Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Chaser Effect Yaşıyorum Ne Yapmalıyım ?

kral6666

Venüs Yolcusu
Merhaba öncelikle herkesin bayramını kutlarım.

Evet yine ben ne yazık ki yine relapse oldum ve bu son 4 ayda 10.relapse oldu.

Bu bazıları için iyi sayılabilir ama aslında ben chaser effect yaşıyorum.

Aralıkta 8 aylık sürecimi bozduktan sonra her süreç daha kısa sürmeye başladı ki bugün itibariyle 5.gün relapse oldum.

Orucun etkisiyle spora çok gidemedim,bunun sürecimi baltaladığını düşünüyorum ama tek neden o değil.Kitap okuyorum, neverfap eğitim videoları da izliyorum,hatam not almadan ve sanırım özümsemeden izliyorum.

O yüzden sorum şu çok daha iyi bir sürece başlıyorum ve tavsiyeye ihtiyacım var.Biliyorum bu forumda bana yardımcı olmak isteyen birçok insan var o yüzden soruyorum;
Ne yapmalıyım ?

Samuray

Son Dopamin Bükücü
Üst Düzey Moderatör
8 aylık sürecimi bozduktan sonra
Öncelikle 8 ay için kendinle gurur duy, daha önce yapanın yine yapabileceğini aklında bulundur.

8 aylık sürecini nasıl bozduğunu tekrar ve tekrar hatırla, analiz et. Genelde uzun süreçler bir anda değil de belirli bir sürede bozuluyor. İlk başta içeriklere maruz kalırsın ardından edgingler vs. başlar, ardından da bozulmaya doğru gidersin. Bu şekilde 8 aylık sürecin son 2-3 haftasını detaylı analiz et.

Şu aralar sürecin gün sayısını devam ettirip ettirememene aşırı takılma, sadece bağımlılığı yenmeye odaklan. Ardından büyük sürece başlamaya hazır olduğun anda yaşam tarzında önemli değişikliklere git. Mesela spor yapıyormuşsun, eğer hâlâ değilsen bir anda powercı olabilirsin. Ya da hiç yapmıyorsan şaaak diye her gün sabah akşam 10'ar dakika meditasyon ekleyebilirsin. Değişiklik belirgin olsun yeter.

Bir de sürecin ilk günlerinde yine chaser kazanabilir, bu oranı minimize etmek için genelde ilk hafta dışarıda takıl. Dersi kütüphanede, sporu dışarıda/salonda, kafa dinlemeyi de yürüyüş yaparak hallet. Evde de uyumayı tercih et, uykuları ilk hafta için uzun tut. İlk haftadan sonra ise 8 aylık sürecin başında ne yaptıysan onu yap, zaten yolu biliyorsun. Benim dediklerim büyük süreci engelleyen chaser illeti içindi.

kral6666

Venüs Yolcusu
Öncelikle 8 ay için kendinle gurur duy, daha önce yapanın yine yapabileceğini aklında bulundur.

8 aylık sürecini nasıl bozduğunu tekrar ve tekrar hatırla, analiz et. Genelde uzun süreçler bir anda değil de belirli bir sürede bozuluyor. İlk başta içeriklere maruz kalırsın ardından edgingler vs. başlar, ardından da bozulmaya doğru gidersin. Bu şekilde 8 aylık sürecin son 2-3 haftasını detaylı analiz et.

Şu aralar sürecin gün sayısını devam ettirip ettirememene aşırı takılma, sadece bağımlılığı yenmeye odaklan. Ardından büyük sürece başlamaya hazır olduğun anda yaşam tarzında önemli değişikliklere git. Mesela spor yapıyormuşsun, eğer hâlâ değilsen bir anda powercı olabilirsin. Ya da hiç yapmıyorsan şaaak diye her gün sabah akşam 10'ar dakika meditasyon ekleyebilirsin. Değişiklik belirgin olsun yeter.

Bir de sürecin ilk günlerinde yine chaser kazanabilir, bu oranı minimize etmek için genelde ilk hafta dışarıda takıl. Dersi kütüphanede, sporu dışarıda/salonda, kafa dinlemeyi de yürüyüş yaparak hallet. Evde de uyumayı tercih et, uykuları ilk hafta için uzun tut. İlk haftadan sonra ise 8 aylık sürecin başında ne yaptıysan onu yap, zaten yolu biliyorsun. Benim dediklerim büyük süreci engelleyen chaser illeti içindi.
Yazdıklarınız için teşekkür ederim.Bir de sizin yönteminizi deneyeyim,hepimiz bu bağımlılıktan kurtulacaz az sabır yeterli.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6