Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Bana Daha Fazla Acı Ver, Gelişme Istiyorum

Phönix

Ay Yolcusu
bu söz hakkinda düsüncelerinizi bilmek istiyorum, konuyu biraz acabilirmiyiz ? aci cekmemis insan gelisebilir mi ? peki ya bazi insanlar gercek zorluklarla cok gec yasda yada genc yasda karsilisiyorsa, bunlar icin cok mu gec ? her zorluk ayni midir ? sizce her aci ceken gelisir mi ?

MR.NO FAP

Deneyimli Üye
Acı çeken gelişir,acı çekmek isteyen ise gelişmemiştir, ya da halisünasyondadır🤫

Bebekzyzz

WE'RE ALL GONNA MAKE IT BRAH!
"No Pain No Gain"

Zorlu bir olayla karşılaştığında eğer yıkılmıyorsan her şeye rağmen kalkıp devam ediyorsan gelişimin kaçınılmaz.

Kendimlebaşbaşa

Yeni Fapstronot
Fazla genelleme yapılmaması gerektiği kanaatindeyim bu konuda. Her acı da insanı güçlü yapmaz, psikolojik sorunları olan travmalı birey yapar. Çocukluğumdan beri sağlık sorunlarım nedeniyle küçük yaştaki birine göre gereksiz yere acı çektim, bunlar travma olarak geri döndü. Ömrümün son dakikasına kadar bunlar kafamın içinde siyah bir gölge olarak kalmaya devam edecek.

BloodRien

Yoda
Acı çekerek gelişmek
denklem şöyle acı çekersin ders çıkarırsın= gelişirsin
yada
acı çekersin ders çıkarmazsın ki çakaramaman için bir sürü sebep var insanlar bağımlılıklara sığınır genelde=ve gelişemezsin

acı çekmemiş insan gelişebilirmi?
acı bir öğrenme şeklidir sen o acıyı başkasında görüpde ders çıkarabilirsin veya bunun eğitimini görerek vb.
biz çok acı çektik garrdaş diyenler zor yoldan öğrenmiş kimselerdir herkes zor yolu tadıcak diye bir şey yok ama bazıları tadar her ne kadar acı olsada

zorluklarla geç yaşta karşılaşan kimseler için çokmu geç ?
hayır herkesin öğrenmesi için zaman farklıdır geç olması pekde iyi bir şey değil sebebi lise yıllarında aşık olup veya annesini babasını kaybetmiş kişiyle 30lu yaşlarına gelip aynı acıyı yaşayanlar bir olmaz 30 da hormonlar farklı düşünce yapısı farklı lisede üzüntüden kırılıp depresyona girebilirsin ama 30 da olmayabilir ve herkes aynı acıyı yaşıyca diyede bir şey yok koşullanma buna başkalarından ders çıkar en mantıklısı bu

her zorluk aynımı?
hayır değil ama bunu değiştirebilirsin
her zorluğa direnme gücü
en kötüyü düşün ve güçlü kalmaya çalış
3 çocuğun olsun karın seni birisiyle aldatıyor aynı gün patronun seni işten çıkarıyor batık iflas durumdasın sen bu zorlukların üstesinden geldiğinde
normal zorluklara g***le gülersin

sizce her acı çeken gelişirmi?

hayır yukarıda cevabını verdim
kimisi alkol sigara batağına düşer durduk yere onlara iyi geleceğini sanır aslında acıyı dahada içselleştirir ve derinleştirir

kendimce cevaplar verdim

ibendobekindabuns

Mars Yolcusu
1-) Acı çekmemiş insan kendi görüşüme göre gelişmesi gerçek anlamda zor. Birilerinin tecrübelerinden istifade edip kendine bir şeyler katıyorsa bu kişi kendini aşmıştır ama bunu yapabilen insan görmedim daha. Acı çekmek ve bundan gerekli sonuçları çıkarmak seni geliştirir. Örneğin relapseyi bir sonuç çıkarılacak şey olarak algılamak ayrı ümitsizliğe kapılacak bir şey olarak algılamak apayrı şeyler.

2-) Acı durumlarla geç ya da erken yaşlarda karşılaşmak herhangi bir sorun teşkil etmez veyahut bir problem çıkarmaz herkesin olgunlaşma zamanı farklıdır.

3-) Her zorlukta aynı değil

4-) Her acı çeken eğer bundan ders almasını biliyorsa gelişir almıyorsa acısıyla kalır papağan gibi etrafına bakınır ve "acaba nerede hata yapıyorum da sürekli sıkıntılarla uğraşıyorum" gibi cümlelerle hayatını geçirir. Ders alan kişi ise acı bir dönem daha çeker ama sonunda istediğini elde eder ( bu kısa bir zamanda olabilir çok uzunda. )

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6