Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Soru Sor >>>

NeverFap hakkında sormak istediğiniz soruları buradan sorabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Cinsiyet Kimlikleri

hakansalmn

Yeni Fapstronot
Katılım
4 Ocak 2021
Mesajlar
10
Tepki puanı
28
Puanları
14
Erkek olarak kendimi tanımlamaya ve düşünmeye çabaladığım zaman kendimi bir boşluğa düşmüş gibi hissediyorum. Bu durumun olmasının sebeplerinden birisi sanırım erkekliğin kadın olmayan üzerinden tanımlanmaya çalışılması olsa gerek. Neverfap süreciyle beraber aşırı derecede oynanmış cinsellik ve cinsiyet kimliklerinin de doğru bir şekilde tanımlanabileceğini düşünüyorum. Örneğin pmo yaparken kadınlara yaklaşımımız ile neverfap sürecinde kadınlara yaklaşımımız arasında farklar var ama bu yeterli ve tutarlı değil. Öncelikle cinsellik konusunda doğru bir düşünceye ve yorum gücüne kavuşabilmek için toplumda hakim olan cinsellik düşüncesinden kopmak gerekir.

Toplumda egemen olan genel düşünce cinselliği insanın yaşamında bir varlık-yokluk derecesine düşürmek oluyor bundan dolayı insanların kafasının içerisinde neredeyse okulda sokakta işyerinde 24 saat cinsellik düşüncesiyle dolu oluyor. Çünkü erkekliğini kanıtladığı mesele kadın üzerinde kurduğu cinsel hakimiyet durumu olması sanki yaşamı boyunca cinsellik yaşamamışsa yaşamının bir anlamı ve değeri olmayacağı düşüncesi buda insanlarda erken yaşlarda olumsuz pek çok duruma yol açıyor. Kadın üzerinde iktidar kurarak ona egemen olarak erkekliğini ispatladığını sanıyor. Bundan kopabilmek erkek ve kadın kimliklerinin doğru tanımlanmasından geçiyor. Bu tanımlanma süreci içerisinde neverfap bizim en iyi yol arkadaşımız durumunda çünkü doğru bir cinsellik tanımı vermesi ve hayatın sadece cinsellikten ve pmo dan ibaret olmadığı bunun dışında insanın kendi varoluşunu gerçekleştirmesinin pmo yapmadığı zamanki enerjinin doğru kanalize edilmesinin yolunu açıyor. Düşünceler maddileşmeli, maddileşen düşüncelerde anlamlaşmalı. Neverfapte yaşamı anlamlı kılan pek çok düşünce ve kılavuz işlevi görecek başlangıç noktalarına sahip yazımı platondan bir sözle bitirmek istiyorum. " İnsanın kendini fethetmesi zaferlerin en büyüğüdür."
 
Moderatörün son düzenlenenleri:

neurosoft

Yoda
Katılım
10 Kas 2020
Mesajlar
349
Tepki puanı
576
Puanları
160
Çünkü erkekliğini kanıtladığı mesele kadın üzerinde kurduğu cinsel hakimiyet durumu olması sanki yaşamı boyunca cinsellik yaşamamışsa yaşamının bir anlamı ve değeri olmayacağı düşüncesi buda insanlarda erken yaşlarda olumsuz pek çok duruma yol açıyor. Kadın üzerinde iktidar kurarak ona egemen olarak erkekliğini ispatladığını sanıyor. Bundan kopabilmek erkek ve kadın kimliklerinin doğru tanımlanmasından geçiyor.
.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst