Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Başlama Tarihini Unuttum Fakat Sorun Değil

mavi

Hakikat yolcusu
1-2 hafta oldu galiba. Galiba diyorum çünkü tarihi unuttum. Ķaçıncı günde olduğumu bilmeden ilerliyorum acaba 90. güne 75 mi, var 80 mi var ? Aslında bu çok iyi bir olay neden mi ?
Ben genelde gece 3-4 gibi yatıyorum. Odada en geç ben yatıyorum ama herkesten önce uyanıp kahvaltıya gidiyorum (yurtta kalıyorum). Eğer saate bakarsam 4-5 uyuduğumu görüyorum ve bana bir uyku geliyor, çünkü 4-5 saatlik uykunun az olduğuna, en az 7 saat uyumam gerektiğine inandırmışım bilinç altımı. Saate bakmayınca uykum gelmiyor kaç saat uyuduğumu bilmiyorum. Aksam uyudum sabah kalktım bildiğim bu kadar oluyor. Bu neverfapte de böyle 30 a 40 a gelince başlıyor bir panik. Güçlü krizler yaşayacağıma inanıyorum o tarihlerde ve 90. Gün çok uzak duruyor. Artık hedefim 90 a varmak değil. Artık ulaşmam gereken bir gün yok artık sadece bugünün hakkını vermem yeterli. Tabiki bir gün belirleyip gün sayabilirim ama anlatmak istediğim şey sadece yürümek, sadece yürümek. Hedefe değil sürecin kendisine odaklanmak, sadece bugüne sadece şu âna.

Yürümeye devam et Mavi, yol insanı terbiye eder.

izleyici1

Yoda
bende genelde sabah ışığını görmeden uyuyamayanlardandım
nofapta 30 günü geçince uykum düzene giriyor

flamefinn

Venüs Yolcusu
Hedefe değil sürecin kendisine odaklanmak, sadece bugüne sadece şu âna.
Çok haklısın dostum. Anda kalmak, anı yaşamak yaptığımız her iş için önemli. Bir karar aldıktan, bir işe başladıktan sonra yalnızca anda kalarak (anı yaşayarak, o minimum anı yöneterek) emin ve güçlü adımlarla ilerleyebiliriz.

BeyazBuyu

Yoda
Meydan Okuma Rozeti
Nofap sürecinde uyku çok önemli. En geç 22:30’da yatağa girmiş olun ve 23:00 öncesi uykuya geçin. Bu saatleri geçtikten sonra yatağa gittiyseniz, sonrasında isterseniz 12 saat uyuyun fayda göremiyorsunuz.

mavi

Hakikat yolcusu
Nofap sürecinde uyku çok önemli. En geç 22:30’da yatağa girmiş olun ve 23:00 öncesi uykuya geçin. Bu saatleri geçtikten sonra yatağa gittiyseniz, sonrasında isterseniz 12 saat uyuyun fayda göremiyorsunuz.
Bugün 05.00 civarı yattım 10.30 da kalktım (uykunun ortasında rüyalanmasam daha erken kalkardım) bomba gibiyim ki yukarıdaki yazıda anlatmak istediğim şeyin uykuyla alakası yok. Uyku sadece bir örnekti. Ben farkında olarak yaptığımız işlerde kendimizi bir sınıra inandırıp o sınıra yaklaşınca kendimizi frenlememiziden bahsettim. Ben sınırları kaldırmaktan bahsediyorum. Bunu da gün saymayarak yapalım dedim. Daha önce de uygulayan vardır elbet.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6