Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Çalışma Problemi

cgang

Yoda
Düzenli bir şekilde ders okumuyorum ve 16 gün sonra Sınav var.
Zeki birisi olmak beni hep kurtardı fakat bu yıl öyle olmadığını anladım.
Nasıl düzenli Ders Çalışabilirim ?
Bu arada çok enerjili birisiyim.
Hep Fazla çalışırsam Zeka seviyem düşer diye bir inancım var.

Tavsiyelerinizi meraklı bir şekilde bekliyorum.

Black Rose

Admin/Üst Düzey Moderatör
Üst Düzey Moderatör
Bunun hakkında Youtube 'de birçok video mevcut, oradan güzel tavsiyeler alabilirsin. Ben ise sana öncelikle nasıl daha rahat, iyi öğrenebildiğini fark etmeni öneririm. Kimisi videolar izleyerek, tekrar ederek daha kolay öğrenir, kimisi bildiğin ezberleyerek, kimisi ders kitabını güzelce okuyarak, altını çizerek ve notların özetini yazılı veya word'den çıkararak daha kolay öğrenir. Dersine göre bunların farklı farklı hepsini de uygulayabilirsin.

Düzenli çalışmak disipline bağlı sen bunu şunu yapınca hemen alışkanlık oturmayacak. Çalışman gerekiyorsa zorundasın.
Beynin kullandıkça sürekli gelişen bir yapıya sahiptir. Onu ne kadar zorlarsan o kadar kendini geliştirmek için uğraşacaktır. Çok yanlış bir düşünce. Ayrıca her zaman, her işte çok çalışmak sürekli meyve getirmez önemli olan doğru, düzenli çalışmaktır.

Luxx

Merkür Yolcusu
Kendine bir program yap 2 şekilde yapabilirsin
1-Günler içindeki saatlere farklı dersler koyarak her gün birçok derse çalışmak
2-Hafta boyunca bir ders için bir gününü ayırmak.(Ders sayın azsa bunu uygulamanı öneririm)

Tabi bu süreçte PMO 'dan uzak durmak çok önemli.Unutkanlığa sebep olduğunu biliyorsundur ve 1 hafta önce öğrendiğin bilgileri unutabilirsin,bu da seni psikolojik etkileyebilir.Dikkatli olmanı öneririm

PHONEİX

Merkür Yolcusu
Düzenli bir şekilde ders okumuyorum ve 16 gün sonra Sınav var.
Zeki birisi olmak beni hep kurtardı fakat bu yıl öyle olmadığını anladım.
Nasıl düzenli Ders Çalışabilirim ?
Bu arada çok enerjili birisiyim.
Hep Fazla çalışırsam Zeka seviyem düşer diye bir inancım var.

Tavsiyelerinizi meraklı bir şekilde bekliyorum.
16 günün kalmış istemediğin halde otur.
İçinden 5 e kadar say ve 5 olunca otur. en az 30 dk masadan ayrılma 15 dk dinlen... Sonra tekrar, tekrar, tekrar

Bu şekilde setler halinde git

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6