Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Antidepresanın Nofape Etkisi ?

cvehileyle

Jüpiter Yolcusu
Antidepresan kullandığımızda pmo yapmamaktan gelen faydalar azalıyor mu?

cvehileyle

Jüpiter Yolcusu
Yaklaşık 1 aydır süreçteyim, Bana kalırsa dopamini fazla etkilemiyor fakat sürecimin daha iyi bir hale geldiğini söyleyebilirim. Bende depresyona ek olarak okb de vardı ve kendimi sürekli kötü hissediyodum, süreçte 1 haftayı geçince stresimi bahane edip sürecimi bozuyordum. Krizler tamamen bitti diyemem fakat gözle görülür bir şekilde krizler azaldı. Geçmişi fazla kafaya takıp en ufak şeyde bile artık kafaya takmıyorum. Yapmam gereken işleri daha rahat yaptığım için günüm daha dolu geçiyor ve krizleri atlatmamda bi o kadar kolay oluyor. Zaten ilacın yan etkisi olarak krizlerde azalma olma ihtimali oldukça yüksek.Tabi ben ek olarak farklı ilaçlarda kullanıyorum lakin odaklanma yeteneğim ve dikkatimde baya bi arttı. Sürecin başlarında özellikle depresyon, anksiyete gibi rahatsızlıklar varsa bence sürecin ilerlemesini oldukça zorlaştırıyor. Yani dolaylı yoldan etki görebilirsin, Tabii sende nasıl olur bilemem herkeste farklı etkiler gösterebilir.
Antidepresanlar bende o kadar fazla olumlu etki göstermedi. Biraz elbet etkisi var ama mesela sosyal fobiyi o kadar azaltmadı. Başka hangi ilaçları kullanıyorsun? Dikkat ilacı falan mı?

cvehileyle

Jüpiter Yolcusu
Önceki forumda antidepresan kullanan kilolu bir arkadaş vardı. Süreç boyunca baya olumlu şey yaşadı. Sürecin 90 gününü tamamlayınca antidepresan alımını durdurdu ve durdurmasıyla birlikte bağımlılığı tekrar nüksetti ve pmoya geri döndü. Yani birbirinin yerini tutuyor olabilir artık siz deneyimleyin veya elzem değilse bırakın
Birbirinin yerini tutuyordan kastını anlamadım hocam.

Chris

Ay Yolcusu
Antidepresanlar bende o kadar fazla olumlu etki göstermedi. Biraz elbet etkisi var ama mesela sosyal fobiyi o kadar azaltmadı. Başka hangi ilaçları kullanıyorsun? Dikkat ilacı falan mı?
Ne kadar kullandığına göre değişir etki etmesi, 1-2 ay kullandıktan sonra belirgin etkileri görebilirsin fakat sende etmemişse onu bilemem. Dikkat eksikliği içinde ilaç kullanıyorum. Bence onunda bana etkisi oldu, çünkü Dehb hastalarında bir bağımlılığı bırakmak gerçekten zor bununla ilgili bilimsel bir yazı vardı sitede.

Inhuman

Jüpiter Yolcusu
Bir düşününce aslında NoFap'in bug'unu bulmak gibi bu antidepresan işi.

Beynin iyileşmesi dopaminden mahrum kalarak acı çekmesiyle oluyor diye biliyorum. Reseptör arttırmaksa amaç tabii.

Böyle oldu mu aslında sadece nofap ile günler geçiyor skor kasılıyor evet ama dopamin bazında tam bir iyileşme olmaz diye düşünüyorum.. O yoksunluk krizini çekeceğiz.

Chris

Ay Yolcusu
Bir düşününce aslında NoFap'in bug'unu bulmak gibi bu antidepresan işi.

Beynin iyileşmesi dopaminden mahrum kalarak acı çekmesiyle oluyor diye biliyorum. Reseptör arttırmaksa amaç tabii.

Böyle oldu mu aslında sadece nofap ile günler geçiyor skor kasılıyor evet ama dopamin bazında tam bir iyileşme olmaz diye düşünüyorum.. O yoksunluk krizini çekeceğiz.
Genelleme yapmak doğru olmaz, eğer doktor doğru teşhis edip reçete ediyorsa zararından çok faydası olur. Zaten Antidepresanların birçoğu dopamin değil serotonin mekanizmasıyla çalışır.

Inhuman

Jüpiter Yolcusu
Genelleme yapmak doğru olmaz, eğer doktor doğru teşhis edip reçete ediyorsa zararından çok faydası olur. Zaten Antidepresanların birçoğu dopamin değil serotonin mekanizmasıyla çalışır.

Genelde türkiyede çoğu psikoloğa gidene antidepresanı verip yolladıklarından böyle düşündüm :) ama dediğin gibi doğru teşhis ve reçete tabii ki de iyi gelecektir. Bunu bir youtuber da da söylüyordu bir videosunda.

Halbuki sana bir aşk, bir aktivite bolluğu, bir anlaşıldığın sosyal ortam yetecek ve hayatını düzeltmeye yetecek ama o doktorun bunu söylemiyor ve sana antidepresanı yazıp yolluyor. Hem ilaç sektörü kazanıyor, hem doktor kazanıyor, sen de kazandığını sanıp müşteri kalıyorsun.

Chris

Ay Yolcusu
Genelde türkiyede çoğu psikoloğa gidene antidepresanı verip yolladıklarından böyle düşündüm :) ama dediğin gibi doğru teşhis ve reçete tabii ki de iyi gelecektir. Bunu bir youtuber da da söylüyordu bir videosunda.

Halbuki sana bir aşk, bir aktivite bolluğu, bir anlaşıldığın sosyal ortam yetecek ve hayatını düzeltmeye yetecek ama o doktorun bunu söylemiyor ve sana antidepresanı yazıp yolluyor. Hem ilaç sektörü kazanıyor, hem doktor kazanıyor, sen de kazandığını sanıp müşteri kalıyorsun.
İlk dediğin doğru fakat istisnalar kaideyi bozmaz. Psikolog değil psikiyatri. Maalesef dediğin gibi yürümüyor o işler, tamam dediklerin bir yere kadar yardımcı olur lakin kafa yapısı ve beyindeki nörotransmitter dengesini düzene koymadan o dediklerini yapmak kolay olmuyor. Elbette bu ilaçlar mucizevi değil veya problemi kökten çözmez, ancak problemi çözmek için gerekli şartları sağlar. Gerisi kullananın çabasına kalmış bir şey. Senin mantığına göre böbreğimizde veya midemizde önemli bir hastalık olduğundada ilaç almayalım neticede ilaç sektörü ve doktorlar kazanıyor. Sorsam bir tane bile makale okumamışsındır, tıbbı ve bilimi kendi deneyimlerine göre değerlendirip yazması kolay.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6