Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Soru Sor >>>

NeverFap hakkında sormak istediğiniz soruları buradan sorabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Bilgisayar mühendisiyim ama sevmiyorum

Bravo

Mars Yolcusu
Katılım
6 Kas 2020
Mesajlar
130
Tepki puanı
164
Puanları
53
Bu aralar baya konu açtım ama neyse.Arkadaşlar ben bu yıl bilgisayar mühendisliğini kazandım.Sınava kadar hayvan gibi çalışıyodum ve sınıfta en çok toplayanlardanda biri ben oldum.Ama sorun şu sevmiyorum bu bilgisayar mühendisliğini.Şimdi diğeceksinizki sevmiyorsan değiştir falan öyle olmuyor işte onca çabayla kazandım ailemde milyoner değil 1yılda yeniden hazırlanayım.Belki siz bişeyler tavsiye ede bilirsiniz.
Bilmem aranızda bu bölümü okuyan yada bişeyler bilen birileri varmı kısacası kodlar öğreniyosun algoritmalar kuruyosun falan.Benim söylediğim şu bilgisayar bakarken zaman adeta uçuyor.Üstelik sağlık sorunları say-say bitmez.İşte kodlar öğrenicem program yazıcam adamın biri boş zamanında benim yazdığım programa giricek diye tüm ömrümü bu bilgisayara bakarak geçirmek istemiyorum.Beni anlıyormusunuz?Hayat dışarıda birisi 100km koşuyor birisi dağa tırmanıyor birisi hokey oynuyor ben bu gereksiz kodları öğrenip,program yazarak tüm ömrümü geçirmek istemiyorum...
Yani fıtratımızda bilgisayara bakmak diye bişey yok.O yüzden dikkat eksikliği,hafıza bozukluğu ves problemler say-say bitmiyor.Üstelik relapselar bilgisayar başında olurken oluyor son zamanlar.Bilmem anlata bildimmi ama ben böyle hayatı istemiyorum 10000000 para verselerde.Hayat çok güzel ve ben bu hayatı aptal bir bilgisayara bakarak geçirmek istemiyorum.
Var sayalımki bölümü değiştirdim yinede tüm işler yavaş-yavaş bilgisayara kalıyor.Siz belki bişeyler tavsiye ede bilirsiniz
 

YksMan

Yeni Fapstronot
Katılım
13 Kas 2020
Mesajlar
22
Tepki puanı
28
Puanları
19
Ben mezunum sınava hazırlanıyorum. O gün bir abiyle tanıştım bilgisayar mühendisliğinin son senesindeydi ve şöyle dedi bu devlette çalışan bilgisayar mühendisleri işin zorluğundan değil saatlerce bilgisayarın başında oturup sıkılmaları onları zorluymuş.iş de de zaten azmış öylece oturuyorlar dedi. Ama bana soracak olursan senin durumunda olmayı hiç istemezdim
 

Benözgürbiriyim

Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Katılım
30 Ağu 2020
Mesajlar
437
Tepki puanı
695
Puanları
160
Yaş
23
Dostum bölümü yeni kazandıysan zamanla bölümüne ısınma ihtimalinde var ben bu bölümü sevemem diye acele etme,bilgisayarla ilgili bütün iş alanlarını ,bölümleri araştır belki seveceğin bir alan bulup ona yönelebilirsin ama hiçbir türlü ısınamıyorum dersen ne yap ne et o bölümü bir şekilde değiştir derim.Aynı sorunu bende yaşadım iş imkanları yönünden sevebilirim dediğim ama zaman geçtikçe hiç sevmediğim bir bölümü yazdım ilk senelerde en başarılı kişilerden olmama rağmen şuan dersleri geçemeyip sadece okul uzatıyorum .Sevmedikten sonra ilerleyemiyosun illa bir noktada patlıyosun . İnsanın dönem şartlarındaki işlerde değil yapmaktan zevk alabileceği işlerde başarılı olabileceğini geç anladım .Hatamı anladıktan sonra da düzeltebilmek için imkanım olmadı.Açtığın başlık son derece önemsenmesi gereken,hayatını etkileyecek bir konu o yüzden işi uzatmadan bu konuda bir an önce net bir karar vermelisin

Ama senin değindin nokta da son derece önemli ,üniversiteye tekrardan hazırlanmak gerek maddi olsun gerek manevi açıdan olsun hiç kolay değil keşke böyle olmasa ama böyle yani.Azerbaycan'da yatay geçiş sistemi var mı ? Mevcut üniversite puanınla sevdiğin bir bölüme geçemez misin?
 

Daria

Venüs Yolcusu
Katılım
29 Eyl 2020
Mesajlar
32
Tepki puanı
93
Puanları
43
Bu senin bileceğin iş açıkçası Bravo ama dersen ki bölüm değiştirmek istiyorum yatay geçiş için yardımcı olabilirim, tüm yasal yatay geçiş haklarımı tüketmiş biri olarak tecrübeliyim :)
Ama sonunda mutlu olacağın bir şey yapmalısın derim, tamam bilgisayar mühendisliğinde para var diye orada kaldın ama nükleer enerji mühendisliğinde yok mu mesela ya da makinede vayhut kimyada? Bunları da düşün derim
 

root

Yeni Fapstronot
Katılım
10 Kas 2020
Mesajlar
21
Tepki puanı
18
Puanları
4
Bence sen olayı zaten kafanda bitirmişsin istediğin kadar belki ısınırım diyipte zamanını bu bölümde geçirme 1 yıl daha mezuna kalamıyorsan o zaman okula gittiğin zamanlar haricinde tekrardan sınava çalış hiçbirşey için geç kalmış olmazsın hatta bilgisar mühendisliğini okuyupta bitirdikten sonra belki hala bu düşüncelerde olursun bu seni çok zorlar.

Ben de aslında bilgisayar mühendisliği istiyordum fakat sınava ayıracağım vakti kendimi bu konuda (siber güvenlik) geliştirerek geçiririm dedim ve gündüzleri işçi geceleri azılı bir hacker oluyorum herşey tutku meselesi bence tutkulu olduğun işi bul insanlar sana hobini yapıyorsun diye para ödesin
 

Bravo

Mars Yolcusu
Katılım
6 Kas 2020
Mesajlar
130
Tepki puanı
164
Puanları
53
Cevaplarınız için teşekkür ederim değerli zamanınızdan ayırdığınız için.bizde yatay geçiş falan varda ne bilim ben bi türlü bu teknolojiye alışamadım.belki ilerde kararım değişir yinede çok sağolunki yardım ettiniz fikirleriniz önemliydo gerçekten
 
Katılım
11 Kas 2020
Mesajlar
444
Tepki puanı
559
Puanları
160
yukardaki arkadaşın dediği gibi duygusal olarak bitirmişsin.Sende benim gibi doğayla içiçe olmak ,kapalı bir odada 10 saat çalışarak hayatını kazanmak istemiyorsun ki haklısın.Ama bizim gibi düşünenler için çoğu şey fıtrata ters.Çoğu mesleği beton bloklar içinde yapıyorsun.he istisnası varmı tabi arkeolog,bahçıvan filan ilk aklıma gelen.az yani.hobisel meslekler. Ama anladığım kadarıyla fıtratından uzaklaşmayı dert ediyorsun daha çok..Bu güzel bişey.Sana Kuran okumanı ve anlamanı tavsiye ederim.Bu sana dışarda bir doğallık ,bahçe vermicektir.Ama içinde koca bi bahçe vericektir.
 

SpermKatili

Yeni Üye
Katılım
9 Kas 2020
Mesajlar
4
Tepki puanı
7
Puanları
3
Bilgisayar Mühendisliği 3. sınıf öğrencisiyim. Kod yazmanın ne olduğunu bilmediğim halde küçüklükten beri bilgisayar mühendisi olmak istemişimdir. Çünkü kendimi başka bir iş yaparken düşünemiyordum. Ne bilim kendimi bir gemi kaptanı olarak hayal edemiyordum veya bir doktor, bir avukat. Sınava girdim yazdığım yerler gelmedi mezuna kaldım. Kendimi çok kastım çok çalıştım ama sınavda istediğim sonucu alamadım yine ve ne olur ne olmaz tercihlere şu Türkçe üniversiteleri de yazayım dediğim ve 16. sıraya yazdığım adını dahi söylemek istemediğim üniversitem geldi. Bende film koptu çünkü küçüklüğümden beri nedensizce istediğim bölümü çok b*ktan bir yerde okuyacaktım. 1. sınıfta tekrar sınava gireceğim dedim bu sefer tmden hazırlanıp psikoloji okurum dedim ama ben ne üniversite sınavına çalıştım ''ne de olsa buralardan gideceğim o yüzden vizelere çalışmaya gerek yok.' deyip vizelere çalıştım. Kafam rahat bir şekilde mezun senemden bildiklerimle girdim tm de 200k ya girdim ve 200k da psikoloji yok adam akıllı. Ailem 'Gel yanımızdaki üniversitede uluslararası finans ve bankacılık oku. Hem 5 senen güzel geçer hem bölüm İngilizce hem de Erasmus yapabilme imkanın olur.' dedi. Ama bana bir şeylerin yanlış oldu hissi geliyordu o yüzden bende psikolojik danışmana başvurdum. Uzun uzadıya muhabbeti anlatmayacağım ama kadın gerçekleri şaaak diye yüzüme vurdu benim de aklım başıma geldi birazcık.
Bunları niye anlattım veya bu anlattıklarım soruna bir cevap mıdır bilemiyorum ama şunu bil ipler senin elinde. Nasıl bir hayat yaşayacağına sen karar ver.
Bu arada hala kendimi bir bilgisayar mühendisi adayı olarak göremiyorum. Kendimi adam akıllı hiç geliştirmiyorum bunu da bir gün bende bir konu açarak NF ailesiyle dertleşmek isterim.
 

Eff

Satürn Yolcusu
Katılım
5 Eyl 2020
Mesajlar
262
Tepki puanı
297
Puanları
103
Gel gardaşım sarılalım. Bilgisayarı seviyorum. Uğraşmayı seviyorum. Kodlamayı da sevmeye çalışıyorum ama ben de arada senin gibi düşünüyorum. Zaten asosyalim. Bir de işim bu olunca iyice asosyalleşicem. Altıncı sınıftan 10. sınıfa kadar hayatım lol ile bilgisayar başında geçti. Her gün günde 10 saat bilgisayar başında oturuyorum.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst