Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Depresif Düşünceler

zümrütAnka

Venüs Yolcusu
Merhaba arkadaşlar, süreçte 120 gün aştım lakin son 45 gündür depresif ruh hâli var eskiye göre iyiyim,lakin 45 gün önce daha enerjiktim,iletişim iyiydi şimdi ayakta duracak halim yok, orucum ondan olabilir, insanlar'la konuşacak mecalim yok bazen ruh halim değişik oluyor bazen iyi 45,50 günlerde daha enerjiktim, süreç benim için seçim değil karar .burda günün önemi yok kendime bir şeyler Katmaya çalışıyorum her gün acaba Mesela geçmişte yapamadıklarımi yapıp veya yapmaya çalışıp , bu geçmişte yapamadıklarımi çok fazla büyütmek önem vermek. Depresif hale sokabilir .Geçmişte
Tanımadığım kızlara gidip tanışmazdim , şimdi bir kaç defa denedim genel olarak iletişim kötü birisiyim ,asosyal lakin biraz iletişim düzeldi ,cesaretim yerine geldi "sonuç odaklanmiyorum Mesela kızla gidip
Tanışma cümlesi kuracağım sadece lakin "
(Buraya yazdıklarımı çok fazla zihnimde telkin veriyorum Kendi kendime iyi olucak en fazla ne olabilir ki gider konuşur red edilrsin dünyanın sonu değil ,sakın beden dilim rahat ,kendinden Emin ,soğukkanlı, ukala cesaretliyim diyorum ) zihnimde sürekli bunlar var bı yanda bunları düşünerek büyütme bu kadar diyorum
Aklıma takılı kalıyor nasıl onemsemeye biliirm zaten sonucu önemsemiyorum dünyanın sonu değil ,bu dunceleri önemsemek istemiyorum ve daha rahat olacağımı düşünüyorum.

arada eyleme de geçiyorum lakin tereddüt var halen daha önce yapmadığım bir şey olunca

veya kavga etmek , birine cevap vermek bana saygısızlık yapınca artık cevap veriyorum hakkımı savunuyorum korkmadan en fazla ne olabilir ki diyorum sopa yerim veya atarım.korkularindan Kaçarsan büyür elimde tutarsan küçülür
Bu tanışma
Nasıl normal hale getirebilirm bu tanışmayı düşünmeye ihtiyacım yok eylem geç diyebilirsiniz zaten geçiyorum lakin daha normal basit şekilde sıradan

Depresif hâle sokuyor tecrübeli arkadaşlar veya Fikri olanlar

Sizin düşünceleriniz merak ediyorum

Son düzenleme:

zümrütAnka

Venüs Yolcusu
Tekrar tekrar yazıyorum bu dunceleri unutacak nasıl bı yol izlemeliyim

Babayorgun93

Yeni Üye
Valla benim yazacagimin size faydasi olmayacak ama sizin yazdiginizin bana faydasi olacak gibi. Aslinda tanimadigim birilerine arkadaslik teklif etmenin cok absurt olacagini dusunurdum. Sizden okuyunca gaza geldim diyebilirim :)

Sizin sorununuza gelecek olursak depresif ruh hali bende nofapten once de vardi, sonra biraz daha azalmasina ragmen hala var. Ornegin alfa bir erkek olamadigim icin kendimi yasamaya deger gormuyorum. Bu yuzden bazen geceleri intihar ile ilgili yazilar okuyorum. Hatta saglam bir arastirma yapinca intiharin toplumsal veya bireysel zararlarini anlatan tek bir bilimsel yazi dahi bulamadigimdan intihar fikri aklimda son derece mantikli geliyor ama aci gercek su ki, bana muhtac olan bakmamla yukumlu buyuklerim geliyor aklima. Onlar icin yasiyorum. Onlari yolcu ettikten sonra belki daha ozgurce karar verebilirim belki de bilmiyorum.

Eger sizin de depresif hissetme sebebiniz kendinizi birileriyle kiyaslamak yuzunden oluyorsa, sizden zeka, cekicilik vs anlamda ustun olan insanlara özenmeyin derim. Kuranda Allah bazi insanlara sadece günahıni artirmak icin nimetler verdigini, onlara ozenmememiz gerektigini soyler. Zaten peygamberlerin hayatlarina bakarsaniz bircogu oyle cevresinde kalabaliklar da toplayamamistir. Cogu gittigi kavimlerde dislanmis insanlardir. Dogruyu soyleyin, dogruyu yasayin, kimsenin size deger bicmesine musade etmeyin. İnanclariniz olsun ya da olmasin bu dedigimi yabana atmayin derim.

zümrütAnka

Venüs Yolcusu
Valla benim yazacagimin size faydasi olmayacak ama sizin yazdiginizin bana faydasi olacak gibi. Aslinda tanimadigim birilerine arkadaslik teklif etmenin cok absurt olacagini dusunurdum. Sizden okuyunca gaza geldim diyebilirim :)

Sizin sorununuza gelecek olursak depresif ruh hali bende nofapten once de vardi, sonra biraz daha azalmasina ragmen hala var. Ornegin alfa bir erkek olamadigim icin kendimi yasamaya deger gormuyorum. Bu yuzden bazen geceleri intihar ile ilgili yazilar okuyorum. Hatta saglam bir arastirma yapinca intiharin toplumsal veya bireysel zararlarini anlatan tek bir bilimsel yazi dahi bulamadigimdan intihar fikri aklimda son derece mantikli geliyor ama aci gercek su ki, bana muhtac olan bakmamla yukumlu buyuklerim geliyor aklima. Onlar icin yasiyorum. Onlari yolcu ettikten sonra belki daha ozgurce karar verebilirim belki de bilmiyorum.

Eger sizin de depresif hissetme sebebiniz kendinizi birileriyle kiyaslamak yuzunden oluyorsa, sizden zeka, cekicilik vs anlamda ustun olan insanlara özenmeyin derim. Kuranda Allah bazi insanlara sadece günahıni artirmak icin nimetler verdigini, onlara ozenmememiz gerektigini soyler. Zaten peygamberlerin hayatlarina bakarsaniz bircogu oyle cevresinde kalabaliklar da toplayamamistir. Cogu gittigi kavimlerde dislanmis insanlardir. Dogruyu soyleyin, dogruyu yasayin, kimsenin size deger bicmesine musade etmeyin. İnanclariniz olsun ya da olmasin bu dedigimi yabana atmayin der

Son düzenleme:

BeyazBuyu

Yoda
Meydan Okuma Rozeti
Bağımlılık sürenize göre iyileşmeniz az veya çok bir zaman alacaktır. Bu süre zarfında ruh halinizdeki değişimler normal. Bu değişimlere karşı olabildiğince sabırlı olmalısınız. Geçici bir durum olduğunu bilmelisiniz.

Yaşadıklarınızı ben de zaman zaman yaşıyorum. Pmo’dan uzak olduğum 8 ay içerisinde bulduğum en etkili çözüm ibadet etmek oldu. İbadet beni sakinleştirerek huzur veriyor diyebilirim.

Yapabiliyorsanız spor yapın, yeterli zaman yoksa uzun yürüyüşler iyi gelecektir.

izleyici1

Yoda
hocam başka bağımlılığınız varmı
müzik dinlemek aşırı oyun oynamak gibi
sigara alkol kumar vs.

zümrütAnka

Venüs Yolcusu
hocam başka bağımlılığınız varmı
müzik dinlemek aşırı oyun oynamak gibi
sigara alkol kumar vs.
Müzik dinliyordum,hayale dalma vs oluyordu süreç başında şimdi olmuyor bağımlılığı yok müziğe süreçle birlikte yok denecek kadar az dinliyorum

zümrütAnka

Venüs Yolcusu
Bağımlılık sürenize göre iyileşmeniz az veya çok bir zaman alacaktır. Bu süre zarfında ruh halinizdeki değişimler normal. Bu değişimlere karşı olabildiğince sabırlı olmalısınız. Geçici bir durum olduğunu bilmelisiniz.

Yaşadıklarınızı ben de zaman zaman yaşıyorum. Pmo’dan uzak olduğum 8 ay içerisinde bulduğum en etkili çözüm ibadet etmek oldu. İbadet beni sakinleştirerek huzur veriyor diyebilirim.

Yapabiliyorsanız spor yapın, yeterli zaman yoksa uzun yürüyüşler iyi gelecektir.
Ya hani bazen sesim gayet iyi gür özgüvenli bazense sesim durgun ruh hâli sese yansıyor değişiyor süreç 120 oldu halen var lakin eskinin en kötüsü göre gayet iyi neden hâlen değişiyor

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6