Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Çeviri İstekleri

chidori88

Jüpiter Yolcusu
Selamlar arkadaşlar. Çevrilmesini istediğiniz içerikleri bu başlığa yorum olarak atabilir misiniz? Elimden geldiğince çevirmeye çalışacağım. (Adminden izinli olarak açıyorum bunu bu arada)

Bakenga

Emekli Üretken Üye
Jordan Peterson 2017 Maps of Meaning ve Biblical Stories video serisini çevirebilirsen olağanüstü bir iş yapmış olursun. 45 saat civarıdır ama :D

Tough Climber

Emekli Moderatör
Şu video serisi ise eğer bilgisayardan girerek yada telefondan tarayıcının masaüstü görünümünden altyazı olarak İngilizceyi seçip ardından tekrar altyazı kısmından otomatik çeviriden Türkçeyi seçip izleyebilirsin,bu denli uzun bir seriyi çevirmek çok ama çok zaman alacaktır.

chidori88

Jüpiter Yolcusu
Jordan Peterson 2017 Maps of Meaning ve Biblical Stories video serisini çevirebilirsen olağanüstü bir iş yapmış olursun. 45 saat civarıdır ama :D
Çok vaktimi alacaktır hocam 45 saatlik bir seri, dizi çevirmenliği yaparken günlük konuşmaları çevirmek bile saatlerimi alıyordu :D. Ben daha çok araştırma, makale vs. için vakit ayırabilirim sanırım. Üniversite 1. sınıfım ve daha fazla vakit ayırmak beni de üzer :(

Bakenga

Emekli Üretken Üye
Şu video serisi ise eğer bilgisayardan girerek yada telefondan tarayıcının masaüstü görünümünden altyazı olarak İngilizceyi seçip ardından tekrar altyazı kısmından otomatik çeviriden Türkçeyi seçip izleyebilirsin,bu denli uzun bir seriyi çevirmek çok ama çok zaman alacaktır.

Altyazı otomatik çeviriden haberim var ama Google Translate altyapısını kullanıyor sanırım. Bu yüzden bazı idiomları ya da Peterson'ın kendi kavramlarını mot a mot çeviriyor, dolayısıyla asıl anlam kayboluyor. Hiç olmadı 2022'de ben çevirmeyi düşünüyorum. Akademik kelime dağarcığımı geliştirmem lazım.

Çok vaktimi alacaktır hocam 45 saatlik bir seri, dizi çevirmenliği yaparken günlük konuşmaları çevirmek bile saatlerimi alıyordu :D. Ben daha çok araştırma, makale vs. için vakit ayırabilirim sanırım. Üniversite 1. sınıfım ve daha fazla vakit ayırmak beni de üzer :(
Biliyorum dostum, teşekkürler yine de. :D

Targetlock

Deneyimli Üye

Bakenga

Emekli Üretken Üye
Maps of Meaning'te inanç,anlam ve insan psikolojisi arasındaki ilişkiyi anlatıyor. Biblical Stories'de de Kitab-ı Mukaddes ve onun anlatılarını insan doğası ve psikolojisi üzerinden okuyor.

chidori88

Jüpiter Yolcusu

Buraya bıraktım. Sana zahmet vakit buldukça çevirirsen harika olur.
Teşekkür ederim.
Hocam selamlar ''The Best Man I know are dangerous'' adlı videoyu çevirdim. Foruma yükleyemediğim için Jakedunn admin youtube kanalına yükleyeceğini söyledi

Targetlock

Deneyimli Üye

Kanka vakit bulunca bunu çevirir misin acaba?
Uzun dakikalı videoları önce çevirirsen alışırsın da belki 5 dk lık videolardan 3 tanesini bir kerede çevirirsin ? Sabırsızlıkla bekliyorum ?

chidori88

Jüpiter Yolcusu

Kanka vakit bulunca bunu çevirir misin acaba?
Uzun dakikalı videoları önce çevirirsen alışırsın da belki 5 dk lık videolardan 3 tanesini bir kerede çevirirsin ? Sabırsızlıkla bekliyorum ?
Tabi ki hocam, sıkıntı yok. Çeviri yaparken dikkatim dağılmasa çok vaktimi almayacak gibi ama bakalım

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6