Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Defalarca mezun olup yeniden başlayan adamın günlüğü.

SinHa

Yeni Fapstronot
Katılım
11 Kas 2020
Mesajlar
7
Tepki puanı
15
Puanları
4
Tilkinin dönüp dolaşıp geldiği yer. Kürkçü dükkanındayım. Burada olmak benim için yolda olduğunu hissetmek gibi. Mezun olmak rakam saymak bilmiyorum artık bunlar önemli gelmiyor. Defalarca 160-180-100-90-70 bu günlere çıksam da bu iletten tamamen kurtulamadım.
Evlenmek çözüm olabilir belki dedim. Geldiğim son noktada nişanlıyım, sevdiğim hayat kurmak istediğim bir insan var. Ona daha sadakatli olmam gerekirken kendimi online pislik haremlerde buluyorum.

Bu sefer bir şeyler değişmeli...
Bu sefer bir şeyler değişecek...
 

PrettyFlacko

Ay Yolcusu
Katılım
6 Kas 2020
Mesajlar
65
Tepki puanı
57
Puanları
21
Daha önceden başarmışsın, şimdi niye başaramayasın. Hemide daha fazla tecrübe ile ?
 

Targetlock

Deneyimli Üye
Katılım
5 Kas 2020
Mesajlar
656
Tepki puanı
907
Puanları
160
Aga demek ki kurtuluşunun ikinci kanadı zayıfmış. Negatiften nötre çıkmışsın fakat nötrden pozitife ilerleyememen , seni negatife tekrar çekmiş.
 

SinHa

Yeni Fapstronot
Katılım
11 Kas 2020
Mesajlar
7
Tepki puanı
15
Puanları
4
Destekleriniz için sağ olun dostlarım..bir şeyleri farklı yapmalıyım ki farklı sonuçlar doğsun.
Pornoyu bırakmanın kolay yolu kitabını okuyorum. Yorumlarımı paylaşacağım.
Şimdilik her şey yük geliyor. Baş ağrısı beyin sisi yorgunluk
 

mirror16

Venüs Yolcusu
Katılım
25 Kas 2020
Mesajlar
107
Tepki puanı
104
Puanları
49
Daha önceki süreçlerinizde ne tür etkiler gördünüz? Yeni başlayanlara motivasyon olabilir.
 

Doctor X

Yeni Fapstronot
Katılım
4 Ara 2020
Mesajlar
18
Tepki puanı
23
Puanları
14
Sürecinde başarılar 2021 mezunu olursun :)
 

None

Emekli Moderatör
Katılım
30 Ağu 2020
Mesajlar
452
Tepki puanı
953
Puanları
160
Başa dönmüşsün gibi düşünme,uzun süreçlerin olmuş tek yapman gereken zamanını daha iyi değerlendirebileceğin aktivitelere yönelmek.Yeni sürecinde başarılar
 

SinHa

Yeni Fapstronot
Katılım
11 Kas 2020
Mesajlar
7
Tepki puanı
15
Puanları
4
Bence biraz kaşınıyorum. Zarara bile bile gidiyorum
 

SinHa

Yeni Fapstronot
Katılım
11 Kas 2020
Mesajlar
7
Tepki puanı
15
Puanları
4
Bugün 6.00 itibariyle uyandım. Jules Piagot'un İrade terbiyesi isimli kitabını okumaya başladım. Beyler açık yüreklilikle söyleyebilirim ki ihtiyacımız olan çoğu bilgi bu kitapta mevcut. Kitabın bir kısmında tembelliğin cinsel isteklere yol açmasıyla ilgili bir bölüm var, buraya bırakıyorum okumak isteyenler için:

``Mücadele etmemiz gereken iki düşmanımız var; tem bellik ve nefse düşkünlük. Kişi tembellik yü zünden kendini tamamen bıra k ırken ortamın da ah la k i açıdan korunaksız hile gelmesine sebep olur. Diğer bir deyişle tembellik in sanı şehvete iter. Biraz daha ileri gidersek stoacıların dediği gibi ahla k i çöküntü de tembelliğe neden olur.
İhtiras insanın kendini kaybetmesine neden olma z mı?
İhtiras, insanda hayvani dürtülerin coşmasına, gözün kör olmasına, beynin kararmasına sebep olur. İnsanlığımızı, gururumuzu, benliğimizi bizden alır; devam ettiği sürece hayvanlar gibi oluruz. Kısa sürmesi nedeniyle ihtirasın çok da tehlikeli olmadığı düşünülebilir. Ancak etkisi itibarıyla tehlikelidir. Bunu yer çekimine benzetebiliriz. Bir binanın sağlam olması için mimar yer çekimi kanununu kendi le hine çevirmeyi bilmelidir. Bizim durumumuz için de aynı şey geçerli. Karşıt güçlerden istifade edebilmeyi öğrenmeli yiz. Hatta karşıt güçleri bizim için savaşan güçlere dönüş türebilmeliyiz. Bir gücün bizim yandaşımız mı düşmanı mız mı olduğunu nasıl bilebiliriz? Çok basit. Tembelliğe sebep olan psikolojik tüm güçler bize zarar verir, aksi yönde çalışan güçler ise bize fa yda sağlar.
Şimdi her şey daha net. Enerjimizi tüketen veya dü şüren istekleri azaltmak hatta yok etmek ve canlılık sağla yacak olanları da ortaya çıkarmak gerekir. Devamlılık arz eden bir azmi zayıflatan pek çok sebep vardır. En önemlisi bilhassa gençlerde karşılaştığımız şehvetli hayaller kurma larıdır ki bu onlarda yalnızlığa da sebep olur. Ardından ar kadaş fa ktörü gelir. Bar, restoran hayatı hüzün getirir, şev kinizi kırar. Tembellerin tembelliklerini örtbas etmek için sıkça kullandıkları ba h anelere bir süre sonra akıllı kişiler bile düşmeye başlar.
``
 

colonel

Ay Yolcusu
Katılım
15 Ocak 2021
Mesajlar
23
Tepki puanı
66
Puanları
19
Kitabı şu anda okuyorum da dili bana biraz ağır geldi felsefe falan bilmek lazım sanirim veya benim tarzim degil kafam almiyor resmen
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst