Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Defalarca denememin ardından başladığım en kararlı sürecim

aliser

Yeni Üye
Merhaba bu gün benim için çok önemli bir eşiği aşıyorum çünkü uzun zamandır deneyip başaramadığım nofap sürecime yeniden başlıyorum. Uzun zamandır dediğim gerçekten çok uzun bir zaman ben 2014 yılında inci sözlükte ki meşhur alfa başlığıyla bu sürece başladım fakat hep kaybettim. o zaman ki Grupta(ki o kadar seneler geçmiş ki aramızda askerliği bitirip evlenmiş arkadaşlar var) yıllarca kalmama rağmen ilerleme kaydedemedim bunun en büyük sebebi o zamanlar yaşadığım derin üzüntü irademden ağır basıyordu velhasıl şu son 2 aya kadar bir daha bir sürece başlamadım...
Fakat bu son zamanlarda pmo bağımlılığım öyle bir raddeye vardı ki (bunu fark etmemde eski deneyimlerimin etkisi oldu) artık hiç bir şey için enerjim ve motivasyonum kalmadı sadece yaşayan bir ölü gibi dolaşmaya başladım. Eskiden en azından saçımı tarar evden öyle çıkardım onu bile yapmayacak bir boş vermişlik oldu. Acilen son ve temelli bir sürece başlamam gerektiğimi fark ettim. Şu an 4. günümdeyim mümkün olduğunca buraya rapor yazacağım. Bana son bir dayanak noktası sağladığı için bu platforma ve içindeki herkese teşekkür ederim sağlıcakla kalın.

aliser

Yeni Üye
10.GÜN
10. Gün itibariyle şunları söyleyebilirim ki enerjimde ciddi bir artış fark ettim yani yorulmuyor gibiyim gün için de ama akşam bir ağırlık çöküyor. Bundan çok daha önemli bir gelişme var inanılmaz bir biçim de iradem arttı. Ben aylardır kilo vermeye uğraşıyorum öyle ahım şahım bir fazlam yok olmam gerekenden 3 kilo fazlayım fakat vücudum çok yağlı bu sebepten aylardır kilo vermemdeki en büyük engelim olan gece ekran başında yemek yeme sorunumu kırmaya çalışıyor fakat başaramıyordum ama bu son 3 gündür bırakın gece yemek yemeyi aralıklı orucu başardım akşam 7 den sonra bir lokma şey sokmuyorum ağzıma. Bu gerçekten büyüleyici bir gelişme.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6