Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Bağımlılık Karşıtı Planlayıcı Takvim Tasarımı

• Konuyu başlatan Brock
  • Başlangıç tarihi
B

Brock

Misafir
Merhaba arkadaşlar. Bugün sizinle tasarlamış olduğum bağımlılık karşıtı planlayıcıyı paylaşıcam.

-3 irade kampı -1 çelik irade kampı -2 zaman yönetimi kampı 1-nf ilk adım kampı mezunu , zaman yönetimi kitabını okumuş , jules payot irade yönetimi kitabını okumuş , uzun süreç yaşamış , forumda onlarca yazı okumuş forumun en eski ve aktif üyelerinden birisi olarak deneyimlerimden damıtıp tasarladığım ve kullanımınıza sunduğum bir ajanda. Ufak bir işlevini tanıtıp pdf dosyasını kullanmak isteyenler için paylaşıcam.

Yeni Proje (1).jpg

Tasarıma değinmek istersem yanyana geçen günleri bir film şeridi şeklinde yapmak istedim zamanın değerini anımsatması açısından. Ayrıca birde altlı üstlü görevler olduğu için buda beni böyle bir tasarım çözümüne götürdü.

Peki nedir bu görev kutucukları yakından bakalım.

IMG-20230909-WA0006.jpeg

Gün kutucuğunun üstünde 5 tane simge , altında 5 tane simge olmak üzere 10 görevi temsil eden simge bulunmakta.
IMG-20230909-WA0008.jpeg

Bu resimde de bu kutucuklardaki simgelerin hangi görevi sembolize ettiği yazıyor.
×Ay yuvarlağı : gece okuması derin okuma
×Bagdaş kuran adam simgesi : mindfullness
×Kitap : kitap okuma
×İşçi şapkası : günlük sorumluluğumuz ; öğrenciysek okul işçiysek iş
×Spor : günlük spor

×Palet : müzik resim vs bir üretkenlik aktivitesi üretme
×Gamepad : günlük eğlence macera ; çapımıza göre kimimiz için sinema kimimiz için evde dizi , kimimiz için uçakla adanaya gidip adana dürüm yiyip gelme
xKağıt tüy : Günlük tutma
תeker işareti : günlük be dozda şeker tükettiğimizi takip
×1.5 işareti : yatmadan 1.5 saat önce yemek yedimmi takibi

IMG-20230909-WA0011.jpeg

Her simgedeki kutunun 3 bölmeli olmasının sebebi ;
Örneğin benim hedefim 5 dkmı mindfullnesa ayırmak fakat 1 dkmı ayırbildim ; hedefimi çokaz yaptıysam 1 kutucuk , kararında ideal yaptıysam 2 , eğer aştıysam kendimi o gün 3 kutu karalıyorum.

Buraya kadar ilgilenen varsa teşekkürler iyi akşamlar dilerim.

Takvim indirme linki : (hata alanlar için linki yeniledim)

Moderatörün son düzenlenenleri:

Alevlimeteor

Jüpiter Yolcusu
Ne kadar süredir disiplinli bir hayat yaşıyorsun?

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6