Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Çok Müzik Dinlemek Tehlikeli Midir ?

• Konuyu başlatan Mutsuz ve Hedonist
  • Başlangıç tarihi

Rodion Romanoviç

Raskolnikov
Çevirmen Üye
Web Sitesi
1000kitap.com

Richard Winters

🔱
Meydan Okuma Rozeti
Ani duygu durum değişikliğine sebep olur bağımlılık yaratır Müzik dinlerken çok çoskulu oluruz kendimizi kaptırırız dopamin seviyesi yükseliyor ama müzik bittikten 15 20 dk sonra düşüş yaşanır mutsuz hissederiz nedensizce

M

Mutsuz ve Hedonist

Misafir
Ani duygu durum değişikliğine sebep olur bağımlılık yaratır Müzik dinlerken çok çoskulu oluruz kendimizi kaptırırız dopamin seviyesi yükseliyor ama müzik bittikten 15 20 dk sonra düşüş yaşanır mutsuz hissederiz nedensizce
Aynen öyle. Ayrıca Müzikten müziğe etkileri değişiyor bence

Ben kendimi bildim bileli müzik dinleyen biriyim. Ve şu anda 8 gündür müzik dinlemiyorum. Neverfap’te bu kadar zorlandığımı hatırlamıyorum. Eğer uğraşacak bir şey bulmazsam, direkt olarak başıma ağrılar girmeye başlıyor. Hatta otomatik olarak hafızamdaki şarkıları mırıldanmaya başlıyorum. Aslında esas problemim pmo değil de müzikmiş.

Aslında müzik ihtiyacımız olan bir şey değil. Asıl amaç rahatlama ve beyni gevşetme ile ilgili. Ancak genelde insanlar sorunlarından kaçmak ve kafalarındaki şüpheci konuşmaları susturmak için müzik dinliyor. Yapılabilecek en mantıklı fiil, müslüman olanlar için Kur’an dinlemek olur. Onun dışında doğanın sesi de rahatlatıcıdır. Ama müzik tamamen yapay ve beynimizi zorlamaktan başka bir şey yapmıyor.

M

Mutsuz ve Hedonist

Misafir
Ben kendimi bildim bileli müzik dinleyen biriyim. Ve şu anda 8 gündür müzik dinlemiyorum. Neverfap’te bu kadar zorlandığımı hatırlamıyorum. Eğer uğraşacak bir şey bulmazsam, direkt olarak başıma ağrılar girmeye başlıyor. Hatta otomatik olarak hafızamdaki şarkıları mırıldanmaya başlıyorum. Aslında esas problemim pmo değil de müzikmiş.

Aslında müzik ihtiyacımız olan bir şey değil. Asıl amaç rahatlama ve beyni gevşetme ile ilgili. Ancak genelde insanlar sorunlarından kaçmak ve kafalarındaki şüpheci konuşmaları susturmak için müzik dinliyor. Yapılabilecek en mantıklı fiil, müslüman olanlar için Kur’an dinlemek olur. Onun dışında doğanın sesi de rahatlatıcıdır. Ama müzik tamamen yapay ve beynimizi zorlamaktan başka bir şey yapmıyor.
Hocam bende hem pmo hem müzik hemde oyun bağımlılığı vardı şuan için sadece oyun bağımlılığını yendim fakat pmo ve müzik bağımlılığı yenmek epey bir zor olucak gibi geliyor.

Skull

Venüs Yolcusu
Neler düşünüyorsunuz arkadaşlar?
Sözü olmayan şarkıların pek zararı yok.
Klasik müzikler ruhunu dinlendirir.
Benim de müzik bağımlılığım var.
En çok zarar veren Hüzünlü ve Arabesk şarkılar.
Eğer istiyorsan Chill Loop Jazz Loop dinleye bilirsiniz.
Mozart-Lacrimosa ?

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6