Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Depresyonun Darbesi

Birkaç haftadır forumdan uzaktım ve süreci kendi kendime yönetmeye çalıştım ancak Nofap'i tamamen saldım ve haftada bir PMO yapmaya başladım. Spordaki performansım düştü, derslere olan ilgim düştü, arkadaşlarıma ve aileme olan ilgim düştü. Kimse ile konuşmak istemiyorum. Kimse ile sorunlarımı paylaşmak istemiyorum. Bu ilgisizlik ve depresif ruh hali üstümdeyken bir de üstüne okul takımının testinde başarısız olmam da eklenince ciddi bir rusal çöküş yaşadım geçen hafta.

Bu sene okulda son senem ve hem kariyer değişikliği yapıyorum hem de bitirme projesi için çalışma yapıyorum. Bitirme projesinde yapmam gereken şeyler uzun olduğu için gözümde büyüyor ve hiç yapmak istemiyorum.

Üstüne bir de müziği bırakmaya çalıştım ve onun da geri çekilme süreci aşırı zor geçti.

Dün de arkadaşım dediğim şahıs beklemediğim şekilde bana davranınca arkadaşıma olan güvenim sarsıldı. Bu arkadaşımı hayatımdan çıkarmanın planlarını yapıyordum. Bu arada bu arkadaşım bir kız. Bu kız genelde gece eğlencelerine giden, alkol alan ve flört konusunda çığır açmış birisi. Ayrıca bu arkadaşımın uyuşturucu geçmişi olduğunu da biliyorum ve bu yüzden de bu şahsı nasıl hayatımdan çıkarırım diye düşünüyordum. Geçen hafta beni gece kulübü tarzı bir yere bir etkinliğe davet etti ve benim yurtta kaldığımı biliyor ve çıkış saatinde yurda gidemeyeceğimi de bildiği için evine davet etti. Reddettim teklifini. Arkadaş olarak yardımcı olmak istemiştir diye düşündüm ama bu etkinliğe gitmenin mantıksız olduğunu düşündüm. Bir art niyet aramadım. Ancak dün yaşadığım olay şüphelerimi üst seviyeye çıkardı. Dün, normalden ilgili bir şekilde benimle konuşuyordu. Süreklü soru soruyordu ve konuşmamama rağmen muhabbeti devam ettirmek için çabaladı. Yılbaşından muhabbet açıldı ve bana yılbaşında ne yapacağımı sordu. Ben de ailemle geçireceğimi söyledim ona. O da cevaben, kendi evinde yalnız geçireceğini ve geçen sene de yalnız geçirdiğini söyledi. Yalnızlığın ne kadar kötü olduğundan bahsetti. Ben de aile ile geçirmenin iyi olduğundan falan bahsettim. Yılbaşı muhabbeti beni epey şüphelendirdi. Bu kız benim arkadaşım olmama rağmen bu denli bir yakınlaşmayı kabul edemiyorum. Sonra kızın yanına arkadaşları geldi ve gitmem gerektiğini söyleyip oradan adeta kaçtım. Hayatımı daha dini yaşamaya çalışıyorum son dönemde ve dini perspektiften baktığımda bu olay beni çok korkuttu. Yurda döndüğümde elim ayağım titriyordu ve kalbim yerinden çıkacakmış gibi atıyordu.

Hepsi bir anda üst üste gelince çok depresif bir hale girdim. Normalde 6-7 saat uyku yeterken şimdilerde en az 9-10 saat uyumaya başladım. Hiçbir şeyi yapmaya motivasyonum kalmadı. Ne dersleri yapmaya, ne bitirme projesini yapmaya, ne spor yapmaya, ne de birileriyle konuşmaya hevesim kalmadı.

Anlayacağınız şu an depresyonun tam da ortasına düşmüş durumdayım.

Ne yapmam gerekiyor?

Richard Winters

🔱
Meydan Okuma Rozeti
Depresyon ne lan dünyadaki insanların yaşadıklarına baksanıza kendinizdeki o minnacık sorunu dünyanın en büyük sorunu haline getiriyorsunuz. Ali türkşenin sevdiğim bir sözü var iki kolu iki bacağı olan sağlıklı bir insanın depresyona girmesi şımarıklıktır diye çoğunuzun aksiyon almaya gö*u yemiyor sürekli biryerlerden bir kurtarıcının,motivasyonun gelip sizi kurtarmasını bekliyorsunuz ne yapmanız gerektiğini sizde biliyorsunuz ama risk alamıyorsunuz. Bence burda rahatlama aramayı bırakıp bir maskülen erkek gibi sorunlarınla kendin yüzleş kız çocuğu gibi depresif ruh halindende çık hiç yakışmıyor sorun çözücü olmalısın.

Purge

Yeni Üye
Her olumsuz an depresyon demek değil. Ben depresyonu yaşamış birisi olarak sana söylüyorum. Gerçek depresyon yerinde duramama tedirgin hissetme yaptıklarından bir şey anlamama hiçbir şeye odaklanamama gibi kendini gösteriyor. Ben hala ilaç kullanıyor ve terapi alıyorum. Ama şunu unutma hayat inişli çıkışlı. Elbet bu dönemleri atlatıp rahat bir nefes alırsın... Gecenin en karanlık anı güneşin doğmasına en yakın andır. Sabırlı ve kararlı ol!

Rodion Romanoviç

Raskolnikov
Çevirmen Üye
Web Sitesi
1000kitap.com
Ah tabiiki de saçmalamışsın. Burada gelip durumunla alakalı bir yazı yazmanın anlamı ne? Basit bir düşüş işte. Sen bir bebek misin oğlum? Kendine gel, biraz erkek gibi davran. Duygularını içine at. Kendini analizle yazdığın şu muhteşem yazıyı mahvet. Git ve düşün, düşün,düşün! Kafanda patlasın! Banane bu yazıdan. Ama bu durumu yaşayan kişiler falanı da boş ver.

Hocam yazım stilini çok beğeniyorum. Arkadaşlarında söylediği gibi hayat inişler ve çıkışlar ile dolu. Kendini bu nebze analiz eden birinin , bence bu sorundan çıkmak için çözüm bulamaması abes. Böyle bir yazı yazmaması da abes. Ne olmuş yani? Bir anlık buraya yazmak istemişsen! Gidip günlük veya başka bir yere de yazılabilirdi ama bu yazıyı okuyup (benim gibi) hoşuna giden insanlar olabilir belki. Bence hayatınız ve tecrübeleriniz çok güzel. Bu tip yazıları daha detaylı hale getirerek devam edebilirsiniz. Çözümü inanın bulacağınıza inandığım için motivasyon ve basit tavsiyeler vermeyeceğim.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6