Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Arkadaşı Oynamak(Friendzone) Redpill

Richard Winters

🔱
Meydan Okuma Rozeti
Kaynak: Erkekadam.org

Kadınların erkek arkadaşları ve kız arkadaşları vardır. Eğer bir kadınla yatmıyor ve arkadaş iseniz, onun kız arkadaşlarından birisinizdir.

“Ben seni arkadaş olarak görüyorum (friendzone) diyarından nasıl çıkılır?” Hiçbir zaman o diyara girmemek en iyisi. Eğer bir kere friendzone’a girdiyseniz arka kapıdan sıvışabilirsiniz, hatunu ve friendzone’unu arkada bırakarak.

Kadınlar bu meşhur “ben seni arkadaş olarak görüyorum / arkadaş kalalım” reddetme yöntemini çok uzun süredir kullanıyorlar. Bu, bir taşla iki kuş vurmak anlamına gelen oldukça fonksiyonel bir yöntem. Nedeni de şu : Erkek için kadın – erkek ilişkilerinin en önemli ödül birimi cinsel ilişki iken kadın için bu ilgidir ve arkadaş kalalım reddetmesi ile istemediği ya da şimdilik istemediği bir erkekle beraber olmak zorunda kalmazken onu friendzone’a atarak ondan ilgi almaya devam eder. Bu aynı zamanda reddedişin yükünü erkeğin omuzlarına da yıkar zira eğer siz arkadaş kalalım cevabına “yok öyle bye bye” diye karşılık verirseniz, onun uzattığı arkadaşlık elini iterek suçlu konumuna da düşersiniz.

Fakat birçok kadın için “arkadaş olalım” reddedişi tehlikeli bir yöntem olmaya başladı. Cinsel açlıkta sınır tanımayan genç ve feminen beta kuşağı bunun bir reddetme olduğundan tamamen habersiz ve bunu bir umut olarak algılıyor : “eğer onunla önce arkadaş olursam ona benim aslında ne kadar iyi bir erkek arkadaş materyali olduğumu gösterebilirim” yanılgısı ile. Bu erkeklere biz uydu erkek diyoruz. Uydu erkek, gerçekte sürtüğün erkek versiyonudur. Erkekten ilişki karşılığı almadan onunla beraber olan kadın ile, kadından cinsellik almadan ona ilgi ve kaynak ayıran erkek aynı şeydir. Fuckbuddy – friends with benefits durumundaki kadın ile friendzone’daki erkek aynı şeydir.

Bir erkek, “arkadaş olalım / kalalım” reddedişini genelde en standart beta erkek oyunu olan önce arkadaş olalım stratejisi yüzünden yer. Bu erkek daha ilk buluşmadan daha yakın ilişkiyi ima ile de olsa bastırmak yerine, önce tamamen aseksüel ve zararsız görünüp, doğru zamanı bekleyerek, başından kendi kendinin kulaklarından tutup friendzone’a atar. Her kadınla ilk buluşmalarda olayı yakın temasa taşımak mümkün değildir ama beyni beta oyunu ile yıkanmamış erkek (a) bunu deneyecek cesareti gösterir ve (b) iş oraya gitmeyecek gibi ise hatunu komple unutarak friendzone’un yanına bile yaklaşmaz. Betanın temel stratejisi ise bunun tam tersidir.
Keskin nişancı stratejisinin temel problemi kadın – erkek ilişkisini yatağa taşıyan o tüm cinsel gerilimden ve tutkudan soyutlanmış olmasıdır. Ancak cinsel birleşme sonrası gelebilecek olan o sıcak, samimi ve güvenli atmosfere, cinsel ilişki öncesi varolması gereken pozitif cinsel gerilim sürecini bypass ederek atlar. Bu testosteron yoksunu sureç kadına karşısındaki erkeğin bir şekilde erkek değil yatakta sarılıp uyuyacak bir oyuncak ayı olduğunu bağırır. İşin komiği bu oyuncak ayı “zararsız” sürecin sonunda cinsel ilişki talep ederse kadından alacağı cevap “aman Tanrım sen bunca süredir beni becermek için arkadaş gibi mi davrandın?” sorusu olacaktır ? Tabii bu kısım betamıza söylenmeyebilir ama bunun ardından gelen sözler klasiktir “ama Mahmut ben seni arkadaş olarak görüyorum”.

Eğer yukarıdaki süreci uygulamazsanız zaten bu cevabı almazsınız. Ama eğer bu duruma düşerseniz arkadaş kalalıma her zaman verilmesi gereken cevap bunu reddetmektir. Bu reddediş ne zaman olursa olsun “hatanın neresinden dönülse kardır” diye yapılmalıdır. Ama arkadaş kalmayı reddetmek genelde uydu erkeğin “kız ben kaçarsam kovalar” mantığıyla yaptığı bu nedenle de tam olarak yapamadığı birşeydir.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Kblacksmith

Mezun
Ünideyim, sınıftaki en yakın arkadaşım bir kız onun da en yakını benim. Hiç bir kızla konuşmaz benle konuşur. Tüm gün neredeyse beraberiz ve ister istemez birbirimize yakınlaşıyoruz. Kıza karşı herhangi bir his oluşacak gibi hissediyorum yakında. Bundan da korkuyorum arkadaşlığımız bozulur ve bir kalıba gireriz diye. Sevgili olmak bana göre değil ve arkadaş gibi ilerlemek istiyorum. Açılırsam aramızdaki o enerji sönücekmiş gibi geliyor. Ne yapmalıyım bu kadar yakınken sizce ?

Richard Winters

🔱
Meydan Okuma Rozeti
Ünideyim, sınıftaki en yakın arkadaşım bir kız onun da en yakını benim. Hiç bir kızla konuşmaz benle konuşur. Tüm gün neredeyse beraberiz ve ister istemez birbirimize yakınlaşıyoruz. Kıza karşı herhangi bir his oluşacak gibi hissediyorum yakında. Bundan da korkuyorum arkadaşlığımız bozulur ve bir kalıba gireriz diye. Sevgili olmak bana göre değil ve arkadaş gibi ilerlemek istiyorum. Açılırsam aramızdaki o enerji sönücekmiş gibi geliyor. Ne yapmalıyım bu kadar yakınken sizce ?
Arkadaş Kalmaya Devam et o zaman Dostum zaten Açılırsan büyük ihtimal duyacağın şu olur : Saçmalama olm ben seni Kardeşim gibi görüyordum olur

Benim hiç arkadaşım yok. O zaman ne yapmalıyım? İnsanlara karşı güvenimi tamamen kaybettim. Kızlarla konuşmaya cesaretim de yok.

Richard Winters

🔱
Meydan Okuma Rozeti
Benim hiç arkadaşım yok. O zaman ne yapmalıyım? İnsanlara karşı güvenimi tamamen kaybettim. Kızlarla konuşmaya cesaretim de yok.
Öncelikle Bu PMOdan Kurtulmalısın Kendine bi uğraş hobi edinmelisin Dövüş sporlarına Başlamanı tavsiye ederim Vücüt geliştirme Boks, güreş, Dağcılık, tiyatro vs Gibi aktiviteler Özgüven kazanmana yardımcı olur ve kendini zorlamalısın Hoşuna giden bir kız Gördüğünde gidip Sadece merhaba tarzını beğendim demen bile sana iyi hissettiricek bu kadar zor olmadığını sende Anlıcaksın

Nirvana

Mars Yolcusu
Arkadaşın yazısına kesinlikle katılıyorum. Bu hata saflıktan ya da platonik aşk yaşayanlar için tam bir dram meselesidir. Ben 1 kez bu hataya düşmüştüm insanları kendiniz gibi görmeyin. Bazıları zannettiğinizden çok daha kötüdür. Sizinle tam tersi flört ilişkisi yaşayıp kısa bir süre içinde terkedebilir. Hiç bir samimiyet yokmuş gibi davranır arkadaş olduğunuza bin küfür edersiniz. Empati yoktur. Bencillik ve ikiyüzlülük sizi daha da soğutur insanlardan... En güzeli dürüst ilişki yaşamak dürüst insanlar acıyı tek seferde yaşar ve takıntı oluşturmaz. Bu arkadaş meseleri çok daha tehlikelidir. En güzeli dürüst olmak ve dürüst cevaplar almaktır. Düşüncelerinizi konuşmaktan çekinmeyin

Wiccan666

Merkür Yolcusu
Benimde dahil olduğum yıkıklar diyarına hoş geldin hocam. Bu arada cesaretinizin olmamasının sebebini öğrenebilirmiyiz ?

John constantine

Mars Yolcusu
İnsanlara güvenim kalmamışken , kimseyi artık arkadaş , sevgili diye sallamazken bu konuda benim için sorun yok

Benimde dahil olduğum yıkıklar diyarına hoş geldin hocam. Bu arada cesaretinizin olmamasının sebebini öğrenebilirmiyiz ?
Kendimi küçümsemekten dolayı ve potansiyelimin farkına varamamak beni cesaretsiz bir hale getirdi. Düşünce yapını kendine düşman olacak şekilde oluşturursan, bilinçaltına o şekilde kaydeder ve bilinçaltın da davranışlarına kadar her yerde o zihin yapısını uygular. Mesela, zayıf olduğum için ve bağımlılıklarım(müzik, aşırı düşünme) hala etkisini gösterdiği için o zamanlarda içime kapandım ve hiç arkadaşım yoktu. Kızlarla konuşma konusunda da hep düşüncelerim ve önyargılarım yüzünden etkileşim kurmadım

Şu anda ise istemediğim kadar arkadaşım var. Okulda kafeteryaya ya da kütüphaneye gittiğimde illa ki tanıdığım birisi çıkıyor ve onunla konuşabiliyorum. Kızlarla ise rahat bir şekilde konuşabiliyorum. Şu an kız arkadaş/flört vb. istemediğimden pek konuşmuyorum ama istediğim anda herhangi bir kızla muhabbet başlatabilirim.

Aslında bu duruma yıkıklık denmez. Bazı eksiklerin var ve içinde de bu eksikleri düzeltebilecek potansiyelin var. Sadece sabırlı ol ve düzeltmek istediğin şeyleri düzeltmeye başla.

Wiccan666

Merkür Yolcusu
Kendimi küçümsemekten dolayı ve potansiyelimin farkına varamamak beni cesaretsiz bir hale getirdi. Düşünce yapını kendine düşman olacak şekilde oluşturursan, bilinçaltına o şekilde kaydeder ve bilinçaltın da davranışlarına kadar her yerde o zihin yapısını uygular. Mesela, zayıf olduğum için ve bağımlılıklarım(müzik, aşırı düşünme) hala etkisini gösterdiği için o zamanlarda içime kapandım ve hiç arkadaşım yoktu. Kızlarla konuşma konusunda da hep düşüncelerim ve önyargılarım yüzünden etkileşim kurmadım

Şu anda ise istemediğim kadar arkadaşım var. Okulda kafeteryaya ya da kütüphaneye gittiğimde illa ki tanıdığım birisi çıkıyor ve onunla konuşabiliyorum. Kızlarla ise rahat bir şekilde konuşabiliyorum. Şu an kız arkadaş/flört vb. istemediğimden pek konuşmuyorum ama istediğim anda herhangi bir kızla muhabbet başlatabilirim.

Aslında bu duruma yıkıklık denmez. Bazı eksiklerin var ve içinde de bu eksikleri düzeltebilecek potansiyelin var. Sadece sabırlı ol ve düzeltmek istediğin şeyleri düzeltmeye başla.
Ben kendimi çirkin hissediyordum hocam o yüzden özgüven eksikliği vardı kızlara karşı.

Ben kendimi çirkin hissediyordum hocam o yüzden özgüven eksikliği vardı kızlara karşı.
Kendini çirkin hissediyorsan, bu eksiğini kabullenip başka alanlarda kendini güçlendirebilirsin. Kültürel olarak, fiziksel olarak, zihinsel olarak kendini geliştirebilirsin. Kültürel olarak, tonlarca kitap oku. Genel kültürünü, kendini ifade etme biçimini ve zihin yapını kitap okuyarak, araştırarak geliştirebilirsin. Spor yaparak, fiziksel olarak kendini geliştirebilirsin.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6