Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Cevaplayamadığım soru

bayraktar_

Yeni Üye
Katılım
10 Kas 2020
Mesajlar
2
Tepki puanı
7
Puanları
3
Merhaba, Foruma uzun süredir üyeyim ve takipçisiyim ancak ilk defa bir konu açıyorum bende sizler gibi bu illetin(fap) bir bağımlısıyım.
Uzun süredir araştırdığım orgazmın beyinde yarattığı etkiler ve beynin buna tepkisi hakkında bilgi edinmeye ve kendimdeki etkilerini gözlemlemeye çalışıyorum. Fark ettiğim bir şey var ki orgazm sırasında beynin tüm nöronları aynı anda uyarılıyor ve bunun sonucunda bir rahatlama hissi geliyor. Ancak beynin uyarılması sonunda bir baş ağrısı devreye giriyor(genelde beynimin sol üst kısmında). Ve biz sürekli aynı işlemi tekrarladığımız için bu bir döngüye giriyor ve tekrar tekrar beynimizi uyarıyoruz.. Orgazm sonrasında fark ettiğim bir şey daha var ki (belki benim gibi olanlar vardır (belkide sadece bende böyle bir etki vardır bilemiyorum :) )) basit matematik işlemlerinde bile zorlanıyor hatta izlediğim bir videodaki konuşmaları zor anlıyorum (bu illete bağımlı olmadan önce böyle bir şey yoktu.) Sanırım beyin nöronlarımız ya tahrip oluyor yada kendini bir şekilde kapatıyor. Bu yazdıklarım kendi varsayımlarım doğru veya değil. Bazı zamanlar zaman algım değişiyor ve zamanın nasıl aktığını bile anlayamıyorum, bu sıralar çok unutkan olduğum oluyor. Sormak istediğim Acaba sürekli olarak bu işlemi gerçekleştirdiğimiz için dediğim gibi nöronlar kendimi kapatıyor? Yada beyin hücrelerimiz çok fazla kez uyarıldığı için tahrip mi oluyor? Okuduğunuz için teşekkür ederim.
 
L

Lokma

Misafir
Kolay haz veren şeylerin ön beyine hasar verip aptallastırdığı kanıtlandı internetten ön beyin görevleri yazıp nasıl zararlar gördüğünü anlayabilirsin sigara şeker alkol pmo oyun bunlar dopamini basan şeyler
 

AntiRelapse

Mars Yolcusu
Katılım
9 Kas 2020
Mesajlar
106
Tepki puanı
164
Puanları
53
Aynı etki bende de oluyor. Mesela relapse olduğumda işi gücü bırakıp ya oyun oynuyorum ya da film izliyorum başka bir işe odaklanacak ne enerjim ne de odağım kalıyor. Sersemleme halinin de açıklaması mevcut. Beyin bir anda fazla dopamine eriştiğinde tıpkı uyuşturucu bağımlısının uyuşturucu kullandığı gibi oluyosun olay bu
 

JakeDunn

Admin
Topluluk Yöneticisi
Katılım
22 Tem 2020
Mesajlar
719
Tepki puanı
2,286
Puanları
200
Web Sitesi
neverfapturkiye.com
Porno yüksek dozda dopamin içerir. Normal bir insanın alacağı dopaminin kat ve kat fazladır. Beyin kendini korumak için reseptörleri (dopamini algılayan) azaltır. Sonrasında yaptığın şeyler sana zevk vermez. PMO Konusunda iğrenç ve zararlı kategorilere girmeye başlarsın.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst