Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Azizselim021 90 Günlük Serüven (Görev Başarılı)

azizselim021

Mezun
Herkese selam
Yoğun istek(!) üzerine bu yazıyı paylaşıyorum.
Hayatımdaki ilk 90 günlük sürecimi tamamladım.

Anlatıyorum:

• Aşağı yukarı 2. sınıfta iken bu illeti keşfettim. 2. SINIF!
  • -----------------------------
  • 6. sınıfta iken, kamışa su yürüyünce de ipler koptu.?
  • -----------------------
  • Nofap ile tanışmam 2016'nın yazında oldu.
  • --------------------------------------
  • İlk uzun sürecim, bir kıza aşık olduğum(u sandığım) zamanda oldu. Yaklaşık 60 gün. Ama faydasızdı, çünkü yüksek miktarda dopamini, kurduğum platonik hayallerden aldığımı biliyordum.
  • ------------------------
  • Sene 2019, aylardan Haziran, Temmuz ve ilk sağlıklı 45 günlük sürecimi geçirdim. Ek bilgi: Aynı zamanda basur olmuştum; bu da sürecimde yardım etti diyebilirim. Bu arada Allah düşmanın başına vermesin. Çok kötü bir deneyimdi.
  • ----------------------------
  • 2019 - 2020 arası bir 30 günlük süreç oldu. Fakat sonra karantinada bir saldım, pîr saldım. 2 hafta falan bayağı abanmıştım. Şuan yazarken bile midem bulandı kendimden.
  • ---------------------
  • 2020 Haziran ayındayız ve yavaştan artık hiç keyif almaz olmuştum. Bunun yanında Berk Karataş hocanın kanalını keşfettim. Doğru istimnanın nasıl olması gerektiği hakkında 10 dakikalık bir videosu var. Herkese tavsiyemdir. Sonrasında izlediklerimin ne kadar anlamsız ve gerçek dışı olduğunu düşünmeye başladım. Bundan sonra yaptığım ilk iş izlediğim materyali hafifletmek oldu. Ayrıca P ve M'yi farklı zamanlarda yapmaya başladım. Bu arada M'yi de adabına uygun, gerçeğini taklit edecek şekilde ayarlamıştım. Akabinde erken boşalma sıkıntımın olduğunu keşfettim. Tabi ben 3.5. Yine de hemen bırakamadım. Sonra etrafımdaki kız arkadaşlarım ile bu konu hakkında konuşmaya başladım. Dertleri paylaşmak gerçekten de faydalı oluyor insana. (Ek bilgi: Annemle de paylaştım bu bilgiyi. Annem de biliyordu benim bağımlı olduğumu. Yakalamıştı bir iki kez.?)
  • -------------------------------------
  • Bir gün parkta oturmuş, insanları, anne-çocukları, sincapları ve kuşları falan seyrediyordum. O sırada sosyal medyaya gireyim dedim. Karşıma çıkan 5 paylaşımdan 1'i muhakkak kendi vücudunu pazarlayan BACILAR'dan olanıydı. İşin ilginç yanı, bu içerikler benim alakadar olduklarımla relatif bir konumda değildi ve buna rağmen geliyordu karşıma. Düşündüm... Ve kendi kendime dedim ki: Dünya çok değişik bir yer olmaya başladı. Bilir misiniz Entel Feridun'u? Hani onun bir sözü vardır. "Çekirdek çitleyen insan, kendisine saygısı olmayan bir *****tır" diye. Ben de dedim ki: Bu işlerle uğraşan da, bu işleri pazarlayan da, bu işlerden kendine çıkar sağlayan da, kendisine, çevresine, sosyal statüsüne saygısı olmayan leş bir varlıktır. Ve de bunları izleyip, bunlara taviz veren erkek, erkek değildir. ADAM DEĞİLDİR. YIKIKTIR. KENDİSİNE SAYGISI OLMAYAN BİR .........( lütfen boşluğu kendinize göre doldurunuz.)
  • Kendime bir hayat ilkesi benimsemiştim o gün. Zaten artık P'yi tamamen bırakmıştım. Lakin sosyal medyada çıkan kendi vücudunu pazarlayanlar ister istemez çıkıyordu karşıma. Direk geçiyordum. Bazen de şikayet ediyordum.
  • ----------------------
  • Sonra günlük açtım. Bilen bilir, büyük bir gazla giriştim. Sözde her 5 günde bir rapor verecektim. Sonra 2. gün bozdum... ? Tabi sonra asıl süreç başladı. Kendimi spora verdim. İlk raporu 45. günde verdim. Korkuyordum ama. Ya yine krize yenik düşersem diye.
  • -----------------
  • Kronoloji şöyle:
    • İlk 50 gün hiç rüyalanmadım, çünkü bütün enerji spora gidiyordu.
    • 60. günden sonra kâbuslar görmeye başladım. Kâbustan kastım: O kadar gerçekçi bir şekilde o sitelerde dolandığım günleri görüyordum. Bazen sanki karabasan gelmiş te, bana zorla PMO yaptırıyordu.
    • Yine 60'ıncı günlerde ter kokumun değiştiğini fark ettim.
    • 80'inci günlerde kâbuslar iyice sıklaştı.
    • 89. gün bozmayı düşündüm. Yaaa... Öyle arkadaşlar , dikkatli olun yani.
Kendi günlüğümden arada rapor vermeye devam edeceğim.

Esenlikler
azizselim021
.
.
.
.
.
Darısı başınıza ayol!

Tough Climber

Emekli Moderatör
Başarılar dilerim yeni hayatında , bir daha bu pisliğe dönmemen dilekleriyle darısı tüm fapstronot arkadaşlara.

Loner

Yalnız Adam
Tebrik ederim ve yeni hayatında başarılar dilerim.

Roverandom

Yeni Fapstronot
Anladığım kadarıyla kendini hem içeriden hem dışarından gözlemleyebilen birisin. Bu konuda başarılı olduğunda oldukça açık. Sürecinde sabır, şans ve başarı diliyorum. Saygılar.

Noneverrrr+impasıbıl

Deneyimli Üye
Bu ter kokusunun değişmesini bende farkettim nasıl oluyor bu sanki koltuk altım parfüm üretim tesisi ?

Haggard

Merkür Yolcusu
Tebrikler dostum yeni hayat seni bekler

SessizAdam

Jüpiter Yolcusu
Ayol ne len :D tebrik ederim , peşinden geliyoruz. Senden de anladığım kadarıyla beyin bu illeti istemeye devam edecek. Bende sürekli depresyon yapıyor , ama pes etmek yok.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6