Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Atom Bombası Yöntemi

Herkese, merhaba. Forumdaki çoğunluğun sürecini bozmasının en önemli sebeplerinden biri “tetikleyiciler”. Tetikleyicilerin etkilerinden kurtulduğunuz zaman süreciniz daha kolay bir hale gelecektir. Ama “Tetikleyicilerden nasıl kurtulurum?” sorusunun kesin bir cevabı verilemiyor. Ve genelde Nofapper’lar kendi yöntemlerini bulmak durumunda kalıyor. Ve isminden dolayı akılda kalabilecek bir yöntem buldum, başlıkta da gördüğünüz üzere.

Bu yöntemde yapılacak şey basit. Tetikleyici gördüğünüz anda tetikleyiciden, sanki atom bombasıymış gibi uzaklaşmaktır. Tetikleyici ister dışarıda olsun, ister ekranınızda olsun, atom bombasından kaçar gibi kaçmak sizi tetikleyicilerden koruyacaktır.

Kim bir atom bombasının yanında durmak ister ki?

N

neurosoft

Misafir
Ben daha çok algıyla alakalı olduğunu düşünüyorum. Bir Müslüman olarak şu ayet ve hadisi çok önemserim:

"Mümin erkeklere söyle, gözlerini haramdan sakınsınlar ve iffetlerini korusunlar. Bu onlar için daha arındırıcıdır. Allah onların bütün yaptıklarından haberdardır."
Nur Suresi 30. Ayet

“Ey Ali! Bir bakışa ikincisini ekleme! Çünkü ilk bakış (kasıtsız olduğundan) senin için affedilmiştir. Sonraki bakışa ise hakkın yoktur.”
(D2149 Ebû Dâvûd, Nikâh, 42-43; T2777 Tirmizî, Edeb, 28)

Genelde karşı cinsten herhangi bir bireye bakmakta bir sorun olmaz. Ama biz ne zaman niyetimizi ona bakarak şehvetlenmeye yöneltirsek o bakış artık bizim için tehlike arz eder.

Niyet dediğimiz şey aslında zihnimizi neye programladığımızdır. Evren algımız buna göre şekillenir. Bundan dolayı bizim asıl odaklanmamız gereken nokta zihnimizi temiz tutmaktır. Bu da bizi tahrik edebilecek karşı cinsten bireylere doğrudan gözümüzü odaklamamamızı gerektirir. Gözümüz odağınız farklı bir yerde de olsa önümüzdeki karşı cinsi optik kurallarından dolayı her halükarde görecektir. Bunda sıkıntı olmadığını söylemiştik zaten...

purplesox05

Mars Yolcusu
Herkese, merhaba. Forumdaki çoğunluğun sürecini bozmasının en önemli sebeplerinden biri “tetikleyiciler”. Tetikleyicilerin etkilerinden kurtulduğunuz zaman süreciniz daha kolay bir hale gelecektir. Ama “Tetikleyicilerden nasıl kurtulurum?” sorusunun kesin bir cevabı verilemiyor. Ve genelde Nofapper’lar kendi yöntemlerini bulmak durumunda kalıyor. Ve isminden dolayı akılda kalabilecek bir yöntem buldum, başlıkta da gördüğünüz üzere.

Bu yöntemde yapılacak şey basit. Tetikleyici gördüğünüz anda tetikleyiciden, sanki atom bombasıymış gibi uzaklaşmaktır. Tetikleyici ister dışarıda olsun, ister ekranınızda olsun, atom bombasından kaçar gibi kaçmak sizi tetikleyicilerden koruyacaktır.

Maalesef bu taktiğin işe yarayacağını sanmıyorum. Düşünsenize, o kadar rahatız ki. Bırak atom bombasını, bize bir vahşi hayvanın bile saldırabilme ihtimali yok, bunun baskısı yok üstümüzde. Sıcak evlerimizde, hiç kesilmeyen elektrik ve suyumuzla KONFORLU bir hayat yaşıyoruz. Sence tetikleyici ile karşılaşmış bir insan atom bombasını bir yerine takar mı? Dünya görüp görebileceği en konforlu yaşamlara sahibiz ve beyin bunu biliyor. Belki bir iki defa beyni kandırabilirsin ama ya sonrası. Çok sevdiğim bir söz vardır: "Bir gün kendime en değerli organımın hangisi olduğunu sordum, biraz düşündükten sonra kesinlikle beynim dedim. Daha sonra bu cevabı aslında kimin verdiğini hatırladım." :)

bocchi

Uranüs Yolcusu
Web Sitesi
1000kitap.com

Güzel bir tavsiye ama bazıları kendini buna inandiramayabilir bunu farklı şekillere sokarak kendinize optimize edebilirsiniz. No pain no gain

B

Brock

Misafir

Benim hep yaptığım şey , zira Allah ında razı olduğu birşeydir gözümüze düşüncemize sahip çıkmamız ayet vardır kuran da bu konuya özel olarak.Sükür 300 güne yaklaştım bu şekilde de.Eğer korkunu bilgiye dayalı yönetmezsen ; korkun seni yönetir eğer en büyük olandan korkmazsan ; hep küçüklerden korkarsın. Allahualem

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Eğlenceli olsa gerek. Arkaya da nükleer siren sesi alırsak bunu krizden çok bir nükleer tatbikata dönüştüreceğiz :D Ama her tetikleyicide kaçmak yorucu olmaz mı?

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6