Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Cinsel Enerji ve Hedef Koymak

  • Konuyu başlatan Blue_Ocean
  • Başlangıç tarihi
B

Blue_Ocean

Misafir
Okuduğum kitapta bir kişisel gelişim yazarı olan Steve Pavlina'nın yazısından bir alıntı yapılmış. Yazıda cinsel enerjiyi hedeflere ulaşmada bir yakıt olarak kullanmayı öneriyor. Cinsel uyarılmanızı tetikleyen şeyleri öğrendiğinizde hedeflerin daha eğlenceli hale geleceğini, çünkü hedefe ulaşmaya kendinizi yönlendirebileceğinizi söylüyor:

Cinsel olarak uyarıldığınızda bir tür eyleme geçme dürtüsü hissedersiniz. Hormonlarınız sizi ele geçirir ve siz de inanılmaz ölçüde odaklanır, istediğiniz şeyden başkasını düşünemez hale gelirsiniz. İşte size gerçekten ilham veren bir hedefle hırslanmak böyle bir his... Hedeflerinizin peşinden gitmek, baştan çıkarma sanatında alıştırma yapmak gibidir... Zaman zaman vazgeçmenize neden olan bazı engellerle karşılaşabilirsiniz, ama durun ve içinizde hala o kimyanın olup olmadığını kendinize sorun. Bir dakikalığına yolun neresinde olduğunuzu unutun ve sadece hedefin kendisini hayal edin. Orada olduğunuzu hayal edin. Hala gerçekten ama gerçekten o hedefe ulaşmayı istiyor musunuz? . . . Hedef koymanın tek amacının, düşünce ve eylemlerinizin yeni bir yönde ilerlemesini sağlamak olduğunu unutmayın. Eğer eyleme geçme dürtünüz yoksa kendinize kötü hedefler koymuşsunuzdur.


Kıssadan hisse: Hayatınız üzerinde daha fazla kontrolünüzün olmasını istiyorsanız, sizi neyin motive ettiği konusunda iyi fikirler edinin. Eğer olağan davranışınız zamanınızı pasif ve yarı tatmin edici oyalanmalarla boşa harcamayı içeriyorsa tahmin edin sizi ne bekliyor? Yarım tatmin duygusu.
 

None

Emekli Moderatör
Katılım
30 Ağu 2020
Mesajlar
452
Tepki puanı
953
Puanları
160
Cinsel enerji çok büyük bir güçtür,onu kontrol altına alabilen kişiler çok büyük işlere imza atabilir.Tek sorun cinsel enerjiyi kontrol altına almanın zor olması
 
B

Blue_Ocean

Misafir
Cinsel enerji çok büyük bir güçtür,onu kontrol altına alabilen kişiler çok büyük işlere imza atabilir.Tek sorun cinsel enerjiyi kontrol altına almanın zor olması
Kesinlikle katılıyorum. Zaten herkes kontrol altına alınabilseydi mükafatıda önemsiz olurdu gibi geliyor. Çoğu kişiye bakıyorum bırak kontrol altına almayı bunu denemiyorlar bile. O yüzden biz mükafatının büyük olduğunu bildiğimiz için bile çok şanslıyız.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst