Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Bir Mesele

Erkek

Yeni Fapstronot
Bundan birkaç ay önce reddedildim, en başta arkadaş kalmasam da sonrasında bir şekilde yine sevdiğim kızla arkadaş kaldık. Daha sonrasında kızın arkadaşına takip isteği atmak gibi aptalca bir eylemde bulundum ve kızla aramızdaki mesafe arttı ve zamanla konuşmaz hale geldik. Dün instagram'da paylaştığım bir şiire alınmış olacak, beni takipten çıktı. Ona arkadaşlığımız boyunca hep mutlu olmasını istediğimi ve bunun için çabaladığımı, reddedilmiş olsam bile arkadaşlık için yine de elimden geleni yaptığımı ve bunu hak etmediğimi yazdım. Kız ise bana ümit verdiği için üzgün olduğunu, yaşanan şeylerden dolayı (bir arkadaşıma onun yüzünden ölmek istediğimi anlatmıştım) özür dilediğini söyledi, kendiyle alakalı problemlerden dolayı benimle arkadaşlığını sürdüremeyeceğini de ekledi. Kızın yazdıklarından kötülük sezmeli miyim yoksa kız doğru olanı mı yaptı?

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Kızın bilinçaltına ona muhtaç durumda olduğunu asla hissettirmemeliydin... Ki asla muhtaç olmamalısın zaten. Ayrıntılı yazmamışsın ama senin bu yazdıklarından hissettiğime göre; aşırı ilgi göstermen ve sürekli muhtaçlık hissini vermen, kendini düşünmeden küçük göstermen seni bu duruma sokmuş. Asla kendinden ödün vermeyeceksin, kendine de saygın olacak. Kızın öne sürdüğü problem sen daha fazla üzülme diye bir bahane sadece. Fakat doğrusunu yapmış özür dileyerek ve sana başka yalanlar söyleyerek veya acıyarak seni aptal durumuna sokmamış. (istemediği halde sen üzümle diye arkadaş kalmaya devam etmek gibi) Yani sana tekrardan arkadaştan farklı bakmasını ya toparlayamazdın ya da oldukça zorlu olurdu.

Başta hoş gelebilir sonra tekrar bakar ki bu bana uygun değil vs. bir sebep bulurlar, sana karşı bilinçaltlarında bakışları değişir, kendi kendine ve hemen soğurlar senden. Haberin olmaz ! Bunlar geniş konular, üç beş biliyorsundur belki fakat inanmıyorsundur. Fakat yalan yanlış bilgiler olsa da doğru bilgiler de var. (Redpill vs. konular)

Artık hiç konuşma derim, bir süre yalnız kal kendinle takıl ve zamandan sonra başka limanlara yelken aç derim. Veya nasibini bekle...

Ruh Adam

Ay Yolcusu
Bundan birkaç ay önce reddedildim, en başta arkadaş kalmasam da sonrasında bir şekilde yine sevdiğim kızla arkadaş kaldık. Daha sonrasında kızın arkadaşına takip isteği atmak gibi aptalca bir eylemde bulundum ve kızla aramızdaki mesafe arttı ve zamanla konuşmaz hale geldik. Dün instagram'da paylaştığım bir şiire alınmış olacak, beni takipten çıktı. Ona arkadaşlığımız boyunca hep mutlu olmasını istediğimi ve bunun için çabaladığımı, reddedilmiş olsam bile arkadaşlık için yine de elimden geleni yaptığımı ve bunu hak etmediğimi yazdım. Kız ise bana ümit verdiği için üzgün olduğunu, yaşanan şeylerden dolayı (bir arkadaşıma onun yüzünden ölmek istediğimi anlatmıştım) özür dilediğini söyledi, kendiyle alakalı problemlerden dolayı benimle arkadaşlığını sürdüremeyeceğini de ekledi. Kızın yazdıklarından kötülük sezmeli miyim yoksa kız doğru olanı mı yaptı?
Dostum yanlış anlama ama kendin kaşınmışsın eski sevgilinle arkadaş olarak kalmaya devam etmek hele hele onun için ölmek istemeyi nasıl rasyonelleştirdin seni seven ailen yok mu ? Oturup bundan sonra doğrumu yaptı yoksa kötülükmü yaptı diye düşünmenin bir anlamı yok ayağa kalk omuzlarını geriye at ve yoluna devam et hepimizin hayatı biriciktir o yüzden bu tarz alturistik gayelerle hayatını heba etme.

MİKE

Mezun
Dostum erkekadam.org a git okumalar yap ve book of pook'u oku yaptıkların tamamen faul hareketler.

N

neurosoft

Misafir
Allah'ın yarattığı aciz ve bizim gibi yiyip, içip, döktüren bir insan için bu kadar saplantıya düşmemeliyiz. Ben bu meseleye daha önceki entryleyimde de değinmiştim. Bilenler bilir. Bu aslında aşk falan değil. Tamamen obsesif olduğunun göstergesi. Bir nevi saplantı yani. Obsesyonla asla bir yere varamayız. Sadece kendimize yazık ederiz. Seni yargılamıyorum. Çünkü ben de işi saplantıya vardırarak kız yüzünden üzülmek gibi bir hataya düştüm. Olması gereken bu değil. Bizim yapmamız gereken kaliteli bir insan olmaya oynamak bence. Biz bunu yapmadığımız ve insanlara muhtaç olduğumuz izlenimini verererek kendimize yazık ediyoruz... Zamanımızın değersiz olduğunu ve yalnızca insanlar için harcadığımızı göstererek hataya düşüyoruz. Halbuki kendi hedeflerimize odaklanırsak ve temiz zihnimizi saplantılardan korursak insanlar zamanımızın kıymetli olduğunu, kaliteli bir insan olduğumuzu anlayacaktır. O zaman kızlar karşısında bir adım önde olabilirsin.

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
Düşün, senin hoşlanmadığın biri senin için ölmek istiyormuş... Senle arkadaş olacağım güven bana diyormuş... Garip geliyor öyle değil mi? Özgüvenini ve özsaygını geliştirip küllerinden yeniden doğabilirsin. Kafaya takma geçer. 1 sene sonra da geçebilir...

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6