Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Çevreden Destek Görmemek

The King

Deneyimli Üye
Katılım
7 Eki 2020
Mesajlar
298
Tepki puanı
762
Puanları
160
merhaba.. Çok yakın arkadaşımla çoğu kez aramızdan geçen bir muhabbete dair fikirlerinizi almak istiyorum. Arkadaşımla aynı bölümden mezun olduk, yakında aynı işi yapacağız. Ancak çevremizde bizimle aynı işi yapmakta olan insanları gördükçe bizi tatsız duruma sürükleyen bir gerçekle karşılaşıyoruz. Destek görememek gerçeği.

Bizimle aynı seviyede olmalarına rağmen, anne-baba, abi/abla gibi çevre bireylerden aldıkları katkılara sahip olamayışımız. Bu parasal olarak düşünülmemeli. Bizim daha çok hayıflandığımız nokta mesleki destek. Ayrıca aile bireylerinin açtığı o yol. Buna sahip değiliz. Ne yaparsak yapalım, sadece kendi başımıza yapmak zorundayız. Bu biraz hüzne, biraz karamsar bir ruha sokuyor. Elbette yer yer motivasyon da sağlıyor ancak tekdüze bir hissiyatı yok bu durumun.

Destek görememek, kendi başına mücadele etmek, her şeyini tek başına sağlamak zorunda kalmak... Bunlara dair yorumunuz ne olur?
 

SDG

Yoda
Katılım
23 Kas 2020
Mesajlar
414
Tepki puanı
914
Puanları
160
Hangi bölümden mezun olduğunuz vereceğim cevapta değişiklik oluşturabilir tabi ama zaten insanlar pek ailesiyle aynı işi yapmıyor.

Parasal olarak ya da mesleğine göre çevre edinmek adına destek olsalar güzel olur ama yoksa da yoktur şimdi.
Kolları sıvarsın, kendi işini kendin görürsün. Diğerlerine göre bir sıfır dezavantajlı olman ileride onları geçebileceğin ihtimalini yok etmiyor nasılsa.
 

Gelişimsabırister

Uranüs Yolcusu
Katılım
5 Kas 2020
Mesajlar
281
Tepki puanı
381
Puanları
111
Bir kimse bilmediği bir konuda destek veremez. Talep etmediğin zaman da destek göremezsin çoğu zaman. Birbirine destek olan arkadaşlar edinmek çok iyi. Ailenden bu konuda beklenti içine girmemelisin çünkü üzülüyorsun. Onlar bu desteği yapacak beceriye sahip değiller demek ki.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst