Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Depresyon Depresyon Değidir !

Noneverrrr+impasıbıl

Deneyimli Üye
Katılım
10 Kas 2020
Mesajlar
179
Tepki puanı
300
Puanları
111
Herkese selam. Günümüzde depresyon! Aldı başını gidiyor herkesin ağzında bir depresyon kelimesi ama ne bu depresyon ne zaman doktorluk oluruz? Cevap basit pskolojikmen bizi etkileyecek bir olay yaşadığımız zaman; bir yakınını kaybetmek, boşanmak... Ama bunlar dışında psikiyatriye giden çok kişi var eğer aşağıdaki sorunlar sizde varsa depresyonda değilsinizdir. Gelin size işin püf noktasını anlatıyım


1-VÜCUT AĞRILARI
bu vücut ağrıları gerek baş ağrısı gerek kas ağrısı vs ama en çok rastlanılan bel ağrısı oluyor vücutta ağrıyan yer olursa sahte depresyona neden oluyor bunun için ağrılarınızı geçirmeye bakın bel ağrısı için aşağıdaki yazımı okuyabilirsiniz.


2- DOPAMİN SİSTEMİ

buraya gelen herkes bunun ne demek olduğunu iyi biliyor sadece nofap yapmak değil genel manada ödül döngü sistemini korumak gerek. Gerekirse dopamin detoxuna girmek.

3-BAĞIRSAK
Bence en önemli madde çünkü serotonin bağırsaklarda üretilir evet doğru duydunuz bunu son kez benden duymazsınız araştırabilirsiniz canan karatayı tavsiye ederim. Genelde kabızlıkla beraber gelir sahte depresyon bunun için aşırı katı beslenmemek bol su içmek sebze yemek. bunlara ek probiyotiklerle beslenmek çok iyi gelir bunlar kefir, kayısı, şalgam, turşu suyu, limon suyu, yoğurt ...

İnanır mısınız antidepresan kullandığım zamanlarda garip bi şekilde sık sık lavobaya giderdim ? yani ha kabızlık ilaci içmişim ha antidepresan...

Bunu yazmamın sebebi insanların boş yere depresif hissetmelerini ve bazı pskoloji doktorlarının gerçeği anlatmaması sorunun başka kaynağını bulmayışına sitemimdir boş yere para, pskoloji ve zaman kaybına değmez bunları yapın gerçekten pskoloğa giden kişi de yapsın farkı görsün.

Baştada dediğim gibi gerçekten depresyonda olan kişiler farklıdır onlara da sabır diliyorum ?
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6
Üst