Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Başarıya giden yolda çekilen acıyla başlayan değişim

Metanet Sahibi

Yeni Fapstronot
Gün geçmiyor ki mücadele etmeyelim, savaş vermeyelim ve acı çekmeyelim hayatınız böyle akıp giderken bu yolda ben ne yapıyorum? ne için yapıyorum bunları? diye sorguladığınız hiç oldu mu hatta kendi adıma konuşayım bazen kendimin kimliğimi yani benliğimi düşünüyorum lakin şunu biliyorum ki acı sizi çok farklı bir hale getiriyor kendinizi tanıyamıyorsunuz tabii ki burada kastettiğim acı başarıya giden yolda çekilendir işte bu yolda yürümeye başladığınızda bir daha eski siz olmuyorsunuz eski düşünceler eski alışkanlıklar hiçbirinden eser yok şuan böyle düşünceler ile sabah akşam çakışıp duruyorum peki sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Şöyle bir örnekle başlayayım. Malum, 1 senedir salgından dolayı evlere tıkılmış durumdayız ve 1 sene içinde o kadar çok şey değişti ki. Mesela büyük şirketler bir bir uzaktan çalışmaya geçiyor, e-ticaret geldiği en yüksek noktada, alışveriş yapmak için dışarı çıkmak zorunda değiliz... Daha birçok örnek çıkarılabilir. Sonuçta bu değişimler büyük sıkıntılarla çıktı. Daha önce de olduğu gibi. Bunu bireye indirgersek; kişi kendini geliştirmek istiyor. Kendinde eksik ve hatalı yönler olduğunu biliyor. Bu yüzden de kendini geliştirmesi lazım. Ama bu hiçbir zaman kolay olmuyor. Çünkü değiştirdiğin şey belki de senin köklerine kadar uzanmış bir şey ve onu değiştirmek için epey çaba sarf etmen lazım. Yani bu aslında değişimin doğal süreci olmuş oluyor. Acı çekmek,sıkıntı çekmek değişimin doğal sürecidir.

Bir de şöyle düşün. Kendini değiştirdiğin şey bellidir ve eski-yeni karşılaştırması yapınca hangisi daha baskın çıkıyor: "Yani bana bir değer katacaksa, x alanda beni geliştirecekse, ilerleyebileceksem neden eskisini tercih edeyim?"

O yüzden kendini değiştirmek, geliştirmek istiyorsan gerçekten kendinden emin olmalısın, artı ve eksi yanlarını gözden geçirip öyle hareket etmelisin. Doğru şeyi bulduğun anda ise ondan vazgeçmemelisin. Onun için mücadele verebilmelisin.

İnşallah yardımcı olabilmişimdir

Metanet Sahibi

Yeni Fapstronot
Şöyle bir örnekle başlayayım. Malum, 1 senedir salgından dolayı evlere tıkılmış durumdayız ve 1 sene içinde o kadar çok şey değişti ki. Mesela büyük şirketler bir bir uzaktan çalışmaya geçiyor, e-ticaret geldiği en yüksek noktada, alışveriş yapmak için dışarı çıkmak zorunda değiliz... Daha birçok örnek çıkarılabilir. Sonuçta bu değişimler büyük sıkıntılarla çıktı. Daha önce de olduğu gibi. Bunu bireye indirgersek; kişi kendini geliştirmek istiyor. Kendinde eksik ve hatalı yönler olduğunu biliyor. Bu yüzden de kendini geliştirmesi lazım. Ama bu hiçbir zaman kolay olmuyor. Çünkü değiştirdiğin şey belki de senin köklerine kadar uzanmış bir şey ve onu değiştirmek için epey çaba sarf etmen lazım. Yani bu aslında değişimin doğal süreci olmuş oluyor. Acı çekmek,sıkıntı çekmek değişimin doğal sürecidir.

Bir de şöyle düşün. Kendini değiştirdiğin şey bellidir ve eski-yeni karşılaştırması yapınca hangisi daha baskın çıkıyor: "Yani bana bir değer katacaksa, x alanda beni geliştirecekse, ilerleyebileceksem neden eskisini tercih edeyim?"

O yüzden kendini değiştirmek, geliştirmek istiyorsan gerçekten kendinden emin olmalısın, artı ve eksi yanlarını gözden geçirip öyle hareket etmelisin. Doğru şeyi bulduğun anda ise ondan vazgeçmemelisin. Onun için mücadele verebilmelisin.

İnşallah yardımcı olabilmişimdir
Görüş bildirdiğin için teşekkür ederim ve çok haklısınız ve köklü değişimler yaşanıldığında böyle oluyor genelde Herakleitos'un da dediği gibi ''Değişmeyen tek şey değişimdir.'' eğer biz değişmiyor monoton kalıyorsak işte o zaman sıkıntı var demektir değişim eğer bu şekildeyse inkişaf edilir sadece ayak uydurmak zorlu oluyor ama bunu da yenersek her istediğimiz ortama hemen hemen uyum sağlayabiliriz.

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Gün geçmiyor ki mücadele etmeyelim, savaş vermeyelim ve acı çekmeyelim hayatınız böyle akıp giderken bu yolda ben ne yapıyorum? ne için yapıyorum bunları? diye sorguladığınız hiç oldu mu ? peki sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz?
Fikir almak için, Şu kısa yazımı okuyabilirsin. Link

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6