Son Paylaşımlar

Sitemize Hoşgeldiniz NeverFap Türkiye

Bize katılmak için kayıt olabilir veya giriş yapabilirsiniz.

Forum Rehberi >>>

Neverfap Türkiye Forum kurallarını öğrenmeniz ceza almanızı engeller. Kurallarımızı okuyunuz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Yönetimle İletişime Geç >>>

Sitemizi kullanırken yaşadığınız sorun ve önerilerinizi yöneticiler ile paylaşabilirsiniz. Sağdaki simgeye tıklayarak gidebilirsiniz.

Diksiyon Sıkıntısı

birisirib

Yeni Üye
Evde kendi kendime bir olay anlatırken asla takılma, kelimeleri unutma olmuyor. Ama sosyal ortamda konuşurken heyecandan kelimeleri yutuyorum ve vereceğim yanıtı unutuyorum. Bazen öylece kalıyorum cümlenin ortasında. Nofap’a başladım. Çok sosyal biri değilim. Eve gelince de dışımdan çok konuşmuyorum. Kısaca bunu nasıl düzeltebilirim? Kitap okuyarak mı şarkı söyleyerek mi sessiz kalmayarak mı? (Sosyalleşmekten başka cevaplar verin lütfen.)

tranceport

Jüpiter Yolcusu
Bunu sosyalleşerek ve kendine güzel bir alışkanlık bularak çözebilirsiniz.

BloodRien

Yoda
Nofap bunu düzeltiyor

extra
sesli kitap okuma ve diksiyon çalışabilirsin
ve nefes kontrolü

birde sosyal ortamda neden heyecanlanıyorsun bu sorunu çöz

Asd

Ay Yolcusu
Sosyal ortamlarda yaşadığınız kaygıyı yenip olabildiğince konuşmaya, sosyalleşmeye çalışmalısınız.

Asd

Ay Yolcusu
benden küçük herifler beni ezikliyor. Tüm heves isteğim kaçıyor..
Bu işin anahtarı umursamamak. Travmalarınızla yüzleşip rahatlamalısınız. Zihninizi rahatlattığınızda bu kafaya takma durumunuz bitecek, kafaya takmamaya başladığınızda da insanlar sizi ezememeye başlayacak. Kaçan kovalanır mantığı bir bakıma.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape5
shape6