Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Derece Yapmak İçin Tavsiyeleriniz

JustMe

Yeni Üye
Arkadaşlar 1 ay sonra 11. sınıf olucam, bu süreçte 9. ve 10. sınıfta bir takım eksikliklerim bulunmakta. Yazın bunları halledip problem ve paragrafa yönelmeyi düşünüyorum yazın, 9-10 u bitirdikten sonra da 11. sınıfa başlamayı düşünüyorum hedef ilk 20k bu yola baş koymuş kişilerden tavsiyeler almak isterim. Herkese iyi akşamlar.

JustMe

Yeni Üye
Tuşlu telefona geçtim yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum sosyal medya yok zaten, fap te 7. günüm. son 1 haftadır günde 3 saat falan ders çalışıyorum.

Kendinibulanadam

Venüs Yolcusu
Arkadaşlar 1 ay sonra 11. sınıf olucam, bu süreçte 9. ve 10. sınıfta bir takım eksikliklerim bulunmakta. Yazın bunları halledip problem ve paragrafa yönelmeyi düşünüyorum yazın, 9-10 u bitirdikten sonra da 11. sınıfa başlamayı düşünüyorum hedef ilk 20k bu yola baş koymuş kişilerden tavsiyeler almak isterim. Herkese iyi akşamlar.
Hayatta en önemli şey sağlık. Derece yapmak gibi zor bir hedefin olursa, releps olursun, krizler çok gelir. Ortalama hedefler belirler. Takı kendini iyice tanıyana, pmo yu nasıl kontrol altına alabileceğini öğrenene kadar.

JustMe

Yeni Üye
aslında çok zorlanmıyorum bugün 8. günüm ve sadece 1 kere yarı kriz yaşadım ama bakalım ilerde ne olacak

Maddeler halinde yazayım daha kolay anlaşılması için:
  • Neverfap sürecini gözünde büyütme. Şu an asıl hedefin sınav olsun.
  • Yaz dönemi için 9-10'ncu sınıf tekrarı yap.
  • Çalışma saatin, 3-4 saati geçmesin.
  • Ayda en az iki kitap bitir.
    • Roman olur ya da başka bir kitap.
    • Kitabın hacimli bir kitap olmasına dikkat et
  • Yaklaşık üç aylık tatilde her gün çalıştığını varsayarsak ve günde 3-4 saat de çalışırsan okula başladığında yaklaşık 300 saatlik çalışma ile 11'nci sınıfa başlayabilirsin. Bu süre azımsanamayacak derecede iyi.
  • 11'nci sınıfta sadece o senenin derslerine odaklan
  • Zihnini aşırı uyaran şeylerden uzaklaştır.
    • Instagram, Twitter gibi sosyal medya platformları
    • Müzik
    • Haberler
    • Aşırı dizi/film izleme (Bir oturuşta bir dizinin 2 sezonunu bitirmek ya da Bir film serisini bitirmek)

JustMe

Yeni Üye
Maddeler halinde yazayım daha kolay anlaşılması için:
  • Neverfap sürecini gözünde büyütme. Şu an asıl hedefin sınav olsun.
  • Yaz dönemi için 9-10'ncu sınıf tekrarı yap.
  • Çalışma saatin, 3-4 saati geçmesin.
  • Ayda en az iki kitap bitir.
    • Roman olur ya da başka bir kitap.
    • Kitabın hacimli bir kitap olmasına dikkat et
  • Yaklaşık üç aylık tatilde her gün çalıştığını varsayarsak ve günde 3-4 saat de çalışırsan okula başladığında yaklaşık 300 saatlik çalışma ile 11'nci sınıfa başlayabilirsin. Bu süre azımsanamayacak derecede iyi.
  • 11'nci sınıfta sadece o senenin derslerine odaklan
  • Zihnini aşırı uyaran şeylerden uzaklaştır.
    • Instagram, Twitter gibi sosyal medya platformları
    • Müzik
    • Haberler
    • Aşırı dizi/film izleme (Bir oturuşta bir dizinin 2 sezonunu bitirmek ya da Bir film serisini bitirmek)
Tavsiyeler için teşekkürler

M

Misafir

Misafir
Tuşlu telefona geçtim yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum sosyal medya yok zaten, fap te 7. günüm. son 1 haftadır günde 3 saat falan ders çalışıyorum.
Tuşlu telefona geçmen çok iyi olmuş bu sayede sosyal medyada veya youtube da çok fazla zaman kaybetmezsin. YKS'ye 1 ay kaldı bu yüzden çok fazla zamanım yok uzun uzun yazamam fakat en önemli maddeleri yazabilirim.

1) Kesinlikle TYT'yi bitireceğim diye hırslanarak TYT'yi kısa bir sürede bitirmeye çalışma. TYT çalışmaları sınava gireceğin güne kadar sürer. Bu gerek deneme çözerek olur gerek konu çalışarak fark etmez. Ben TYT konularına 7 ay çalışmıştım. Sürekli etrafımdakiler TYT daha bitmedi mi falan diyordu ancak umursamadım. Tam tersine TYT'yi kısa sürede bitirmeye çalışan kişilerin çoğu bitirmesine rağmen 50-60 gibi düşük netlerde kaldılar. Ben ise 30 netten 90 nete çıktım.

2) TYT çalışmaları sürekli devam etse de sakın AYT'yi ihmal etme. Senin sıralamanı belirleyen asıl puan AYT puanı. Bunun yanında şunu sakın untuma 11.sınıf konuları TYT'den çok daha önemli. Bence derece istiyorsan alanının derslerinin 11.sınıf konularını çok sağlam öğrenmelisin. En az 3 kaynaktan konuları taraman senin için çok iyi olur. Hatta eşit ağırlık veya sayısalcıysan matematik konularını okuldaki öğretmenlerinden bile daha iyi bilir duruma gel. Fonksiyonlar konusuna özellikle önem ver gerekirse 3-4 ay sadece Fonksiyon çalış çünkü AYT Matematikteki en önemli konu Fonksiyonlar. 40 sorunun 15 tanesi Fonksiyonlarla ilgili.

Bunlar benim tecrübelerime göre başlıca yapman gerekenler. Başarılar.

JustMe

Yeni Üye
Tuşlu telefona geçmen çok iyi olmuş bu sayede sosyal medyada veya youtube da çok fazla zaman kaybetmezsin. YKS'ye 1 ay kaldı bu yüzden çok fazla zamanım yok uzun uzun yazamam fakat en önemli maddeleri yazabilirim.

1) Kesinlikle TYT'yi bitireceğim diye hırslanarak TYT'yi kısa bir sürede bitirmeye çalışma. TYT çalışmaları sınava gireceğin güne kadar sürer. Bu gerek deneme çözerek olur gerek konu çalışarak fark etmez. Ben TYT konularına 7 ay çalışmıştım. Sürekli etrafımdakiler TYT daha bitmedi mi falan diyordu ancak umursamadım. Tam tersine TYT'yi kısa sürede bitirmeye çalışan kişilerin çoğu bitirmesine rağmen 50-60 gibi düşük netlerde kaldılar. Ben ise 30 netten 90 nete çıktım.

2) TYT çalışmaları sürekli devam etse de sakın AYT'yi ihmal etme. Senin sıralamanı belirleyen asıl puan AYT puanı. Bunun yanında şunu sakın untuma 11.sınıf konuları TYT'den çok daha önemli. Bence derece istiyorsan alanının derslerinin 11.sınıf konularını çok sağlam öğrenmelisin. En az 3 kaynaktan konuları taraman senin için çok iyi olur. Hatta eşit ağırlık veya sayısalcıysan matematik konularını okuldaki öğretmenlerinden bile daha iyi bilir duruma gel. Fonksiyonlar konusuna özellikle önem ver gerekirse 3-4 ay sadece Fonksiyon çalış çünkü AYT Matematikteki en önemli konu Fonksiyonlar. 40 sorunun 15 tanesi Fonksiyonlarla ilgili.

Bunlar benim tecrübelerime göre başlıca yapman gerekenler. Başarılar.
Zaman ayırdığın için teşekkür ederim. Tavsiyelerini dikkate alacağım, sınavda başarılar diliyorum.

Kronzordo

Venüs Yolcusu
11. Sınıfta çok çalışan ve son ayda da tükenmişlik sendromuna yakalanan olarak bir abin olarak verebileceğim en iyi tavsiye kendini çok sıkma hayatını yaşa arkadaşlarınla takıl hobi edin freelancede iş bulacak bir dalda kendini geliştir ben hem çalışıp hem de çizim yapıyorum sınav istediğim gibi gitmezse en azından tutunacağım başka dal oldu

Targetlock

Deneyimli Üye
Bekir Avşar ın youtube kanalına abonelik al ve dediklerini uygula.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6