Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Böyle Düşünüyorsan Neverfap Sana Zarar Veriyor!

Re'lar Kvothe

Neverfap Hancısı
Başlıkta gördüğün şey doğru.Neverfap senin için tehlikeli çünkü yanlış zihniyete sahipsin.

İnsanlar doğalarından ötürü kazandıklarından çok kaybettiklerinden etkilenirler.Örneğin öğrencilik hayatımızda aklımızda kalanlar her zaman aldığımız korkunç sınav notlarıdır.Asla geçtiğimiz sınavlar hafızamızda yer tutmaz çünkü kaybın acısı kazanmanın lezzetine baskın gelir.Bundan ötürü çoğu insan hayatta başarabildiklerinden çok başarısızlıklarına odaklanır.Asla kendinizi kazanan olarak görmez,kaybedenler kulübü müdavimlerinden olduğumuzu kendimize söyler dururuz.

Şimdi bu durumu Neverfap özelinde düşünelim.Neverfap'e başladığımızda bizi bekleyen yolculuk sayısız tökezlemelerle ve kayıplarla dolu olacaktır.Hatta daha da ileri giderek insanların %90'ının başarısız olacağı zahmetli ve zor bir yolculuk diyebiliriz.1 hafta,1 ay,1 yıl fark etmez.Her seferinde kaybetmiş şekilde dert yanarlar,Sıfırıncı Gün Sendromu dediğim taze relapse olmuş Neverfapçi depresyonunu yaşarlar ve sürece son süreç olmasını umarak yeniden başlarlar.Forumda çoğu arkadaşımızın relapse yazılarını okudum.Bir haftayı geçemeyenlerden zafer kazandığını sanıp süreci bozanlara kadar pek çok kişinin kaçırdığı bir detay var:Neverfape başladığından beri çok yol kat ettikleri.Diyelim ki ben her hafta bir kere relapse olan biriyim.Kendimi her hafta tekrar tekrar başarısız olmuş olarak buluyorum.Dolayısıyla bir başarısızlıktan başka bir şey değilim.Böyle düşündüğün zaman Neverfap yapmayan birinin hayatı seninkinden katbekat daha iyidir çünkü kendisini koca bir başarısızlık abidesi olarak görmek için senin kadar çok nedeni yoktur.Hayatına,işine (veya okuluna) odaklanan,mastürbasyonu senin kadar kötü görmeyen ve haftada bir kez mastürbasyon yapan biri senden daha mutludur.Peki buradaki fark ne?İkiniz de haftada bir mastürbasyon yapıyorsunuz,ikiniz de hayatınıza odaklanıyorsunuz.Aranızdaki fark şu ki sen hayatını depresif bir başarısızlık anıtı olarak sürdürürken o yaptığı mastürbasyonu umursamadan hayatını yaşamaya devam ediyor.

Neverfap faydalıdır.
Ancak düşünme şeklin yanlışsa Neverfap sana faydadan çok zarar verir.

Bu ise tamamen Neverfape olan bakış açından dolayıdır.Neverfap çile dolu bir yolculuk,sayamacağımız kadar çok kaybedeceğiz fakat sadece kaybettiğini sanma.Aynı anda kazanıyorsun da.Bu ay geçen aydan daha az mastürbasyon yaptın.Bu yüzden diyorum ki kazandıklarını yok sayma ve sıfırlama.Haftada bir kez kaybettiğin için ben başarısızım demeyi bırak.O hafta tam 6 gün devam ettin ve 6 kez kazandın,gününü sıfırlamadan devam et.Yarın 8. gün olacak.Tek bir relapse senin neverfapte elde ettiğin kazanımları süpürmez.Kazancı süpüren girdiğin Sıfırıncı Gün Depresyonuyla gelen uyuşukluktur.Sıfırıncı gün psikolojisine girip kazanımları GERÇEKTEN yok etmemen için relapse olmaya bakışını değiştirmen ve kaçıncı günde olursan ol ilerlemenin ilerleme olduğunu kabul etmen gerekir.

hiko baba

Yeni Üye
keşke haftada 1 olsa o zaman bir şey kazanıyorum diyebilirdim

Re'lar Kvothe

Neverfap Hancısı
keşke haftada 1 olsa o zaman bir şey kazanıyorum diyebilirdim
Demeye çalıştığım şey insanların kendilerini relapse psikolojisiyle mahvetmesi.1 haftayı örnek olarak verdim 3 günde bir bozuyorsan bir dahaki sefere 4 güne çıkar.Böyle böyle mastürbasyon sıklığını azaltarak git.Hem kısa vadede daha kolay hem de buna bir meydan okuma gözüyle bakacağın için daha istekli olursun.

hiko baba

Yeni Üye
Demeye çalıştığım şey insanların kendilerini relapse psikolojisiyle mahvetmesi.1 haftayı örnek olarak verdim 3 günde bir bozuyorsan bir dahaki sefere 4 güne çıkar.Böyle böyle mastürbasyon sıklığını azaltarak git.Hem kısa vadede daha kolay hem de buna bir meydan okuma gözüyle bakacağın için daha istekli olursun.
denedim haftada 3 ten 11 e çıktı kendi iradem yok gibi hissediyorum daha da kötüleşiyor
5 hafta boyunca uğraştım artık saymıyorum

cvehileyle

Jüpiter Yolcusu
Güzel konu. Evet bi kere nofapı bozunca kazanımlar gitmiyor ama bunu sürdürürseniz perişan olursunuz.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6