Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Basit Günlük

Start

Mars Yolcusu

82% Başarı - Tehlike​

Description​

Evet, bu gün dünden daha kötüydü. Sabah dünki raporda dediklerimi kısmen uyğulamayı başardım. Ama sonra bir olay oldu ve yeniden duyğusal zayıflık çöktü üzerime. Müzik1 ve telefon kurallarını bozdum. Akşam ders çalışmasını erteleye erteleye bitiremedim. Bu seferlik bu akşam ders çalışmamağı özürlü sayıyorum. Ama bir daha olursa Disiplin Süreci bozulur. Kendimi kontrol etmem ve mantıkla haraket etmem gerek. Ama çok zor. Yine de kendime olay sayğımı korumalı ve bağımlılık tarzı davranışlar göstermemeliyim.
Bu gün neredeyse kriz gelmedi. Gecede bir şey olduğunu hatırlamıyorum. Ama yinede genel olarak tehlikeli bir zamandayım ve çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

1. Müzik1 kuralını bozdum
  2. Telefon Kuralını Bozdum
  3. Ders Çalışmayı Erteledim
  4. Duyğuların kontrolünü fazla kaybetdim

Successes​

Zincir​

184. Gün
Duyğusal Sınav Dönemi
Disiplin Süreci 50. Gün

Disiplin

✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✔️✅✅✅✅✅✔️

Kurallar
☑️☑️☑️✖️

Start

Mars Yolcusu

75% Başarı - Tehlike

Description​

Evet, bu gün dünden daha kötüydü. Sabah kanepede uyudum ve bu güne kötü başlamama neden oldu. Duyğusal olarak zaten iyi değildim. Müzik1 kuralını sabah bozdum. Ders çalışmayı erteleye erteleye gün ortasına kadar erteledim. Gün ortasında da zorlanarak bir az çalışa bildim. Duyğusal olarak iyi değilim, kötü hissediyorum. O yüzden bu sefer özürlü sayıla bilir. En azından bir az çalıştım. Ama bundan sonra ne olursa olsun günde minimum 2 defe 2 - 45 dakika çalışma bitirilmeli. Yoksa disiplin süreci bozulur. Bunu özürlü saymaya devam edersemde, yavaş-yavaş çöker. Telefon kuralınıda bozdum. Neredeyse bu gün hiç bir şey yapmadım. Ama duyğusal olarak ne durumda olsamda, süreci korumam gerek. Bu da ancak rasyonel düşünceni koruyarak yapıla bilir. Core Routineler ve Disiplin Süreci devam etdirilmeli. Her gün analiz yapılmalı gün hakkında. Yarın bazı şeyleri farklı yapıcam. Çok dikkatli olmak gerek.
Bu gün neredeyse kriz gelmedi. Gecede bir şey olduğunu hatırlamıyorum. Ama yinede genel olarak tehlikeli bir zamandayım ve çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

4. Duyğuların kontrolünü fazla kaybetdim

Successes​

Zincir​

185. Gün
Duyğusal Sınav Dönemi
Disiplin Süreci 51. Gün

Disiplin

✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✔️✅✅✅✅✅✔️✔️

Kurallar
☑️☑️☑️✖️

Start

Mars Yolcusu

75% Başarı - Tehlike!

Description​

Evet, bu gün geçen günlere göre çok kötü ve tehlikeli bir gündü. Dün duyğusal çöküşe yaklaştım ve gece 3-e kadar uyumadım. Sabah 6-da uyandım. Ama hiç bir şey yapamadım. Duyğusallık artık irademi kırmaya başladı. Müzik1 ve telefon kurallarını sabah bozdum. Bu sefer ekstra daha fazla bozdum, kontrolsüzce. Bu da günü stressli yaptı. Uzun zamandır böyle stressli gün olmamışdı. Yarın sınav var, ama ben hiç bir şey çalışamadım. Büyük ihtimal yarın başarısız olucam. Ama artık duyğusallığı kontrol altına almak gerek. Bu acil bir durum. Yarın için kesin ve minimal düzeyde kurallar ve işler planlıycam. Onlar mutlaka yapılmalı. Stressli hissetiğinde en iyisi bir iş yapmaya zorlamak kendimi, bu sayede bende stress kayboluyor. Bu gün genel olarak problemin özsayğımın zayıflığından kaynaklandığını anladım. Hiç bir zaman kendime tam olarak sayğı duymadım. Bu sorunu halletmek gerek. Lakin bu duyğusallığa düşerek, aynaya gidip kendine bakarak çözülecek sorun değil. İlk önce sakin olmalı, gelicek zayıflık duyğularını rasyonel bir şekilde karşılamalı, sonra ise plan yapmalı ve sabırla uyğulamalısın. Bu sefer artık disiplin zinciri bozuldu saymıyorum. Çünki çalışmaya çabaladım, ama duyğusal çöküntü güçlüydü. Bu zor dönem için bu seferlik ekstra bir özür olur diye düşünüyorum. Ama artık yarından itibaren Program uyğulanmazsa Disiplin Süreci bozulur. Bunu kabul etmezsemde kendimi kandırmış olurum. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

4. Duyğuların kontrolünü çok fazla kaybetdim

Successes​

Zincir​

186. Gün
Duyğusal Zorluk Dönemi
Disiplin Süreci 52. Gün

Disiplin

✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✔️✅✅✅✅✅✔️✔️✔️

Kurallar
☑️☑️☑️✖️

Start

Mars Yolcusu

77% Başarı - Tehlike!​

Description​

Evet, son iki gün geçen günlere göre iyiydi. Duyğusallık ve genel olarak şahsi sorunlarda bazı ilerlemeler oldu. Müzik1 ve telefon kuralını bozmadım. Gerçek dünyaya daha çok bağlı kaldım. Dün ve bu gün hiç bir ders çalışmadım, memlekete döndüm. Yarında çalışmıycam. Bir az nefes almak gerek. Duyğusal sorunlar çok yordu. Forumda uzun süreçleri bozanları gördüm ve hatalarını anladım. Ben özellikle dikkat ediyorum buna. Bu zor zamanda iyi kontrol etmeyi başarsamda süreci, çok fazla hata yaptım. Ne sorun olursa olsun süreci hep rasyonal şekilde düşünerek korumak gerek. Bu da 3 temel ilkeyle olur: 1) Core Routine-leri devam etdirmek. 2) Bağımlılık Benzeri Davranışlar Yapmamalı. 3) Her Gün Analiz Yapılmalı. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

1. Hayal dünyasına daldım
  2. Dün gün analizi yapmadım
  3. Özsayğı sorunları yaratan davranışlar var

Successes​

1. Müzik1 ve telefon kurallarına uydum
  2. Duyğusal olarak bir az toparlandım ve kontrolü kısmen geri kazandım
  3. Hayal Dünyasına fazla girmedim

Zincir​

188. Gün
Duyğusal Zorluk Dönemi
Disiplin Süreci 54. Gün

Disiplin

✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✔️✅✅✅✅✅✔️✔️✔️✅✅

Kurallar
☑️

Start

Mars Yolcusu

79% Başarı - Tehlike!​

Description​

Evet, bu gün düne göre daha iyiydi. Dinlenme günü olduğu için ders çalışmadım ve gün içerisinde fazla boş kalıp sıkılsamda, genel anlamda iyi gündü. Müzik1 ve telefon kurallarını bozmadım. Müzik1-de bir az zorlansamda, kazandım. Hayal dünyasıyla-da bir savaş halindeydim ve 60% ben kazandım. Hala iyi değil bu oran. Duyğusal olarak üzüntü yavaş-yavaş geçiyor. Ama bu aynı zamanda sanki özsayğımı azaltıyor. Yemek yemek, konuşkanlık ve s. geri dönüyor. Ama bu sanki özsayğımı zedeliyor. Bunun hakkında düşünücem. Çok dikkatli olmak gerek genel anlamda.
Bu gün neredeyse kriz gelmedi. Gece rüyalandım. Sebebini anlamadım, ama dün gün içinde bir saniyelik falan ani kriz gibi bir şeyler yaşamışdım. Tehlikeli harakete karşı dikkatliydim ve dün nisbeten fazlaydı onlar. Ama genel olarak onlara karşı dikkatliyim ve çok dikkatli olmam gerek gelecekde. Genel olarak krizler zayıf. Yinede çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

2. Özsayğı sorunları yaratan davranışlar var

Successes​

2. Hayal Dünyasına fazla girmedim

Zincir​

189. Gün
Duyğusal Zorluk Dönemi
Disiplin Süreci 55. Gün

Disiplin

✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✔️✅✅✅✅✅✔️✔️✔️✅✅✅

Kurallar
☑️☑️

Start

Mars Yolcusu

79% Başarı - Tehlike!​

Description​

Evet, bu gün dünle aynıydı. Dinlenme günüydü. Müzik1 ve telefon kurallarını bozmadım. Ama müzik1 kuralında hatalar yaptım. Dikkat etmek gerek. Düşünce olarak geliştirdim kendimi, ama bu çok yavaş ve zaman kaybediyorum. Özsayğı konusunda hala sorularım var. Sosyal iletişim konusunda kendimi kontrol edemiyorum. Birine sebepsiz yere yazdım. Anlamak gereken şu: Hiç bir şekilde iletişim olamaz! Çok dikkatli olmak gerek.
Bu gün neredeyse kriz gelmedi. Gün içerisinde bir kaç saniyelik düşünce saldırıları oldu. Gece ise bir şeyler olduğunu hatırlar gibiyim. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

2. Sosyal İletişim Kuralını Bozdum
  3. Özsayğı sorunları yaratan davranışlar var

Successes​

Zincir​

189. Gün
Duyğusal Zorluk Dönemi
Disiplin Süreci 55. Gün

Disiplin

✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✔️✅✅✅✅✅✔️✔️✔️✅✅✅✅

Kurallar
☑️☑️✖️

Start

Mars Yolcusu

80% Başarı​

Description​

Evet, bu gün düne göre bir az daha iyiydi. Müzik1 ve telefon kurallarını bozmadım. Müzik1-de bozmak için saldırılar oldu, bir az kaybetmiş gibi oldum, ama kaybetmedim. Yinede bu kadar zarar olması iyi değil, saldırılardan zararsız çıkmak gerek. Duyğusal olarak stabilleşiyor gibiyim, ama temel sağlam değil. Özsayğı ve kendimle ilgili aklımda soru işaretleri var ve bunların cevaplarını bulmam gerek. Genel olarak insanlarla ilişkimi kesmek (aile hariç, ama orda da minimuma indirmeye çalşıyorum, ama bazen başarısız oluyorum), memlekete dönmek ve derslerden uzaklaşmak iyi geliyor. Bu gün fazla zaman kaybettim. İyi bir dizi vardı, faydalıydı benim için. Ama fazla izlemek iyi değil. Sabahda işsizlikden sıkılıyordum. Yarın yavaş-yavaş derslere başlıyorum.
Bu gün neredeyse kriz gelmedi. Gün içerisinde bir kaç saniyelik düşünce saldırıları oldu. Gece ise bir şeyler olduğunu hatırlar gibiyim. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

Successes​

Zincir​

190. Gün
Duyğusal Zorluk Dönemi
Disiplin Süreci 56. Gün

Disiplin

✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✔️✅✅✅✅✅✔️✔️✔️✅✅✅✅✅

Kurallar
☑️

Start

Mars Yolcusu

80% Başarı​

Description​

Evet, bu gün dünle aynıydı neredeyse. Sabah geç kalktım, ama alarmlı şekilde hedef koymamıştım. Ders çalışmaya geç başlasamda iyi çalıştım. Genel oalrak bütün dersleri bitiremedim, ama sebep başkaydı. Müzik1 ve telefon kurallarını bozmadım. Müzik1-de düne göre daha az olsada zorlandım. Bir kaç kez kaybetmeye yaklaştım, özellikle akşam. Hayal dünyasına azda olsa bir gidip geldim. Ama öyle derin değil, ani bir kaç düşünce şeklinde. Sonrasında kendimi toparladım. Lakin hala bu ve özsayğı konusunda düşünüyorum.
Bu gün neredeyse kriz gelmedi. Ama gece rüyalandım. Ne bir rüya gördüm, ne de bir şey hissetdim. Fark edince çok şaşırdım. Meditasyonları daha etkili yapmam ve zihnimi sakinleştirmem gerek. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

Successes​

Zincir​

191. Gün
Duyğusal Zorluk Dönemi
Disiplin Süreci 57. Gün

Disiplin

✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✔️✅✅✅✅✅✔️✔️✔️✅✅✅✅✅✅

Kurallar
☑️☑️

Start

Mars Yolcusu

77% Başarı​

Description​

Evet, bu gün dünden daha kötüydü. Kurallara uydum. Müzik1 sona yakın yine zorlandım. Sabah enerjim yerindeydi. Sonra ders çalışırken bir sinirlilik hali geldi. Gün sonuna kadar aşamalı olarak azaldı. Gün içerisinde yemek kontrolünü kaybettim bir az, kendini unutmamalısın. Sosyal iletişimde hatalar yaptım. Özsayğımı zedeleceyek hatalar. Kendi kontrolümü kaybettim. Bu verilmiş bir sözdü ve tutulmalıydı. Yarın artık söz verilmiş sayılıyor. Bu kural hiç bir şekilde bozulamaz. Çok dikkatli olmak gerek.
Bu gün neredeyse kriz gelmedi. Ama gece rüyalandım. Anlamadım. 2.ci defa ard-arda oldu, bu hafta ise 3-cü. Garip bir rüya sebebinden. Ama gün içerisinde buna sebep olucak bir şey yok gibi gözüküyor. Sakin kalmak gerek. Meditasyonlara dikkat etmek gerek. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

3. Sosyal iletişimde hata yaptım - Kendi Kontrolümü Kaybettim

Successes​

2. Kontrolü Kısmen Geri Kazanmayı Başardım Sonra

Zincir​

192. Gün
Duyğusal Zorluk Dönemi
Disiplin Süreci 58. Gün

Disiplin

✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✔️✅✅✅✅✅✔️✔️✔️✅✅✅✅✅✅✅

Kurallar
☑️☑️☑️

Start

Mars Yolcusu

79% Başarı​

Description​

Evet, bu gün dünden daha iyiydi. Kurallara uydum. Müzik1 sona yakın yine zorlandım. Neredeyse kaybettim. Yarın bu konuda yeniden düşünürüm. Duyğusallık ve özsayğısızlık sorunları günün kalitesini çok bozuyor. Adeta kendi gerçek benliğime odaklanamıyorum. Bu da daha çok özsayğısızlığa neden oluyor. Sosyal iletişim kuralına uydum. Bir çok kez bir şey yapmayı düşündüm, ama sözümü hatırladım. Yarın bu kural aynen devam ediyor. Ders çalıştım sabah, zorlanarak. Ama yine sonraki çalışmaları geçtim. Bu kötü bir durum. 2 Gün sonra Quiz var ve ben daha başlamadım. Yarın artık bütün dersleri çalışmazsam, Disiplin Süreci bozulur. Ama ölçülü ve az miktarda planlıycam. Çok dikkatli olmak gerek.
Bu gün neredeyse kriz gelmedi. Gece de bir şey olduğunu hatırlamıyorum. Ama sabah yarı uyanık fazla oyalandım. İstemeden ola bilecek tehlikeli durumlara karşı neredeyse savunmasız kaldım. Yarın uyanıy uyanmaz kalkıcam. Ya da başarısız olucam. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

Successes​

Zincir​

193. Gün
Duyğusal Zorluk Dönemi
Disiplin Süreci 59. Gün

Disiplin

✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✔️✅✅✅✅✅✔️✔️✔️✅✅✅✅✅✅✅✅

Kurallar
☑️☑️☑️☑️

Start

Mars Yolcusu

79% Başarı​

Description​

Evet, bu gün dünle aynıydı. Müzik1 ve telefon kurallarına uydum. Ama müzik1 beni zorluyor ve bazen neredeyse kaybedecikmiş gibi oluyorum. Daha karar veremedim bunun ne olduğuna. Ama yarın artık karar vermek gerek. Bu gün özgüvenimi uzun zamandır kaybettiğimi anladım. Buna paralel olarak özsayğınıda. Kendi benliyimede odaklanamıyorum. Zihnim sürekli başka evrenlerde. Özellikede bu gün olduğu gibi stressli günlürde. Duyğularla mücadele içindeydim bu gün bir az. Kazandım mı kaybettim mi daha anlamadım. Sosyal iletişim kuralına uydum. Ders çalışmakları erteledim ve yapmadım. Ama akşam neredeyse bir çoğunu bitirdim. O yüzden bu gün Disiplin Süreci bozulmadı, ama bu iyi bir şey değil. Hala duyğusal olarak bitkin durumdayım. Stress yaratıyor bu bende. Gün ortasında yemeği fazla yedim, ama bu benim hatam değildi tam olarak. Yine de yarın dikkatli olmam gerek. Genel olarak gidişat hakkında düşüncem dikkatli olmam gerektiğidir. Ne iyi ne de kötü. Sürece dikkat etmeli ve her ne olursa olsun rasyonel düşüncemi korumalıyım. Özelliklede tehlikeli zamanlarda. Çok dikkatli olmak gerek.
Bu gün neredeyse kriz gelmedi. Gece de bir şey olduğunu hatırlamıyorum. Ama genel olarak bu gün bir az fazla hatıra-istek krizi vardı sanki. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

Successes​

Zincir​

194. Gün
Duyğusal Zorluk Dönemi

Kurallar
☑️☑️☑️☑️☑️

Start

Mars Yolcusu

79% Başarı​

Description​

Evet, bu gün her şey neredeyse aynıydı. Özsayğı ve duyğusal problemler devam etdi. Dersleri normal çalışdım. Yemek kurallarına uydum. Lakin bu gidiş bana iyi gelmiyor. Bir şeyler yapmak gerek. Çok dikkatli olmak gerek.
Bu gün neredeyse kriz gelmedi. Gece de bir şey olduğunu hatırlamıyorum. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

Successes​

Zincir​

195. Gün
Duyğusal Zorluk Dönemi

Kurallar
☑️☑️☑️☑️☑️☑️

Start

Mars Yolcusu

79% Başarı​

Description​

Evet, bu gün dünden hem iyi, hem de kötüydü. Sabah normaldi ruh halim. Gün kaliteli geçiyordu. Lakin günortasında verdiğim zor bir duyğusal karardan sonra irade zayıfladı ve müzik1 ve telefon kurallarını bozdum. Bunlar beni bulunduğum dünyadan koparıp hayel olan başka bir dünyaya atıyor. Bu da geri dönünce gerçeklik yüzünden bir moral çöküntüsüne neden oluyor. Sabırla kendini geliştirmek gerek.
Bu gün neredeyse kriz gelmedi. Gece de bir şey olduğunu hatırlamıyorum. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

2. Müzik1 ve telefon kurallarını bozdum
  3. Duyğusal olarak kontrolü kaybettim
  4. Yemek bir az fazla yedim
  5. Özsayğı sorunları yaratan davranışlar var

Successes​

Zincir​

196. Gün
Duyğusal Zorluk Dönemi

Kurallar
☑️☑️☑️☑️☑️☑️✖️

Start

Mars Yolcusu

79% Başarı​

Description​

Evet, bu gün geçen günlerle hem aynı, hem de daha kötüydü. Günün ilk yarısı duyğusal ve özfarkındalık kontrolüm iyiydi. Sonra bir olay oldu. Çok zorlandım. İlk başlarda kazansamda, sonra gücüm tükendi. Ve duyğusal düşünerek bir çok hata yaptım. Sosyal iletişim kuralını resmen olmasada, defakto olarak bozdum. Bu da özsayğı sorunu yaratıyor. Yarın büyük sayıla bilecek bir sınav olucak, bu konuda. Hayat bitiyor ve ben artık bir şeyler yapmak zorundayım. Ama genel olarak bu günki direnişim iyiydi ve özsayğı kazandırdı. Yarını düşünmem gerek. Çok dikkatli olmak gerek. Müzik1 ve telefon kurallarını bozdum. Bu hiç iyi değildi. Ama daha zayıf olarak bozdum, fazla bozmadım.

Mistakes​

4. Özsayğı sorunları yaratan davranışlar var

Successes​

1. Duyğuların kontrolünde küçük bir başarı elde ettim

Zincir​

198. Gün
Duyğusal Zorluk Dönemi

Kurallar
☑️☑️☑️☑️☑️☑️✖️

Start

Mars Yolcusu

75% Başarı - Tehlike​

Description​

Evet, bu gün düne göre kötüydü. Sabah kontrolü kaybetmedim. Ama günortasından sonra bir olay yüzünden bütün duyğusal kontrolümü kaybettim. Bu büyük bir zayıflık. Müzik1, telefon, sosyal iletişim ve s. bütün kuralları bozdum. Özsayğımı zedeledim. Yarın çok dikkatli olmak gerek. Bu duyğularla savaşmalı ve onları yenmeliyim. Yenicem. Ya da başarısız olucam.

Mistakes​

4. Özsayğı sorunları yaratan davranışlar var

Successes​

Zincir​

199. Gün
Duyğusal Zorluk Dönemi

Kurallar
☑️☑️☑️☑️☑️☑️✖️

Start

Mars Yolcusu

50% Başarı - Büyük Tehlike!

Description​

Evet, bu gün genel olarak kötüydü. Sabah uyandığımda kendimi hala zihinsel olarak zayıf hissediyordum. Duyğulara fazla kaptımdım kendimi. Bu da bağımlılık tarzı davranışların önünü açtı ve irademi zayıflatdı. Kendimi duyğusallık maskesi altında bir anda kuralları yok sayarken buldum. Müzik1 ve telefon kurallarını bozdum. Ders çalışmadım. Tetikleyiciler olan bir film izlemeye başladım, ama bir az sonra kapattım. Bütün günü stressli ve kontrolü kaybetmiş şekilde geçirdim. Rasyonel düşünceni büyük ölçüde kaybettim. Yarın için zorunlu, kolay, ama temel görevler planlıycam ve onları kendimi zorlayarak yapıcam. Mecburi kurallar belirliycem. Durum çok tehlikeli. Çok dikkatli olmak gerek.
Bu gün genel olarak kriz azdı. Ama filmdeki sahneler normalden daha çok tetikledi. Bende filmi bir az sonra kapattım. Ama hala sahneler bir anda aklıma geliyor ve bir tetiklenme yaratıyor. Bunun bir sebebide stressli ruh halim. Çok dikkatli olmak gerek. Durum tehlikeli.

Mistakes​

4. Rasyonel düşünceni büyük ölçüde kaybettim
  5. Özkontrolü kaybettim büyük ölçüde
  6. Özsayğı sorunları yaratan davranışlar var

Successes​

Zincir​

200. Gün
Duyğusal Zorluk Dönemi

Kurallar
☑️☑️☑️☑️☑️☑️✖️

Start

Mars Yolcusu

70% Başarı - Büyük Tehlike!​

Description​

Evet, bu gün son 2 güne göre bir az iyiydi. Dün yorğunluktan yazamadım, bu bir hataydı. Ama dünde kontrolü kaybetmişdim. Yinede akşam sonlarına doğru bir az toparlanmıştım. Bu günde bir az daha ilerleme kaydettim. Ama genel olarak kurallara uymakta zorlandım ve sonda başarısız oldum. Yine akşam yürüyüşü zamanı kendi kontrolümü kaybettim. Özsayğısızlık yaratacak hataları yapıyorum. Sürekli sosyal medyada bir şeyi kontrol ediyor, kontrolü kaybediyor ve hayal dünyasına geçiyorum. Bunu artık sonlandırmam gerek. Kendime gelmeliyim. Yoksa büyük bir başarısızlık yaşarım bir çok alanda. Yarın bu temel kurala uyucam ve dersleri zamanında çalışıcam. Çok dikkatli olmak gerek.
Bu gün kriz neredeyse gelmedi. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

4. Rasyonel düşünceni kaybettim
  5. Özkontrolü kaybettim

Successes​

1. Bir az ders çalışdım ve odaklanmayı başardım
  2. Rasyonel düşünceye dönmek için savaştım ve kısmen başardım

Zincir​

202. Gün
Duyğusal Zorluk Dönemi

Kurallar
☑️☑️☑️☑️☑️☑️✖️

Start

Mars Yolcusu

70% Başarı - Büyük Tehlike!​

Description​

Evet, bu günlü neredeyse dünle aynıydı. Programdakı dersleri tam bitiremedim. Duyğusal olarak kötüyüm. Ama bunun rasyonel olarak hayata etki etmesine engel olmak gerek. Bu gün müzik1 kuralını bozmaya yaklaşsamda bozmadım. Ama telefon kuralını bozdum. Sürekli mesajları kontrol ediyordum. Diger bazı hareketlerde de bağımlılık benzeri, hayat kalitesini düşüren davranışlar gösterdim. Bu çok tehlikeli bir durum. Bunun bu gün bir önlem planını yapıcam. Duyğusal durumdan bağımsız olarak rasyonel düşünceni korumak gerek. Hiç bir zaman hisslere güvenmemek gerek. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

2. Telefon kuralını bozdum
  5. Özkontrolü kaybettim

Successes​

Zincir​

203. Gün
Duyğusal Zorluk Dönemi

Kurallar
☑️☑️☑️☑️☑️☑️✖️

Start

Mars Yolcusu

75% Başarı​

Description​

Evet, bu gün düne göre iyiydi. Sabah zamanında kalktım. Stressliydim. Telefon kuralını bozdum. Müzik1 kuralınıda bozmaya yaklaştım. Ama öğleden sonra saat 3-de bir az kafa dağıtmak için fizik çalışdım. Sanki hayat enerjim birden dolup taştı. Bütün moralim düzeldi. Manyetik alanların etkisiydi bu. Sonrasında hayal dünyasına dalmamak için savaştım. Zorlansamda, kaybetmeye yaklaşsamda, sonunda kısmen kazandım. Telefona bakma davranışıda kontrol altına aldım. Akşam gezisinde müziksiz yürüdüm. Neredeyse programa tamamen uydum. Yarında bunu devam etdirmek, bağımlılık benzeri stress yaratan haraketlerden uzak durmak ve hayal dünyasına dalmamak gerek. Yarın derse giderken müzik dinlemeyi yasaklıycam. Sadece metronun içinde. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

2. Telefon kuralını bozdum
  5. Özkontrolü kaybettim

Successes​

3. Günün ikinci yarısında kontrolü geri kazandım ve stress-i büyük ölçüde yendim

Zincir​

204. Gün
Duyğusal Zorluk Dönemi

Kurallar
☑️☑️☑️☑️☑️☑️✖️

Start

Mars Yolcusu

70% Başarı - Tehlike​

Description​

Evet, bu gün düne göre kötüydü. Sabah normaldi her şey. Üniversitede bazı sorunlar yaşadım, kendim kaynaklı. Duyğusal olarakda iyi değilim. Bu ikisi birleşince evde irademi yendi büyük ölçüde. Müzik1, telefon, İ kontrol etmek, iletişim kurallarını bozdum. İradem daha zayıftı ve bu kadar güçlü bir saldırı onu yendi. Sonra bir az toparlandım. Telefon gibi bağımlılık tarzı davranışlara küçük limitler koydum ve bu sayede toparlandım bir az. Ama hala zayıfım. Çok tehlikeli bir durum. Çok dikkatli olmak gerek.

Mistakes​

2. Müzik1, İletişim, İ kontrol etmek, Telefon kurallarını bozdum
  5. Özkontrolü kaybettim

Successes​

Zincir​

205. Gün
Duyğusal Zorluk Dönemi

Kurallar