Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Boşlukta Hissettiğimizde Neler Yapabiliriz? (Soru)

Ege

Ay Yolcusu
İyi geceler dostlarım, sizlere birkaç gündür fark ettiğim bir sorundan bahsetmek istiyorum.

Herhangi bir zorlanma yaşamıyorum öncelikle. Üç gün önce bozduğum sürecimde neleri doğru neleri yanlış yaptığımı değerlendirdim ve aldığım bazı tedbirler sayesinde pmo aklıma bile gelmiyor diyebilirim. Önüme bakıyorum, günün çoğunu zevkle kendi gelişimime ayırıyorum.

Ancak birkaç gündür geceleri yapacak bir şey bulamıyorum. Boşluğa düşüyorum adeta. Sıkılıyorum, ne yapsam diye düşünüp yine sıkılıyorum.

Şu sıralar boş vakitlerim dizi, film izleyerek, müzik dinleyerek ve xbox oynayarak geçiyor ama bu seçenekler o kadar cazip gelmemeye başladı.

Farklı bir şeyler arıyorum belki de. Neyse neler yapmamı önerirsiniz?

IskenderBurak

Jüpiter Yolcusu
Kitap okumak, belgesel izlemek, diksiyon geliştirmek, felsefe veya bilimle ilgilenmek gibi şeyleri boşa düştüğünde yapabilirsin.

G

gordon

Misafir
Ancak birkaç gündür geceleri yapacak bir şey bulamıyorum. Boşluğa düşüyorum adeta. Sıkılıyorum, ne yapsam diye düşünüp yine sıkılıyorum.
Gece diyerek saat kaçtan bahsediyorsun bilmiyorum fakat en geç 12 de yatmanı tavsiye ederim. Böylece sorun da ortadan kalkmış ve fiziksel olarak da fayda görürsün.
KESİNLİKLE SPOR! Dışarıda yapma imkanın yoksa yükle bir tane program seni zorlayacak hareketler yap.
İkinci olarak soğuk duş. Hergün 1-2 dk soğuk duş al. Amigdala(duygusal hafıza lobu)yı baskılayarak senin mantıklı düşünmeni sağlar. Fizyolojik olarak da birçok yararı var.

Gayet normal sıkılman. Geceleri zihnini sakin tutacak şeyler yap. Kitap oku,meditasyon yap,haftada bir gün akşamları hali saha maçına gidebilirsin. Dediğim gibi sıkılman normal sadece boş durma zihnini yoracak şeyler yap.

SDG

Yoda
İyi geceler dostlarım, sizlere birkaç gündür fark ettiğim bir sorundan bahsetmek istiyorum.

Herhangi bir zorlanma yaşamıyorum öncelikle. Üç gün önce bozduğum sürecimde neleri doğru neleri yanlış yaptığımı değerlendirdim ve aldığım bazı tedbirler sayesinde pmo aklıma bile gelmiyor diyebilirim. Önüme bakıyorum, günün çoğunu zevkle kendi gelişimime ayırıyorum.

Şu sıralar boş vakitlerim dizi, film izleyerek, müzik dinleyerek ve xbox oynayarak geçiyor ama bu seçenekler o kadar cazip gelmemeye başladı.

Yeni bir şeyler dene. Dışarı çık müze gez mesela. Seramik Kil hamuru al şekil ver, boya, vernikle. Bir süredir görüşmediğin arkadaşlarına gelin bi kahve içelim de. Bilmiyorsan satranç mangala öğren. Şehrindeki kütüphaneye git sevdiğin tarz kitaplar ödünç al ... U demy de 3 boyutlu oyun tasarlama eğitimi satın al... Yani hocam soru çok geniş, merak ettiğin ilgini çeken konular varsa onların üstüne eğil uzmanlık kazan mesela. Ama neyi sevdiğini neyi merak ettiğini bilmiyorsan farklı şeyler deneye deneye bi gör kendini. Bakalım neyi sevmiyormuşsun

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6