Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Başlık bulamadım.Benim hayati düşüncelerim olsun

Bravo

Merkür Yolcusu
Herkese Merhaba.Biraz aradan sonra bir bakıyım dedim ne var ne yok.Nasılsınız.
Ben kaç yıldır böyle düşüncelerin içindeyim.Hayat nedir.Biz neden yaşıyoruz.Hele geçmişin acısı ve geleceğin kaygısı buraya gelince deliricem gibi.Kendimi böyle düşüncelerden uzaklaştırmak istiyorumda bir yere kadar.
Ben çok fazla felsefe kitabı,yazısı falan okudum ama kafam allak bullak oldu.Yani bu insanların hepsi bişeyler biliyor.Ama içlerinden belkide hiçbiri doğruyu bilmiyor.Allaha çok şükürler olsunki İslam ülkesinde yaşıyoruz.Youtubeda karşıma çıkmaya başlamıştı 2ateist 1 müslüman tartışması.Bende bane ne diyorum.İzlemeye başladım nasılsa içime bir huzur doldu.Bir kaç videoya daha bakınca anladım o kadar felsefe kitabındansa bir kez bire Kuran okusam cevabımı alırım.
Ama problem bitmiyor yine.Ben namazda kılarım oruçda tutarım ne gerekirse yaparım.Sonuçta ölümün son olmadığı düşüncesi insana huzur veriyor.Ama ailemden etrafdaki arkadaşlarımdan toplasan 10kişi namaz kılmıyor.En çokta ailemin dinle ilgilenmemesi beni çok fazla üzüyor.Ben İslamın şartlarını yerine getirip sonsuz cennete gideceğim onlar ise sonsuzzz cehenneme sonsuz azaba.Hele bi nostalji olursa böyle düşünceler beni mahvediyor.Onları değişemem.Kurandan konuşunca ingilizce öğren diyorlar daha faydalı.
Eminim hepiniz yaşamışsınızdır böyle anları.Herkes yaşar.Bu arada 17 yaşım var.Böyle sorular belkide çocukça ama ben baş edemiyorum.Forumdaki arkadaşların yaşı çoğu 30 falan galiba.Lütfen yardım edin.Geçmişi düşününce çoook fazla özlüyorum o kaygısız günleri.Ama birde geri dönmeyecek.....
Sizden ne istediğimide bilmiyorum.Burası nofap forumu.Benim sorulara bak.Sorucak kimsede yokki.Cevaplarınız benim için çok önemli

GoldenLight

Karanlık ışığa hizmet eder.
İç sesine kulak ver. Ne yapmak istiyorsan onu yap ailen farklı bir görüşte olabilir. Bir gün tek başına camiye git ve orada sorularını Allah ile paylaş. Eminim cevapları bulacaksın.

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Merhaba. Felsefe bilginin olması güzel, ama okuduklarına fazla kapılma. Kuranı düzenli okumak imanı taze tutar. Sadece meal okuma çok yanlış anlayabilirsin, meali ile birlikte tefsirine de bakılmalıdır. Ailenden görmediğin halde kendi başına böyle iyi bir Müslüman olman takdir edici. Sen onlara örnek olmaya devam et. Zamanla elbet seni fark edeceklerdir. Bilgin olsun zerre kadar bile Allaha imanı olan her Müslüman cezasını çektikten sonra elbet Cennete girecektir.
Hem Kuran hem İngilizce de öğren o zaman :) Geleceğini düşünürken anı da kaçırmamanı tavsiye ederim. Yaş ilerledikçe hayat daha da çok zorlaşıyor insana, Hayatın kuralı bu ...

Son düzenleme:

Daria

Mezun
Muhtemelen seküler bir ailede yetişen dindar bir çocuksun. Bu normal bunun tam zıt bir profil ülkede daha fazla rastlanılır ama o da normal. Sana tavsiyem her şeyi oku, aklına gelebilecek her şeyi oku ama kendi iç yargılama mekanizman olsun. Başkası ne demiş diye bakma kendine göre doğru olup olmadığını sorgula bu içsel mekanizmayla, bu olursa hayatta daha rahat olursun.

Kafanı allak bullak edecek hiçbir şey yok, ben her türden şeyler okudum önemli olan senin içten gelen temel inançların var mı? O kitap her şeyi yazabilir, x kişisinin düşüncelerini anlatıyordur sen o kitabı okuyarak salt ondan etkilenirsen sığır-okuyucu olursun (ekşi sözlükte bundan bolca var) ancak sağlam bir iç yargılama mekanizman varsa sana en zıt gelen düşüncelerden bile kendine bir şeyler çıkarabilir, o düşünceleri de anlayabilir. En iyisi de o düşünceler kafanı karıştırmaz. Çünkü kendi değerlerin sağlam temellere inşa edilmiştir, hiçbir şey onları bozamaz; bozmaya da gücü yetmez. İyi okumalar, felsefede aklını karıştıran bir şey olursa bana her zaman sorabilirsin ilgilenmeyi severim felsefeyle, yardımcı olmaya çalışırım

AkıncıTürk

Ay Yolcusu
Felsefedir kişisel gelişim ekolleriyle beynini çöplüğe dönüştürme sürekli doldur boşaltlar yapma her bilgi doğru değildir kaynaklarını iyi seç beynine han kapısı gibi her geleni alma alırsan orada huzur olmaz, seçici ol. Biraz dinlen düşünmeyi bırak çokta takılma bunların hepsi sürekli doldur boşaltlar yapmandan geliyor. Neye yönelmek istiyorsan senin elinde kardesim, ailenin neye inandığı önemli değil, Kur'an oku namaz kıl insan ferahliyor Allah herkese nasip etsin.

Gelişimsabırister

Uranüs Yolcusu
Dostum farkındalığı yüksek birisin. Ailendeki insanlar islami yaşamıyor diye üzülmüşsün. Peygamberimizin hayatına bak Ebu cehil, çok sevdiği amcası ona inanmayıp inkar etmiş. Bu inanç meselesi kişinin kendine ve Allahın hidayetine bağlı olan bir şey. Sen anlatabilirsin dua edebilirsin onlara. Elinden başka bir şey gelmez ki.

Felsefe çok okuduğum söylenmez. Ben daha çok hoşuma giden yazılar okurum bu da gelişim sağlamadı bence bende. Sen ne güzel farklı bakış açılarını da öğrenmişsin. Kafan karışıyorsa ara ver önce inancını sağlamlaştiracak dini kaynaklara yönel. Sonra felsefe okumak istersen yine oku. Zararı fazla diyorsan okuma kendin için iyi olanı yap.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6