Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Çekim Teorisi

Lazkopat

Emektar Üye
Yazarı halen daha aramızdaysa ve isterse yazıyı kaldırabilirim kendisi paylaşabilir. Sıkıntı olmaz yani. Neyse yazımıza geçelim.
Tarih:19 Ağustos 2019 gibi bir tarihe yakın.

Bir zamanlar bana “Hayat oyundur” demişti.
"Ve ben kazanıyorum. Neden zamanımı piyano veya kızlarla daha iyi hale gelebilecekken League Of Legends’ta daha iyi olmak için harcayayım ki?”
Yok bu şakaydı yazı bu değil :) Yazımız şu ancak bunu da eklemek istedim;

Olmaması gereken bir şeye odaklanırsanız o kesinlikle olacaktır fakat olmasını istediğiniz şeye odaklanırsanız o olacaktır. Yani fap yapmamak değil, hayatı güzelleştirmek bulunmalı aklınızda. Hayır yapmayacağım, etmeyeceğim, izlemeyeceğim diye tekrar etmek demek her hayır deyişinizde aklınıza o görüntülerin seslerin gelmesi demektir ve onlar size hücum edip siz hayır diyerek savunma yapmaya çalıştıkça daha da güçsüzleşeceksiniz.

Bunun aksine, saldırıya karşı duvar dikip çökmesini beklemek yerine, siz de hücum etmelisiniz. Hayır demek duvar dikip yıkılmasını beklemektir. Hayatınızın güzelleşeceğine dair hayallerinize odaklanmaya çalışırsanız bu hücum demektir. Siz hayır deyip yıkılmayı beklemek yerine, saldırıya geçip saldıranı tuzla buz edebilirsiniz. Sürekli aynı yere damlayan suyun damladığı yeri deldiğini bilirsiniz. Suyu bir şekilde kapatmak çok basittir örneğin, ya da taşı başka yere taşımak. Sadece hayır demeyi kesin ve harekete geçin. Başka bir şeyle ilgilenin. Kitap okuyun. Film izleyin. Ders çalışın, ilgilenmek isteyebileceğiniz bir şey bulun. İnanın hayır demekten daha kolaydır.

Son düzenleme:

whatWasfap

Uranüs Yolcusu
Son günlerde uykularımı kaçıracak derecede düşünüyorum bu konuyu neredeyse her an düşünüyorum iyi şeylerin de kötü şeylerin de üst üste gelme sebebi bu işte. Olacağına inanırsan oluyor, olmayacağına inanırsan olmuyor. Düşündüğün şeye dönüşüyorsun vs. Beynin sırları gerçekten çok garip.

Lazkopat

Emektar Üye
Son günlerde uykularımı kaçıracak derecede düşünüyorum bu konuyu neredeyse her an düşünüyorum iyi şeylerin de kötü şeylerin de üst üste gelme sebebi bu işte. Olacağına inanırsan oluyor, olmayacağına inanırsan olmuyor. Düşündüğün şeye dönüşüyorsun vs. Beynin sırları gerçekten çok garip.
Çekim teorisini bi araştır. Başlığı yanlış yazmıştım. Aslında tam olarak ona açılyordu kapı. Galiba çekim teorisi doğruları söylüyor. Bir belgeselde var the secret (sır). Yani güzelmiydi pek bişey diyemem ama belgeseli izlersen daha iyi anlarsın diye düşünüyorum. Ama bence gerçekçi olup çalışmak lazım. Ona sahip olduğum anki mutluluğu hissetim felan hikaye yani.

Son düzenleme:

whatWasfap

Uranüs Yolcusu
Çekim teorisini bi araştır. Başlığı yanlış yazmıştım. Aslında tam olarak ona açıloyotdu kapı. Gerçi siz tamamlamışsınızdır. Doğrusu düşüncelerin hayata çekimi olacaktı. Galiba çekim teorisi doğruları söylüyor. Bir belgeselde var the secret sır. Yani güzelmiydi pek bişey diyemem ama belgeseli izlersen daha iyi anlarsın diye düşünüyorum. Ama bence gerçekçi olup çalışmak lazım. Ona sahip olduğum anki mutluluğu hissetim felan hikaye yani.
Aynı fikirdeyim.

Lazkopat

Emektar Üye
Umarım bu yazı diğer yazı gibi daha önceden paylaşılmamıştır ve kaldırılmaz :) Yazarı halen daha aramızdaysa ve isterse yazıyı kaldırabilirim kendisi paylaşabilir. Sıkıntı olmaz yani. Neyse yazımıza geçelim. Bir de yazının paylaşım tarihi: 19 Ağustos 2019 gibi bir tarihe yakın.

Bir zamanlar bana “Hayat oyundur” demişti.
"Ve ben kazanıyorum. Neden zamanımı piyano veya kızlarla daha iyi hale gelebilecekken League Of Legends’ta daha iyi olmak için harcayayım ki?”
Yok bu şakaydı yazı bu değil :) Yazımız şu ancak bunu da eklemek istedim;

Olmaması gereken bir şeye odaklanırsanız o kesinlikle olacaktır fakat olmasını istediğiniz şeye odaklanırsanız o olacaktır. Yani fap yapmamak değil, hayatı güzelleştirmek bulunmalı aklınızda. Hayır yapmayacağım, etmeyeceğim, izlemeyeceğim diye tekrar etmek demek her hayır deyişinizde aklınıza o görüntülerin seslerin gelmesi demektir ve onlar size hücum edip siz hayır diyerek savunma yapmaya çalıştıkça daha da güçsüzleşeceksiniz.

Bunun aksine, saldırıya karşı duvar dikip çökmesini beklemek yerine, siz de hücum etmelisiniz. Hayır demek duvar dikip yıkılmasını beklemektir. Hayatınızın güzelleşeceğine dair hayallerinize odaklanmaya çalışırsanız bu hücum demektir. Siz hayır deyip yıkılmayı beklemek yerine, saldırıya geçip saldıranı tuzla buz edebilirsiniz. Sürekli aynı yere damlayan suyun damladığı yeri deldiğini bilirsiniz. Suyu bir şekilde kapatmak çok basittir örneğin, ya da taşı başka yere taşımak. Sadece hayır demeyi kesin ve harekete geçin. Başka bir şeyle ilgilenin. Kitap okuyun. Film izleyin. Ders çalışın, ilgilenmek isteyebileceğiniz bir şey bulun. İnanın hayır demekten daha kolaydır.
Gençler bu çekim teorisine felan çok bel bağlamayı mantıklı bulmam. Ama bu ne düşünürsen o olur gerçekten olan bir şey. Kendimden örnek vereyim. Köyde olduğum zamanlar günde 3 posta atıp nasıl bırakacam diye sızlanırken bir nevi hans zimmer firs step parçasını dinleyip kendimi bilgisayar başında neverfap başarı hikayemi yazı yazarken düşündüm daha doğrusu öyle hayal ettim ve geçenlerde başarı olmasa da bilgisayar başında neverfap hikayemi yazdım. Bu iki olayın arasındaki süre 6 ay.

Hades

Satürn Yolcusu
Gençler bu çekim teorisine felan çok bel bağlamayı mantıklı bulmam. Ama bu ne düşünürsen o olur gerçekten olan bir şey. Kendimden örnek vereyim. Köyde olduğum zamanlar günde 3 posta atıp nasıl bırakacam diye sızlanırken bir nevi hans zimmer firs step parçasını dinleyip kendimi bilgisayar başında neverfap başarı hikayemi yazı yazarken düşündüm daha doğrusu öyle hayal ettim ve geçenlerde başarı olmasa da bilgisayar başında neverfap hikayemi yazdım. Bu iki olayın arasındaki süre 6 ay.
Benim uzun zaman önce paylaştığım yazı da bunun teknik kısmı gibi bişey ama uygulayan olmadı ?

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6