Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Bir Kitap Okudun Ama Hiçbir şey Hatırlamıyor musun ?

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Bir defasında hocama dedim ki: “Bir kitap okudum ama zihnimde kitaptan hiç bir şey kalmadı...”

Bana bir meyve uzattı ve dedi ki: “Bunu ağzında çiğneyip ye.”

Yedikten sonra sordu: “Şimdi sen büyüdün mü?

”Hayır” dedim.

Dedi ki: “Büyümedin ama o hurma vücuduna dağıldı, et oldu, kemik oldu, sinir oldu, deri oldu, tırnak oldu, hücre oldu...”

Anladım ki, okuduğum kitapta da öyle dağılıyor...
Bir kısmı kelime dağarcığını zenginleştiriyor. Bir kısmı bilgi ve irfanını arttırıyor, bir kısmı ahlâkını güzelleştiriyor, bir kısmı yazı ve konuşmada üslubuna incelik katıyor, bir kısmı hayata farklı bakmanı sağlıyor, bir kısmı içindeki sevgi ve merhameti arttırıyor, bir kısmı özgüvenini arttırıyor, düşünmeni, sorgulamanı tetikliyor, olaylar karşısında nasıl davranman gerektiğini öğretiyor.

Her ne kadar sen bunların farkında olmasan da, kitap okumak bir şeye yaramaz, çünkü kitap okumak çok şeye yarar ! O kadar çok şeye yarar ki neye yaradığını söylemek imkansızdır.
“İyi dostlar, iyi kitaplar, bir de huzurlu bir vicdan; İşte ideal hayat.”

Mark Twain

root

Jüpiter Yolcusu
Vay be üstad döktürmüş resmen kitabın faydalarını öyle bir şekilde açıklamış ki üstüne şu faydası daha var demek zor oluyor hepsini açıklamış zaten

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6