Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Bir kişiyi idol almak

rumelianbomber

Venüs Yolcusu
Katılım
15 Kas 2020
Mesajlar
45
Tepki puanı
94
Puanları
24
Konum
Bulgaristan
Sadece NeverFap sürecinde değil, bütün hayatınızda başarılı olmak istiyorsanız bence kesinlikle yapmanız gereken bir şey var: İdol edinmek. Gerçekten de birilerini idol edinmek sizin daha motive ve özgüvenli bir kişi olmanıza yardım eder. İdol olarak aldığınız kişi kafa yapısı olarak size benzer, cesur ve özgüvenli çıktığı yoldan geri dönmeyen, ve gerçekten sizi etkilemiş biri olmalı. Ben idol olarak iki kişiyi alıyorum: Atatürk ve Steve Jobs. Evet, ikisi de birbirinden çok bağımsız kişiler, ancak bakınca ikisi de savaş ve zorluklar dolu bir hayattan sonunda hedeflerine ulaşmış kişiler. Şuan Türkiye'de sokağı çıksan 3 kişiden biri idol olarak Atatürk'ü gösterir ancak sorsan Atatürk nerede doğdu bilmez. Ben gerçekten Atatürk'e hayranım, sadece bir asker olarak değil, söylediği sözle,r eğitime, gelişime, bilime verdiği önem, cesurluğu ve kararlılığı. Aynısı Steve Jobs için de geçerli. Zaten kendisi yarı spiritüalisttir, bir süre Hindistan da kalmıştır. NoFap yaptığı bile iddia ediliyor, hatta bir konuşmasında "Porno izlemek isteyenler Android alsın" demiştir. Onun gibi bir arkadaşım olsa gerçekten motivasyonum tavan olurdu büyük ihtimalle. Yaşam koçluğu yapabilecek bir adam gerçekten özellikle konuşmaları ve sözleri müthiştir.

Sizde kesinlikle kendinize bir idol bulun ve bu adama benzemeye çalışın. Zor durumda kaldığınızda o kişiyi aklınıza getirin ve "benim yerimde olsaydı o ne yapardı" deyin. Gerçekten de idol bulmak kişisel gelişimin en önemli kurallarından biridir.
 

Eff

Yoda
Katılım
5 Eyl 2020
Mesajlar
473
Tepki puanı
639
Puanları
160
Bence bu idol yakın zamanda birisi olmalı.
 
Katılım
5 Kas 2020
Mesajlar
22
Tepki puanı
66
Puanları
16
Yaş
23
İdol ,put demektir. Rol model kelimesi tercih edilebilir.Örnek almak güzel şey,olmak daha güzel.Selametle?
 

western53

Merkür Yolcusu
Katılım
25 Ara 2020
Mesajlar
82
Tepki puanı
218
Puanları
48
İzledin mi bilmiyorum ama Steve Jobs un biyografik bir filmi var. Madem kendisini örnek alıyorsun izlemediysen izlemeni öneririm.(y)
 

MR.NO FAP

Deneyimli Üye
Katılım
16 Kas 2020
Mesajlar
212
Tepki puanı
433
Puanları
111
Konum
Mars
Başkalarını ibret alıp ona gore kendi çizgimizi çizeceksek alabiliriz fakat günümüzde salak kişileri örnek alan kişiler oldukça var ve onların çizgisinin aynısını çizmeye çalışınca işler sacmalasabiliyor maalesef(alınmayın).Bazen bunu fark edemiyoruz o yüzden ölçülü olmakta fayda var
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst