Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Soru Cevap Aslında Herkes Bağımlı Mı ?

Bitikadam

Ay Yolcusu
Ben asıl şunu merak ediyorum çok yakın kuzenim çok izliyordu arşivi vardı 4 ay sonra yanına gittim kalmaya özgüveni yükselmiş tavırları değişmiş, çocuk namaza başlamış sordum o videolar nerede dedim yani acaba nofapdan haberimi vardı verdiği cevap yok ben o işleri bıraktım dedi günaha giriyordum vs.. bende iyi yaptın gereksiz şeyler dedim yani burada zihin devreye giriyor şimdi o çocukla bizim ne farkımız varsa o bırakıyor biz bırakmıyoruz çok garip, İzzet Gülünün sürekli söylediği birşey vardı piskolojiyle yatıp kalkan özellikle batı insanları modern dedikleri insanların daha çok piskolojik problemlerinin olmasınınin piskolojiyle çok önem verdiklerindendir diyordu hep eski insanları örnek verirdi dedelerimize bakın onların öyle bir problemi var mıydı onlar savaşlar gördüler en ağır travmalar onlar değil miydi derdi, ve son olarak Süleyman Demirel'in şu sözü aklıma geliyor "meseleleri mesele etmezsen mesele kalmaz"

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Bence insanlar bağımlılık geliştirme konusunda birbirine yakın. Buna rağmen görülen büyük bir farklılık var, değil mi? Benim fikrim buna sebep olan şeyin diğer kaynakları olduğu yönünde. Mesela sosyal medya, şeker, oyun, kola, alkol, sigara vs. olarak örnek verebileceğimiz her bağımlılık birbirine destek oluyor. Bundan dolayı kıyas yaparken o kişinin diğer bağımlılıkları da düşünülmeli bence.

Dot

Merkür Yolcusu
Bir deney için adam bulamıyorlardı sanırım. Çok fazla maalesef. Ama insanlar artık bilinçlendi. Eskisi gibi olmayacak bundan sonra.

Son düzenleme:

Bitikadam

Ay Yolcusu
"Nevermesele"
Bir şeyi yapmamaya çalışmak, bir şeyi yapmaya çalışmamaktan daha zor. Bilmem oldu mu. Yani birşeyi düşünmemeye çalışmaktan ise başka bir şeyi düşünmek daha kolay bir yol.
Evet aslında farkında olacaksın ama çok kafaya takmayacaksin bunun için forum açmak konular açmak günlük yazmak iyice bu meselenin içine girişiyoruz gibi geliyor olması gereken neydi ? Birkaç gün bu konuda araştırma yapıp tüm sonuçların farkında olup o işi bırakmak ben 20 günlük sürecimin başlangıcını hatırladım şöyleydi Berk karataşı izledim yanlış mast. Dolayı erken boşalma olabilir bunun için 30 gün hiçbir cinsel aktivite yapmayın sonra doğru mast. Yapın, Yapılışını anlattı bu şekilde bende 20 gün durdum ve hiçbir istek kriz gelmedi hiç zorlanmadım, çok garip çok dediğim gibi olay zihinsel.

Metehan

Yeni Üye
Arkadaşlar meraba. Merak ettiğim bir konuyla ilgili fikirlerinizi merak ediyorum. Sizce herkes pmo ya bağımlılık geliştirme açısından aynı mı? Mesela bizler bağımlılığa daha yatkın olduğumuz için mi burdayız. Sonuçta herkes nofap yapmıyor. Yani herkes arkadaşlarından vs bilir bu pmo yu istisnalar dışında forumdan haberdar olmayıp da yapmayan var mı?
Yoksa herkes aslında bağımlı da farkında mı değil? Nofap e karşı değilim ve destekliyorum sadece çevrenizden bildiğiniz kadarıyla p...no izlemeyen var mıdır merak ediyorum
Biz de bir zamanlar bu kadar bağımlı değildik. Bizim o zamanki halimiz gibi olan insanlar olabilir. Öyle insanlar arada bir tehlikeli bir uçurumu ziyaret ediyor gibiler bence.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6