böyle söylemene de. Bundan anlamayacak biriyse zaten 1 söylenir 2 söylenir 3.ye tekmeyi basarsın :D Alınganlığının sebebi kendini kusurlu görmek olabilir mi? Mesela sana burnun eğri demiş olsun sen de buna üzüldün içerledin. Neden? çünkü burnum eğri mi acaba diye düşündün doğruluk payı bulunca da kendini kusurlu bir varlık olarak gördün ve üzüldün. Burnun eğri değilse ya? Ya bunlar bir yanılsama ise? O kişinin dediği doğru değilse? Ki çoğu zaman yanlıştır. Herkes kendi gördüğünü doğru kabul eder ve ortaya bir fikir sunar. Sen de ona şöyle dersin burnumun eğri olduğunu düşünmüyorum senin gözün yamuk görüyor bir doktora git istersen :D
alınganlığı ne azaltır diye düşünürsek karşındaki kişiye karşı hoşgörülü olabilirsin. O da senin gibi sıradan bir insan. gül geç ama gece yattığında o bana bunu demişti diye kafanda kurma o an gül ve geç ortama ayak uydur

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6