Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Soru Sor >>>

NeverFap hakkında sormak istediğiniz soruları buradan sorabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Allen Carr Belgeseli Ve Kitapları:

Defkhan5960

Raskolnikov
Çevirmen Üye
Katılım
16 Şub 2021
Mesajlar
545
Tepki puanı
1,256
Puanları
160
Konum
Türkiye
Web Sitesi
1000kitap.com
PBKY kitabını birçoğunuz biliyorsunuz. Bu kitabı okumayanlar lütfen okusun. Bu kitap Allen Carr'ın Kolay Yol(Easyway) sistemine dayanır. Burada yöntemden bahsetmeyeceğim. Allen Carr'ın ilk kitabı "Sigarayı Bırakmanın Kolay Yolu" kitabı p***o bağımlılığına uyarlanarak İngilizce sürüm olan PBKY oluştu. Neverfap Akademi ve forumdaki bazı kardeşlerimiz ise ayrı ayrı bu kitabı Türkçe 'ye çevirdi . Ellerine sağlık! Gerçekten forumda başarılı insan yüzdesi tutulmuş olabilseydi aradaki muhteşem fark herkesin PBKY okuması ve sistemi anlaması için yeterli olurdu. Bu sanırım planlanmış ama ortaya konmamış. Başarılı insanların yüzdesi muhteşem bir istatiksel bilgi olurdu. Son dönemlerde sıklıkla forumda başarılı(bağımlılığı bırakmada ki başarı) olan insanların bu kitaptan bahsettiğini görüyorum. Yöntem bilinen diğer tüm yöntemlerden farklıdır ve kendi farkını ortaya koyar. Reklam yapmazlar! Çünkü reklamı başarılı olan kişiler verdikleri yorumlar ile yapar. Bunun ile ilgili bir konu açacağım ; Allen Carr sistemine gelen tepkiler başlığı altında. Hatta bir kadın Allen Carr Türkiye kurucusu Emre Üstünuçar'ın adını kendi çocuğuna vermişti. Bu noktada şok olmuştum .Ekşi sözlük ve diğer yabancı mecralarda birçok yorum okudum. % 80 gibi bir oran olduğu söylenebilir.

"Ama bu p***o bağımlılığı ,sigara değil ki "dediğinizi duyar gibiyim. Burada arada gerçekten fark olduğunu kabul etmeliyim ama bu fark Jack Trimpey yöntemi ile kapatılabiliyor bence. Şu çeviriye bir göz atin;


Bu moralinizi bozmasın Allen Carr yöntemi bağımlılığın nörolojik kısımlarına odaklanmaz. Bağımlılık bir beyin hastalığıdır ve kullandığın maddenin veya içinde olduğun durumun (p***o, alışveriş, kumar) sana bir çeşit destek veya zevk verdiğine inandığın için oluşur. Bu inanç ise siz değil büyük bir beyin yıkaması ile pompalanır. Allen Carr yöntemi buna odaklanır o yüzden hangi bağımlılığa sahip olunduğu pek önemli değildir.
Aradaki en temel fark sigaraya ihtiyacımızın hiç olmadığıdır. Ama libido ve cinsel istek hep vardır. Bunla p***o ve mastürbasyon bağlantısını Allen Carr kırmanıza direk yardım edecektir. Ama libido veya cinsel isteğin gitmesini bekleyemezsiniz. Jack Trimpey ise bu konuya odaklanır. İçteki bu dürtünün hayvani bir dürtü olduğunu ve siz olmadığınızı gösterir. Yemek yemeyi seçersiniz ama açlığı siz yaratmazsınız. "Hadi acıkayım bakalım" demezsiniz.

Allen Carr sistemi birçok insan için kesin yöntemdir ama bu konuda bilgilenmek önemlidir. Sistem hakkında birçok kitap var; Linkleri bırakıyorum.

(Bence En İyisi)​


Bunlar kitaplarıdır . Bunları okuma imkanınız yok ise Allen Carr belgeselini izleyebilirsiniz. Youtube üzerinden bulunabiliyor. Video kaçak olarak yüklenmiş , onu hesaba katın lütfen.


Ayrıca Emre Üstünuçar'ın videolarına buradan erişebilirsiniz.

 
Son düzenleme:

Dopamin

Üst Düzey Samuray
Moderatör
Katılım
15 May 2021
Mesajlar
398
Tepki puanı
749
Puanları
160
Çoğu soru işaretini giderecek harika bir içerik, eline sağlık dostum :)
 

Defkhan5960

Raskolnikov
Çevirmen Üye
Katılım
16 Şub 2021
Mesajlar
545
Tepki puanı
1,256
Puanları
160
Konum
Türkiye
Web Sitesi
1000kitap.com
Çoğu soru işaretini giderecek harika bir içerik, eline sağlık dostum :)
İlerleyen zamanlarda bu konuda bir rehber yayınlamayı da düşünüyorum . Çoğu kişi bir anlık gaz ile sürece başlıyor. Bir müddet sonra da gaz bitiyor tabbi ki. Hayat hep mutlu , neşeli gitmiyor. Allen Carr sistemi her şey düşünülerek ele alınmış harika bir sistem . Yeni kişiler bir rehbere ihtiyaç duyuyor bence. Girip direkmen; "Ooo bırakınca süper güç geliyormuş beyler?" diye başlayınca , beklenti karşılanmıyor ve döngü başlıyor. Bırakamamaya alışkanlık gelişiyor ve yapma bırakma , yapma bırakma döngüsü sarıyor etrafımızı.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst