Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Antidepresanın Nofape Etkisi ?

cvehileyle

Jüpiter Yolcusu
Antidepresan kullandığımızda pmo yapmamaktan gelen faydalar azalıyor mu?

GoldenLight

Karanlık ışığa hizmet eder.
Dopamin ne kadar dibe vurursa, beyin reseptörlerini açmaya o kadar teşvik olur. Antidepresanlar dopaminin dibe vurmasına engel oluyor ve kimyasal bir yolla beyine dopamin,seretonin veriyor. Böylelikle bu durum zorlaşıyor.

Ali15210028

Venüs Yolcusu
Önceki forumda antidepresan kullanan kilolu bir arkadaş vardı. Süreç boyunca baya olumlu şey yaşadı. Sürecin 90 gününü tamamlayınca antidepresan alımını durdurdu ve durdurmasıyla birlikte bağımlılığı tekrar nüksetti ve pmoya geri döndü. Yani birbirinin yerini tutuyor olabilir artık siz deneyimleyin veya elzem değilse bırakın

G

gordon

Misafir
Yapay zekaya bir soru sordum:

Serotonin ve Antidepresanlar:
Serotonin, beynin birçok bölgesinde bulunan ve ruh hali, uyku, iştah, agresyon, cinsel dürtü ve ağrı algısı gibi çeşitli işlevlerden sorumlu olan bir nörotransmitterdir. Depresyonda, serotonin düzeylerinde azalma veya beyindeki serotonin reseptörlerinin etkinliğinde değişiklikler gözlenebilir. SSRI'lar (Selektif Serotonin Geri Alım İnhibitörleri) adı verilen bir antidepresan sınıfı, beyindeki serotonin düzeylerini artırarak çalışır. SSRI'lar, serotonin geri alımını engelleyerek, sinir hücreleri arasındaki iletişimde artışa neden olurlar. Serotonin daha uzun süre sinaptik boşlukta kalır ve etkili iletişim sağlanır. Bu da kişinin ruh halini düzeltebilir ve depresyon semptomlarını azaltabilir.

Dopamin ve Antidepresanlar:
Dopamin, ödül sistemini düzenleyen ve motivasyon, zevk ve öğrenme gibi işlevlerle ilişkili olan bir diğer önemli nörotransmitterdir. Depresyonla ilişkili olarak, beyindeki dopamin düzeyleri düşük olabilir ve dopamin reseptörlerinin aktivitesi azalmış olabilir. Dopamin düzeylerindeki düzensizlikler, depresyon semptomlarının ortaya çıkmasına katkıda bulunabilir. Bu nedenle, dopamin etkileşimine dayanan bazı antidepresanlar da kullanılmaktadır. Bunlara örnek olarak Bupropion verilebilir. Bupropion, dopamin ve norepinefrin düzeylerini artırarak çalışır ve bazen diğer antidepresanlara ek olarak reçete edilebilir.

Norepinefrin ve Antidepresanlar:
Norepinefrin, stres tepkileri ve uyanıklık düzeyi gibi işlevlerle ilişkili bir başka nörotransmitterdir. Bazı antidepresanlar, özellikle norepinefrin ve serotonin geri alım inhibitörleri (SNRI'lar), norepinefrin seviyelerini artırarak çalışır. SNRI'lar, sinir hücreleri arasındaki norepinefrin seviyelerini artırarak ve sinirsel iletişimi iyileştirerek depresyon semptomlarını hafifletmeye yardımcı olabilir.

Chris

Ay Yolcusu
Bende kullanıyorum, doktor kontrolünde düzenli kullanırsan sürece zarar vermez hatta faydası olur. Kendi adıma konuşacak olursam, neverfap sürecimdeyken depresyon, anksiyete v.b. gibi rahatsızlıklar sürecimi ciddi anlamda olumsuz etkiliyor ve relapse olma ihtimalimi oldukça arttırıyor. Evet bu tarz ilaçlar problemleri çözmez, fakat problemleri çözebilmen için gerekli şartları sağlar. Ayrıca bildiğim kadarıyla bu tarz ilaçlar serotonini direkt arttırmaz beyinde var olan fakat kullanamadığımız serotoninin kullanılmasını sağlıyor. Yani sen dışarıdan ekstra serotonin almıyorsun sadece var olan fakat kullanamadığın serotonini kullanmış oluyorsun. İlacının tam mekanizmasını bilmiyorum fakat benim kullandığım SSRI da durum böyle.

Son düzenleme:

cvehileyle

Jüpiter Yolcusu
Bende kullanıyorum, doktor kontrolünde düzenli kullanırsan sürece zarar vermez hatta faydası olur. Kendi adıma konuşacak olursam, neverfap sürecimdeyken depresyon, anksiyete v.b. gibi rahatsızlıklar sürecimi ciddi anlamda olumsuz etkiliyor ve relapse olma ihtimalimi oldukça arttırıyor. Evet bu tarz ilaçlar problemleri çözmez, fakat problemleri çözebilmen için gerekli şartları sağlar. Ayrıca bildiğim kadarıyla bu tarz ilaçlar serotonini direkt arttırmaz beyinde var olan fakat kullanamadığımız serotoninin kullanılmasını sağlıyor.
Dopamine etkisi nasıl? Bir de antidepresan kullanırken hiç 90 ve üzeri süreç yaptın mı, ne gibi etkileri oldu?

Edlt: Şöyle faydası var bence, krizleri baya zayıflatıyor.

Chris

Ay Yolcusu
Dopamine etkisi nasıl? Bir de antidepresan kullanırken hiç 90 ve üzeri süreç yaptın mı, ne gibi etkileri oldu?

Edlt: Şöyle faydası var bence, krizleri baya zayıflatıyor.
Yaklaşık 1 aydır süreçteyim, Bana kalırsa dopamini fazla etkilemiyor fakat sürecimin daha iyi bir hale geldiğini söyleyebilirim. Bende depresyona ek olarak okb de vardı ve kendimi sürekli kötü hissediyodum, süreçte 1 haftayı geçince stresimi bahane edip sürecimi bozuyordum. Krizler tamamen bitti diyemem fakat gözle görülür bir şekilde krizler azaldı. Geçmişi fazla kafaya takıp en ufak şeyde bile artık kafaya takmıyorum. Yapmam gereken işleri daha rahat yaptığım için günüm daha dolu geçiyor ve krizleri atlatmamda bi o kadar kolay oluyor. Zaten ilacın yan etkisi olarak krizlerde azalma olma ihtimali oldukça yüksek.Tabi ben ek olarak farklı ilaçlarda kullanıyorum lakin odaklanma yeteneğim ve dikkatimde baya bi arttı. Sürecin başlarında özellikle depresyon, anksiyete gibi rahatsızlıklar varsa bence sürecin ilerlemesini oldukça zorlaştırıyor. Yani dolaylı yoldan etki görebilirsin, Tabii sende nasıl olur bilemem herkeste farklı etkiler gösterebilir.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6