Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Arkadaş Bulamama Sorunsalı

mavi

Hakikat yolcusu
İstanbul'da yaşıyorum 22 yaşındayım. Şehrimde yaklaşık yirmi milyon kişi yaşıyor. Bu kadar kalabalık bir şehirde neredeyse arkadaşım yok. Tek başıma turlamaktan sıkıldım artık. Yeni insanlarla yeni yerlere gitmek istiyorum. Sorun ise nasıl arkadaş bulacağım bilmiyorum. İnternette 6 ay konuştuğum kız bir anda arkadaşlığını benden kesti hiç bir neden yokken. Bu benim kalbimi çok kırdı. Erkeğim diye taştan bir kalbimiz var sanıyorlar. Şuan Taksimdeyim onlarca insan gelip geçiyor hiç benim gibi bir arkadaş arayan yok mu, hayır var. Peki ben bu insanları nasıl bulacağım ?

mavi

Hakikat yolcusu
DOST İSTERSEN ALLAH (cc) YETER.
Neredeyse hiç secdeden kalkmazken alnım, niçin bir kez bile sesini duyamam? Günler, geceler... asırlardır adı dudaklarımdan düşmediği hâlde neden bir defa da ben onun adımı andığını işitmem?
Niçin bir tek kelime bile etmez, niçin daima susar?
Niçin hep bu kadar uzakta durur da yakınıma gelmez?
Niçin başımı okşamaz, niçin bir kez olsun konuğum olmayı kabul etmez?
Niçin bir kez bile yüzüme bakmaz, bir kez bile yüzyüze konuşmaya razı olmaz?
Küs müdür acaba bu yetimine?
İyi ama niçin küssün bana? Kadir olan, Rahman olan o, ben değilim.
Ben ki sade mahrum olanım. Ben ki bir tek yazgısı yalnızlık olanım. Ben ki ben diye işaret edecek bir benden bile mahrum olanım.

Merhamete muhtaç olan o değil, benim. Rahmet ve şefkati, lütuf ve ihsanı isteyen benim, vaad edense o!

Kulluğumda kusurlarım, ibadetlerimde eksiklerim var, o sebeple mi ses vermiyor acep? O nedenle mi benimle konuşmuyor? Bu yüzden mi hep uzakta duruyor, bu yüzden mi bir sabah bile kapımı tıklayıp merhaba demiyor?

Sevgili niçin küssün bana, ben sevgimi hiç kazaya bırakmadım ki! Bir an bile ondan fariğ olmadım ki! Karanlığın arttığı zamanlarda bile sevgili yüzüme hiç çirkin görünmedi ki?
Derdim de bu ya, sevgili bana hiç görünmedi ki!
Dücane Cündioğlu'nun yazısından bir pasaj

Black Mamba

Yeni Üye
Neredeyse hiç secdeden kalkmazken alnım, niçin bir kez bile sesini duyamam? Günler, geceler... asırlardır adı dudaklarımdan düşmediği hâlde neden bir defa da ben onun adımı andığını işitmem?
Ben ki sade mahrum olanım. Ben ki bir tek yazgısı yalnızlık olanım. Ben ki ben diye işaret edecek bir benden bile mahrum olanım.

Merhamete muhtaç olan o değil, benim. Rahmet ve şefkati, lütuf ve ihsanı isteyen benim, vaad edense o!

Kulluğumda kusurlarım, ibadetlerimde eksiklerim var, o sebeple mi ses vermiyor acep? O nedenle mi benimle konuşmuyor? Bu yüzden mi hep uzakta duruyor, bu yüzden mi bir sabah bile kapımı tıklayıp merhaba demiyor?

Sevgili niçin küssün bana, ben sevgimi hiç kazaya bırakmadım ki! Bir an bile ondan fariğ olmadım ki! Karanlığın arttığı zamanlarda bile sevgili yüzüme hiç çirkin görünmedi ki?
Zat-ı Zülcelal buyuruyor:Ben size şah damarınızdan daha yakınım.
Kaf Sûresi 16.ayet
Sen ne kadar yakınsın amelen,ahlaken ölç biç ben sorduğum için değil sana soracakları için.Vesselam

Qanper

Yeni Fapstronot
Dostum sana tavsiye vermek istiyorum çünkü zamanında bende öyleydim. Yaşımız aşağı yukarı aynı.

Lisedeyken yakın arkadaşlarımı aradım napıyorsunuz diye dışarda oturuyoruz deyince konum atın geliyorum dedim çünkü yakın arkadaşlarım olunca hoş abes kaçmadı. Öyle öyle dışarıya çıkmaya başladım. Zamanla lisede tanıdığım tanımadığım herkesle konuşmaya başladım hatta 3 yıllık görüşmediğim arkadaşlarımla bile görüşmeye başladım iyiki aradın ne kadar zaman olmuş diyorlar. Birkaç kere dışarıya çıkınca arkadaşlarla devamı geliyor insan evde oturamıyor. Sosyalleşmek istiyor.

3 ay oldu bu dediğim kısım şu an ki durumum pmo dan tamamen arınmış bir şekilde sosyal bir insan oldum. Acaba neverfap nasıl bir etki verecek çok merak ediyorum.

Kız arkadaş konusuna gelirsem 2 aydır dışarı çıkıyorum arkadaşlar kesmemeye başladı yaptığımız şey aynı mekan aynı görecek yeni yüz kalmadı bu sebeple lisede iken kızlı erkekli buluşma ayarlamış davet edildim. Buluşma gayet güzel ve olması gereken ne ise öyle geçti kendimi tanıyamadım sen ne kadar değişmişsin diye akşam sevilmekten relapse oldum ama bu bana bir şey kaybettirmedi :p

Son söz olarak şunu söylemek istiyorum yakın arkadaşlardan başla ama yakın ve sosyal insanlarla. Devamı ilelebet geliyor sen istesende istemesende. PMO yu dert etme ben bağımlıyım konuşamam deme 3 ay da insan nasıl değişiyor inanmak istemezsin.

mavi

Hakikat yolcusu
Dostum sana tavsiye vermek istiyorum çünkü zamanında bende öyleydim. Yaşımız aşağı yukarı aynı.

Lisedeyken yakın arkadaşlarımı aradım napıyorsunuz diye dışarda oturuyoruz deyince konum atın geliyorum dedim çünkü yakın arkadaşlarım olunca hoş abes kaçmadı. Öyle öyle dışarıya çıkmaya başladım. Zamanla lisede tanıdığım tanımadığım herkesle konuşmaya başladım hatta 3 yıllık görüşmediğim arkadaşlarımla bile görüşmeye başladım iyiki aradın ne kadar zaman olmuş diyorlar. Birkaç kere dışarıya çıkınca arkadaşlarla devamı geliyor insan evde oturamıyor. Sosyalleşmek istiyor.

3 ay oldu bu dediğim kısım şu an ki durumum pmo dan tamamen arınmış bir şekilde sosyal bir insan oldum. Acaba neverfap nasıl bir etki verecek çok merak ediyorum.

Kız arkadaş konusuna gelirsem 2 aydır dışarı çıkıyorum arkadaşlar kesmemeye başladı yaptığımız şey aynı mekan aynı görecek yeni yüz kalmadı bu sebeple lisede iken kızlı erkekli buluşma ayarlamış davet edildim. Buluşma gayet güzel ve olması gereken ne ise öyle geçti kendimi tanıyamadım sen ne kadar değişmişsin diye akşam sevilmekten relapse oldum ama bu bana bir şey kaybettirmedi :p

Son söz olarak şunu söylemek istiyorum yakın arkadaşlardan başla ama yakın ve sosyal insanlarla. Devamı ilelebet geliyor sen istesende istemesende. PMO yu dert etme ben bağımlıyım konuşamam deme 3 ay da insan nasıl değişiyor inanmak istemezsin.
İstifade edebileceğim bir yazı olmuş. Çok teşekkür ederim değerli vaktini ayırdığın için.

Rodion Romanoviç

Raskolnikov
Çevirmen Üye
Web Sitesi
1000kitap.com
Ben nasıl arkadaş edinebilecegini bilmiyorum. Ama olaya farklı bir bakış açısı getirmek istiyorum. İnsan olarak kendimize odaklanacagimiz zamanlar kısıtlı ve sürekli çeşitli fikirler ,insanlar bizi etkiliyor. Şöyle bir durup düşünecek vakit olmuyor . Hani diyor ya Sabahattin Ali; ;"Bize sorsalar dünyada ne gördünüz diye galiba birşey söyleyemeyiz. Koşmaktan görmeye vakit olmuyor ki." Yalnızlık bazen insanın kendine bakıp düşünmesi için bir nimet olabilir. Kendi içimizi , ne yaptığımız,ne olmak istediğimizi hiçbir etki altında kalmadan düşünmek bence çok önemli. Ayrıca çok fazla arkadaş edinmek gene iyi değil o kadar insanın arasında illa ki çürükler olur. Eminim hayatında doğru insanlar bulacaksın. Son olarak Sabahattin Ali'den bir kesit daha . "Bir insan bir insana elbet yeterdi."

N

neurosoft

Misafir
Benim sayılı günler görüştüğüm bir okul arkadaşım var. Kendisiyle sohbetimizin %70 i şu ana kadar whatsapptan ama ben bunu dert etmedim. Önemli olan çok fazla kalitesiz arkadaşım olacağına bir tane kaliteli dostum olsun gerekirse whatsapptan konuşalım yeterli. Bunun dışında aynı binada oturduğumuz eski bir arkadaşım daha var. Onunla da çoğu zaman takılırım. Ama gene de içimde bir yalnızlık hissiyatı oluşmuyor değil. Ben lisenin açılmasını bekliyorum. Sen de kendine göre bir sosyal çevre edinebileceğin kulüplere katılabilirsin belki.

köstebek_murat

Mars Yolcusu
Arkadaş bulmak kolay ama senin gibi birini bulmak çok zor.Ama o da bir yolla kolay.İlgi alanlarına göre kişi seçmelisin.Örneğin ben neverfapten bir arkadaş yaptım tam benim kafamda.Sen de kendine göre birini bulmalısın.Örneğin spora ilgin varsa Spor salonuna git,gelişime ilgin varsa kütüphaneye,meditasyona varsa kulüplere vs vs.Ama o kişiyi çok iyi seç

iyiolmakisteyen

Ay Yolcusu
Kütüphaneye git kitapları oku elbette tanışmak isteyen birileri olur ortak alanlar çok bulun sosyal etkinliklerde bulunun. Gönüllü işlerde bulunabilirsin. Konferans psikoloji isleri ile arastirmalar yapabilirsiniz. Arkadaşlar lütfen yyaratıcıyı arkadas olarak görmeyin. Biz onun kuluyuz. Yerimizi ve haddimizi bilmeliyiz bazı şeylerde bazen kadere girebiliyor. O yüzden pekte takilmamak gerek.

köstebek_murat

Mars Yolcusu
Benim böyle bir girişimim oldu ama devamı gelmedi, kendileriyle düzeni kuramadık.
Ortak noktalarınız olmalı ve ilişkinizde hem sen onun dertlerini hem de o senin dertlerini dinlemeli.Hem eğlenebilmeli hem de dertlerinizi birbirinize açabilmelisiniz.Böyle olursa zaten düzen kuramama diye bir şey olamaz,onla konuşmak için can atarsın,o da senin için.Kafaların uyması ve arkadaş arayışı içinde olmanız yeter.İstersen arkadaş olabiliriz.

jacksparrow

Venüs Yolcusu
bir akşamüstü otobüs durağında otururken yaşlı dede karşımda durarak MERHABA dedi ve konuştuk hangi okulda okuduğumu, kaçıncı sınıfta olduğumu sordu ve en sonunda da nasihatini verip gitti.

Emirhan 21

Yeni Üye
Doğru, bir çevre edinmek için bir topluluğa veya topluma katılmak lazım. Deneyeceğim ileri bir zamanda.
Kardeşim burda sana verilen nasihatlerin bir kısmı doğru ama bir yanlış var herkez arkadaş edinmek istiyorsan spora git kütüphaneye git vs. yazmış git tamam da öyle bekliyerek olmaz insanlara açılman lazım mesela spora ilgin var git spora birisine beraber antrenman yapalım mı diye sor ağırlığa girmesine yardım yani insanlarla konuş yoksa spor salonuna gidip antrenman yapıp çıkarsan hiç bişey olmaz insanlara açılman lazım

İradeavcısı

Jüpiter Yolcusu

Özür dileyerek soruyorum
Bu bir söz mü şiir mi
Ne demek istiyorsun daha da açar mısın?

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Senin doğru "bir" kişiyi bulman gerekiyor. Bu kişi seni başka insanlarla tanıştıracak, onların seni tanımasını sağlayacak. Ben bu yöntemle çok iyi arkadaşlar edindim. Eğer çok tanıdığı olan ve iyi bir insan bulursan tek yapman gereken onla tanışmak olacak, daha sonra onun sayesinde birkaç kişiyle daha tanışacaksındır. Bu kişi beklemediğin bir anda karşına çıkabilir. Ben de benzer şeyleri yaşamıştım bir ara.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6