Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Çöl Kaplanı'nın NoFap Yolculuğu

colkaplani

Yeni Fapstronot
Eveeet, selamlar yeni forumun azimli, çalışkan, güçlü üyeleri! Öncelikle Allah adminlerimize kolaylık versin gerçekten hem maddi hem manevi olarak çok çalışıyorlar. Yeni forum kalite kokuyor.:sneaky:(y)

Ben kendi maruzatıma geleyim. Malumunuz, süreç başlayacaksa günlük ile başlanır ki hem motivasyon olsun hem de bi sorumluluk hissi versin. Seçim yapmak gerektiğinde o sorumluluk bize güç versin.
Yakın tarihli küçük hedefler koyarak başlamak yani kendi dönüm noktalarımızı, mihenk taşlarımızı belirlemek hem süreci daha düzenli hale getirmeye hem de bir bütün olarak incelememize, analiz etmemize ve özümsememize yardımcı olacaktır.
14. Günün Şafağı
-Bu nokta tam anlamıyla bir Şafak. Çünkü 14 gün krizlerin sıklıkla üstümüze geldiği bir dönem. Özellikle bu dönemde ve devamında süreç boyunca tetikte olmamız gerekiyor. Bu tetikte olma durumunu şu şekilde anlatmak istiyorum. Malum korona günlerinde aklımızda hep salgın var. Bir salgın hastalık durumunu düşünelim. Eğer hastaysa tanımadığımız insanlar, arkadaşlarımız hatta ailemizden bile uzak dururuz. Eğer bir anlık duygularımızla hareket edip "ya bir adım yaklaşmaktan bir şey olmaz dersek" o uzaklık gittikçe azalır ve sonunda hastalığa yakalanmamız kaçınılmazdır. O misal her an tetikleyici etkisi altında kalabilme ihtimalimizi düşünüp nerede onlarla karşılaşırsak hızlıca ve fersah fersah uzaklaşmalıyız. Özellikle ilk 14 gün bu şekilde geçecek ve sürecin başarıya ulaşması en önemli hedefimiz olacak.

Başarım Elde Edildi: Alışkanlık
21 gün alışkanlık elde etmek için yeterli bir süre diye söylenir hep. Alışkanlığımız haramlardan kaçmak, tetikleyicilere ikinci defa bakmamak, fap tan uzak durmaksa bu alışkanlıklarımızı asla kaybetmememiz lazım :)

1. Ay Kutlaması
Motivasyon tazelememiz için güzel bir gelenek. "Vay be bundan bir ay öncesinde kendime bir kaç günden fazla hakim olamıyordum" demek çok gaza getiriyor. Rehavete kapılmadan geldiğimiz noktaya nasıl acılar çekerek geldiğimizi kendimize hatırlatarak ve hala daha programa her gün en az 5 dakikamızı ayırarak onu geliştirmeye devam etmemiz lazım(yazının ilerleyen kısımlarında açıklanacak). Efendi gibi kutlayacağız yani :)

Kendi Rekorlarınızı Kırın
Bana kalırsa motto olarak kullanılacak bir söz. Sürekli daha iyi olmak için çabalamak. Para için yapılırsa hayatınızı mahvedebilecek ama iyi bir insan olmak için yapılırsa cennete götürecek bir felsefe. En son bu Ramazan'da orucun mast. ile bozulmasından dolayı kendimi tuttuğum ama edging yaptığım için Ramazan sonrasında bozduğum ve dersler çıkardığım sürecimde 53. güne ulaşmıştım. Bu kutlama 53. günün içerisinde yapılacak ve 90 günden önceki son kutlama olacak. Kutlamadan kastım o gün eğlenceli bir gün geçirmek, yeni insanlarla tanışmak, film keyfi yapmak, arkadaşlarla vakit geçirmek vs. her şey olabilir. Kutlamayı özel yapan aktivite değil sizsiniz yani.

Kendini Başarmak
90 günü devirmek ve mezun olmak. İşte hedefimiz. Sabrın, azimin, çalışkanlığın sonucu ve süreçte bana yardım eden tüm yoldaşlarımla beraber başarı günümüz(Daha gerçekleşmeden bu kadar da hayal kurulmaz bee). 90 günün bitmesi artık farklı bir insana dönüştüğümüzün matematik ile kanıtı. Bu günden sonra hayata karşı bakış açımı değiştirmeyi planlıyorum. Hatta belki evlilik bile düşünebilirim. 90. gün açıklaması daha yaşamadan bu kadar olabiliyor.

Gelelim bu sürecin neden diğerlerinden farklı olduğuna:
1-
Jake kardeşimizin her ortamda tavsiye ettiği ve gerçekten işlevsel olan "Doğru Bakış Açısı" başlığı. Gerçekten içeriği özümsenirse sonuca götürecek değerli bir yazı. Bu günlük ve süreç bu yazının temelini uygulayarak ilerlemeye çalışacak.
2-Bu sefer uygulayacağım yöntemi somutlaştırmak adına "Esaslarımı" bir kağıda yazacağım. Bu kağıt sürecin ilerlemesi ile kendini geliştirecek. Ve kağıt adeta ezberlensin diye her gün okunacak ve iki günde bir en az 5 dakika zaman ayrılarak geliştirilecek.
3-Şu ara online üzerinden ders vs. gibi şeylerle zaten yeterince yoğun bir hayat geçiriyorum. Bu da süreci rahatlatacak ve faydalı hale getirecek.

Süreçler elbette hayatımızı değiştirmek için önemli fakat bu süreçleri sadece kendimizi cinsel anlamda iyileştirmek için değil, en iyi halimize dönüşmek için bir araç olarak kullanmalıyız. Bunun için kağıdımı her gün okuyacağım ve uygulayacağım yöntemler yasakların yanında kendimi geliştirmek için kendime eklemek istediğim şeylerle donatılacak. Fakat bunun için biraz zamana, süreçte ilerlemeye ve gözlem yapmaya ihtiyacım var o yüzden aslında bu, süreci sadece ana hatlarıyla ve öz itibariyle tasvir eden bir manifesto.

Günlük güncellemesini haftada bir yapacağım. Bugün 2. günüm 9. günde yani pazar günü görüşmek üzere.

Hadi beraber BAŞARALIM! ⚔

Michael Scott

Emekli Moderatör
Senin konunda emek kokuyor dostum.Klavyene sağlık ve inşallah muvaffak olursun.Başarılar takipçinim (y)

None

Emekli Moderatör
Umarım devamı da en az başlangıcı kadar güzel olan bir günlük olur.Sürecinde başarılar

colkaplani

Yeni Fapstronot
Güzel sözleriniz ve güzel dilekleriniz için güzel bir teşekkürü borç bilirim : )

Eff

Yoda
Hop. Buradasın değil mi? Süreci yarılamış olmalısın.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6