Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Arkadaş Edinmek

niyazicicek

Yeni Üye
Arkadaş sıkıntısı çekmeyen ve dışadönük biriyim. 12.sınıfım ve açık liseye geçtim. Çoğu arkadaşım okuldan olmamasına ve haftada 3 görüşmemize rağmen çok yalnızlık çekiyorum. Kafamın uyuştuğu arkadaşım yok demek istediğim. Yalnızlıkla sorunum yok ve zamanımın %80 inde yalnızım zaten ama bir süre sonra seni anlayan birinin olmaması ağır gelmeye başlıyor. Sosyal medya kullanmıyorum ve kendime göre arkadaş edinebileceğim bir ortam bulamıyorum. Öneride bulunursanız gerçekten iyiliğiniz dokunur. Teşekkür ederim.

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Özellikle bir ortama gitmek yerine senin her zaman gittiğin ortamda bulunan ve daha önce tanışmadığın insanlarla tanışmaya çalışırsan kafa yapına benzer birisini bulabilirsin. Eğer böyle bir ortam yoksa başka bir ortam önerebilirim. Bildiğin bir ders çalışma kütüphanesi, bilinen bir kırtasiye veya eğitim alanlarının çevresindeki restoranlarda da sana benzer öğrenci bulma şansın fazla. Zaten dışadönük birisin. Belki de biraz utangaç birisine sen ilk tanışmayı yaparsan o zaman o da sana açılabilir.

Her yerde bu şekilde bir durum var. Kendi özelliklerine göre birini seçebilirsin. Mesela diyelim ki sen bir kişi ile çılgınca dolaşmak yerine sakince oturup sohbet etmeyi seviyorsun. Böyle sohbet edebileceğin birini önceden belirleyip gözlemlersen bir anda o kişileri kendi kendine fark edersin, doğru olabilecek kişiyi belki de. Genelde bu kişiler tek başınayken sürekli bir kişiye kendini ifade etmek ister mesela. Garsona, kasiyere falan. Gidip konuşması tanımadıklarına karşı samimi olan biriyle tanışmayı deneyebilirsin. Bazen böyle olmuyorlar tabi, örnek bu sadece. Hareketli birini arıyorsan da benzer şekilde planlayıp görmen lazım. Okul veya işyerinin ortamı gibi değil dışarılar. Direkt kişilerin kendilerini görmemiz gerekiyor. En azından ben böyle yapıyorum genelde. Farklı bir ortama gittiğim zaman dikkat ettiğim şeyler bunlar. Eğer ilgilenirsen spor kulüplerine, çeşitli etkinliklere veya kuruluşlara katılıp çevreni daha da genişletebilirsin.

SDG

Yoda
Arkadaş sıkıntısı çekmeyen ve dışadönük biriyim. 12.sınıfım ve açık liseye geçtim. Çoğu arkadaşım okuldan olmamasına ve haftada 3 görüşmemize rağmen çok yalnızlık çekiyorum. Kafamın uyuştuğu arkadaşım yok demek istediğim. Yalnızlıkla sorunum yok ve zamanımın %80 inde yalnızım zaten ama bir süre sonra seni anlayan birinin olmaması ağır gelmeye başlıyor. Sosyal medya kullanmıyorum ve kendime göre arkadaş edinebileceğim bir ortam bulamıyorum. Öneride bulunursanız gerçekten iyiliğiniz dokunur. Teşekkür ederim.
Lisedeyken ben de dışa dönük olmama rağmen tam kafa dengi insanlar bulamıyordum. Biraz da lise ortamının kısıtlılığından kaynaklanıyor bence.
Üniversitede potansiyeline daha denk insanlarla bir arada oluyorsun. Topluluklara katılıyorsun, ortak ilgi alanların olan insanları daha kolay bulabiliyorsun.

Ama arkadaşlıkta derinleşme dediğimiz daha farklı bir husus, uzun yıllar, çokça emek ve karşılıklı paylaşım istiyor.
Yurtta kalırsan yurt arkadaşlarından yahut eve çıkarsan ev arkadaşlarından aradığını bulabilirsin gibime geliyor.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6