Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Bir Gün Boyunca Neler Yapıyorsunuz?

AntiRelapse

Mars Yolcusu
Telefonumda stay free isimli telefon kullanma süresini kontrol eden bir uygulama var (tavsiye ederim oldukça ayrıntılı) yaklaşık 3 ay önce yüklemiştim ve günlük ortalama 8 saat telefon kullandığımı farkettim bu sürenin çoğu kitap okuma veya araştırma olsa da azaltmak istiyorum ama evde yapabileceğim pek bir şey yok. Merak ediyorum telefon ve bilgisayar dışında neler yapıyorsunuz? Sonradan okuyacaklar için de kaynak olabilir.

Loner

Yalnız Adam
Telefona her gün en az 6 saat harcıyordum. Şu aralar 2 saati geçmez. Sabah uyandığımda sporumu yapıyorum, sonrasında bir bardak çayla birlikte gündemi okuyorum. Günün büyük çoğunluğu Almanca çalışarak, İngilizce kitaplar okuyarak ve bilim videoları izleyerek geçiyor. Akşam meditasyon yapıyorum, müzik dinlemeye vaktim oluyor, nadiren de yakın arkadaşlarımı arıyorum.

Bakenga

Emekli Üretken Üye
Haftaiçi sabah uyanıp kahvaltı yapıyorum sonra biraz Kur'an okuyorum. İşe gidiyorum, biriken işlerimi bitirip İngilizce çalışıyorum. Akşam Youtube'dan faydalı videolar izleyip notlar alıyorum. İlgilendiğim konuları araştırıp, okumalar yapıyorum. Tabi ki bunlar telefon veya bilgisayar ile yapılan şeyler. Eğer telefon veya bilgisayarı bu amaçlarla kullanıyorsam o saatleri saymıyorum, dert etmiyorum. Yapacağınız işleri aktiviteleri bitirdikten sonra serbest zamanınızda telefon kullanabilirsiniz. Kendinize kürek mahkumu gibi davranmayın, işlerinizi bitiriyorsanız ödülü hak ediyorsunuz demektir.

JakeDunn

Admin
Topluluk Yöneticisi
Web Sitesi
neverfapturkiye.com
Sabah 5 uyanış. Çok açsam kahveden önce hafif atıştırma. Kahve içip ders çalışma. Sonrasında ise serbest takılma. Günüm böyle ilerliyor :)

Oliqarx

Yeni Fapstronot
Web Sitesi
Moskov.ru
Antireminal şeylerden uzak durmak lazım bu haraketler insan beynin mahv ediyor beyni sarsıdıcı bir güce salıyor bu güc sayesindede mallaşıyır insan. Haydar dümenin söyledikleri boş o adamın ilimle ilgili hiç bir bildiyi yokdur.

Oliqarx

Yeni Fapstronot
Web Sitesi
Moskov.ru
Telefonumda stay free isimli telefon kullanma süresini kontrol eden bir uygulama var (tavsiye ederim oldukça ayrıntılı) yaklaşık 3 ay önce yüklemiştim ve günlük ortalama 8 saat telefon kullandığımı farkettim bu sürenin çoğu kitap okuma veya araştırma olsa da azaltmak istiyorum ama evde yapabileceğim pek bir şey yok. Merak ediyorum telefon ve bilgisayar dışında neler yapıyorsunuz? Sonradan okuyacaklar için de kaynak olabilir.
Sen Kitap oku dil öğren zamanında uyu eğzersiz yap Kuran öğren nelerse öğremeye çalış. Hayatı yaşayarak güzelleşdirme güzelleşdirerek yaşa.

whatWasfap

Uranüs Yolcusu
Günümün yaklaşık 3-4 saati spor yürüyüş vs ile geziyor çocukluğumdan beri çok hareketli bir insanım yürümeye ve bisiklet sürmeye bayılıyorum, bunun yanında fitness ile uğraşıp güzel bir vücut yapmaya çalışıyorum. Onun dışında zamanımın çoğu bir şeyler okumak araştırmak ve izlemekle geçiyor. Birkaç saat oyun da oynuyorum lakin dershaneler açıldığı için o da sıfıra inecek şu an. Sanırım yürüyüşler yerini kütüphanede ders çalışmaya bırakacak.

isxo

Jüpiter Yolcusu
Sabah 5 uyanış. Çok açsam kahveden önce hafif atıştırma. Kahve içip ders çalışma. Sonrasında ise serbest takılma. Günüm böyle ilerliyor :)
Sayın yönetici sizinle günlüğümüz benziyor. Ben sizinkine ilaveten if, egzersiz ve meditasyon yapıyorum ;)

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6